Ako na úpravu vody v nafukovacej vírivke

Úprava vody v nafukovacej vírivke je o niečo viac zložitá ako úprava vody v rotačne tvarovanej polyetylénovej alebo akrylovej vírivke. Prezradíme vám preto, ako sa o vodu v nafukovacej vírivke starať, aby bola vždy čistá a pripravená na kúpanie.

Prečo je úprava vody v nafukovacej vírivke náročná

Náročnosť starostlivosti o vodu v nafukovacej vírivke súvisí s viacerými faktormi. Sú to jej konštrukcia, materiál, z ktorého je vyrobená, filtračný systém aj spôsob jej využívania. Ak zvolíte bežný spôsob starostlivosti, pravdepodobne budete mať problém udržať vodu čistú čo i len na dva týždne. Navyše, pokiaľ sa filter ucpe, môže sa vám na displeji zobraziť „vírivka chyba E90“ a to môže spôsobiť ďalšie problémy s vírivkou.

Voda bude zakalená, steny vírivky aj termokrytu sa pokryjú slizom a pri kúpaní vás bude sprevádzať nepríjemný zápach.

Vyliať vodu, vyčistiť vírivku a napustiť novú vodu je nielen priveľmi nákladné. Po týždni či dvoch sa opäť stretnete s rovnakým problémom.

Majitelia nafukovacích víriviek sa na nás preto často obracajú s prosbou o pomoc. Keď si vírivku kupovali, predajca im neporadil, ako by sa o ňu mali starať. V niektorých prípadoch im predajca odporučil aspoň nákup základných prostriedkov na starostlivosť o vodu na báze chlóru alebo aj bezchlórovú úpravu vody. Aj pri ich používaní sa však problémy s vodou vyskytli.

Počas našej praxe sme vyskúšali všetky prostriedky pre úpravu vody vo vírivke, ktoré na trhu nájdete.

našom showroome sa musíme starať o niekoľko víriviek. Aby si ich mohli záujemcovia vyskúšať, potrebujeme v nich udržiavať stále čistú vodu. Práve to nám umožňuje skúšať mnoho prípravkov na úpravu vody.

 

Riešenie úpravy vody v nafukovacej vírivke je nasledovné

1. Naše skúsenosti hovoria, že najlepšie výsledky dosiahnete, ak použijete KYROL TC – bezchlórovú chémiu na úpravu vody vo vírivkách či bazénoch. Jeho spotreba, v porovnaní s inými chemikáliami, je 3 – 10 krát nižšia, v závislosti od prostredia jeho aplikácie, účinnosť je 2 – 3 krát silnejšia. Aplikovaný vo vode nemá žiadne vedľajšie škodlivé účinky na ľudský organizmus. Vhodný pre ženy či deti už od útleho veku. 

2. Kyrolom vyriešite dezinfekciu vody avšak pri zakalenej alebo mliečnej vode je potrebné mechanické odfiltrovanie nečistôt. To je žiaľ pri bežných kartušových filtroch dosť náročné, obzvlášť pri nafukovacích vírivkách, ktoré používajú veľmi malé a málo funkčné papierové kartušové filtre, ktoré dokážu odfiltrovať všetko od veľkosti 40 mikrónov. Pieskové filtrácie všetko od 60 mikrónov. Preto je vhodné použiť túto externú mikrofiltráciu, ktorá dokáže odfiltrovať všetko od 1,5 mikrónov.

Čítajte viac o riešení problému kalnej vody vo vírivke či bazéne pomocou externej mikrofiltrácie.

 

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Ako dosiahnuť, aby bola voda vo vírivke čistá a zdravá?: Čistenie vírivky, a to všetkých jej častí, je veľmi dôležité. Pokiaľ chcete mať istotu, že bude voda vo Vašej vírivke krásne čistá a maximálne zdravá, čistite ju pred každým novým napustením.

10 otázok, ktoré sa nás pýtate pri nákupe vírivky najčastejšie: Rozumieme tomu, že nákup vírivky nie je jednoduchou záležitosťou, najmä pre laikov. Preto sme pre Vás dali dohromady zoznam najčastejších otázok aj s odpoveďami, ktorý Vám Vaše rozhodovanie pri výbere vírivky uľahčí.

Kvalita, veľkosť, umiestnenie a údržba víriviek: Vírivky majú viac ako tisícročnú tradíciu – a nie je sa čomu diviť. Ich prospešný účinok na naše zdravie bol niekoľkokrát doložený, nehovoriac o úžasnom uvoľnení, ktoré prináša telu aj mysli.

Vitajte vo svete víriviek — komplexný sprievodca pri výbere: Nie ste si istí, podľa akých kritérií vírivku vybrať? Čo je najdôležitejšie a aké parametry je u tak veľkej investície potrebné zvážiť? Nestraťte sa vo svete víriviek a zaobstarajte si skutočne tú najlepšiu!

Domáci wellness jednoducho a rýchlo: Výber vhodnej vírivky či sauny dokáže pekne zamotať hlavu. My sme tu ale pre Vás, aby sme Vás týmto mnohokrát náročným procesom previedli – ľahko a bez obáv.

2 komentáre

  1. Anna Králiková

    Čo treba robiť keď smrdí vírivka umelinou, čo treba robiť?

    Odpovedať

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *