Špeciálny Royal filter do vírivky, ktorý vydrží roky a náplň vyperiete v práčke

Nahraďte kartušový filter špeciálnym filtrom do vírivky, ktorý Vám hravo vyčistí vodu vo vírivke, swim spa a menších bazénoch. Multifunkčnú mikrofiltračnú náplň ľahko vyperiete v práčke a znížite tak starosti s čistením filtrov a spotrebu chémie na minimum.

Špeciálny Royal filter do vírivky

Má tvar valca, ktorého spodná časť je vybavená vymeniteľným závitom alebo len otvorom v závislosti od typu filtrácie danej vírivky. Spodná tretina dĺžky má po celom obvode plnú stenu, horné dve tretiny a veko sú perforované. V strede valca je umiestnená perforovaná nasávacia tryska, ktorej výška siaha do dvoch tretín valca. Jej spodná časť má plnú pevnú stenu a vymedzuje priestor pre odkalovač. V tejto úrovni je taktiež po celom obvode filtra mriežka odkalovača, ktorá oddeľuje odkalovací priestor od filtračného média.

 

filter do virivky

 

 

Ako funguje tento filter do vírivky? 

Vďaka perforovanej konštrukcii filtra a stredovej nasávacej trysky je voda nasávaná čerpadlom vírivky všetkými smermi cez mikrofiltračné médium. Toto filtračné médium odfiltruje nečistoty už od 3 mikrónov čo je násobne viac než bežné kartušové filtre.

 

 

Výhody filtru

 • Dokonale odfiltruje všetky nečistoty veľkosti od 3 mikrónov čo je 10 násobne účinnejšie než bežný kartušový filter do vírivky alebo piesková filtrácia. Hravo si poradí s odfiltrovaním tukov, olejov, biologických nečistôt, močovinou, antiperspirantov a všetkými voľným okom neviditeľnými časticami.

   

  • Tieto jedinečné Royal filtre do vírivky Vám spôsobia úsporu peňazí, vody, chemických prostriedkov na čistenie filtrov a hlavne času, ktorý ste venovali čisteniu bežných filtrov (úspora je min. 40L vody a 25 minút času na každotýždenné čistenie 2ks bežných kartušových filtrov).

   

  • Čistenie je naozaj jednoduché. Filter vyberiete z vírivky, filtračné médium jednoducho vyberiete z filtračného valca a operiete v práčke raz za týždeň a to bez pracieho prostriedku na rýchlom cca 15min. programe pri teplote 30°C. Následne necháte médium voľne vyschnúť a opäť ho použijete.

   

  • Máte problém so železom či mangánom vo vode? S tým si toto účinné filtračné médium hravo poradí a nemusíte použiť žiadnu chémiu.

   

   

  • Životnosť konštrukcie Royal filtra je odhadovaná vďaka ich robustnosti na mnoho rokov. Doporučená výmena filtračného média je 1x ročne.

   

  • Oproti bežným kartušovým filtrom garantuje tento filter vysoký prietok vody. Vďaka tomu sa čerpadlá menej namáhajú a tak môžete maximálne využívať ich hydroterapeutický výkon. Bežné kartušové filtre sa ľahko zanesú vodným kameňom či kalom, čo zníži ich priechodnosť a to spôsobuje zníženie výkonu a občas dokonca poruchy čerpadiel.

   

  • Väčšie nečistoty a sediment sa zachytia v spodnej časti filtra vďaka integrovanému odkalovaču. To spôsobuje minimálne až žiadne znečistenie vody pri vyberaní filtra. Kartušové filtre bežne zanechávajú veľa nečistôt, ktoré sa z nich odplavia pri vyberaní z vody.

   

  • Konštrukcia filtra do vírivky i filtračné médium sú plne recyklovateľné. S recykláciou kartušových filtrov môže byť problém, pretože sú tu napevno spojené dva rozličné materiály – filtračná tkanina a plast. Životnosť týchto filtrov je maximálne 1 rok.

   

  filter do virivky

   

  Porovnanie nákladov špeciálneho filtra do vírivky oproti bežnému kartušovému filtru

  Životnosť filtra je prakticky neobmedzená, ale aby sme reálne videli príklad nákladov a úspor, počítajme strednú dobu životnosti našich víriviek, čo je 15 rokov.

   

  1. Špeciálny filter do vírivky:

  Cena filtru je 99€ – životnosť 15 a viac rokov

  Cena filtračného média je 29€ – životnosť 1 rok

  Náklady na 15 rokov: 99€ + (29€ x 15) = 534€

  2. Bežný kartušový filter do vírivky:

  Cena filtru je 49€ – životnosť 1 rok

  Náklady na 15 rokov: 49€ x  15 = 735€

  Z toho vyplýva, že úspora na 15 ročné obdobie pri používaní filtrov je 201€ a teda 13,40€ / rok na jeden filter. Ak máte vo vírivke 2 filtre tak je to úspora cca 27€ ročne.

  To je však len primárna úspora na nákupe filtrov. Sekundárne však ušetríte na spotrebe vody pri čistení filtrov a znížite tiež spotrebu chemických látok na čistenie bežných filtrov a na úpravu vody vo vírivke. Ten najväčší prínos je však nesmierny komfort. Už žiadne čistenie filtrov prúdom vody, nehovoriac o tom ak ste to robili v zime vonku. Filter do vírivky jednoducho vyberiete, otvoríte a vyberiete guličky, ktoré dáte do práčky.

   

  Filter do vírivky

   

  filter do vírivky

   

  Mikrofiltračné médium

   

  filtre do virivky

   

  Tieto špeciálne filtre do vírivky používame na všetkých vírivkách na našom testovacom wellness centre. Ak potrebujete poradiť, neváhajte nás kontaktovať na 0907 559 466 a z dlhoročných skúseností Vám radi poradíme nie len s úpravou vody vo vírivke.

  1 komentár

  1. Vladislav Curi

   Dobrý den,Váš filter mám síce krátko ,asi 3 týždne no už prvé skúsenosti sú oproti kartušovým filtrom vinikajúce.Už po prvom použití sa potvrdilo že filter dokáže lepšie filtrovať ,lebo voda sa krásne vyčistila a spriezračnela ! Asi dokáže zbierať menšie nečistoty ! A čistenie je oproti starému filtru neskutočné.Kým starý filter sa čistil velmi prácne a zatial trebalo založiť filter druhý lebo sa musel odmočiť v čističi,tento Váš je suprový v tom ,že vatové guličky vysypem do práčky kde za pol hodinu sú pripravené na dalšie použitie !
   Som rád,že som Vás objavi na internete a že som s objednaním Vášho fitra urobil velmi dobre!

   Želám vela úspechov Vlado

   Odpovedať

  Odosla komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *