virivky_Marquis_Spas_Logo_bile

Americké vírivky MARQUIS SPAS majú v jednom technicky dokonalom balení všetko, čo potrebujete.

Vírivky MARQUIS sú jednoduché na ovládanie aj používanie, a pritom mimoriadne účinné a výkonné, maximálne bezpečné a dokonale remeselne spracované. Vyznačujú sa tou najvyššou kvalitou a ich vlastnenie robí radosť každému majitelovi.

Vyberať môžete z 26 modelov v štyroch modelových radách.

Nízke prevádzkové náklady

Dokonalá izolácia s vysokohustotnou penou s najvyššou možnou hodnotou tepelného odporu , aká sa vôbec v tomto priemysle používá.

H.O.T. Zone

Dokonalú vodoliečbu vo vírivke Vám zaistí s maximálnou účinnosťou práve tento unikátny patentovaný systém.

Čistota vody

ConstantClean™ v najkvalitnejších amerických vírivkách MARQUIS je technológia podobná ovládaniu tempomatu. Stačí ju nastaviť a na každodennú starostlivosť o vodu môžete zabudnúť.

Proste tie najlepšie vírivky

1. Lepšie pre Vaše pohodlie, relax a hydromasáž.
2. Lepšie v celkových proevádzkových nákladoch.
3. Lepšie použité materiály a remeselné spracovanie.
4. Lepšie v dlouhodobej životnosti, lepšie záruky a servis.

Virivky_Marquis_Spas_Celebrity_Elite
Virivky_Marquis_Spas_Celebrity_Hot_Tubs

Terapia v kvalitnej vírivke

Kúpeľ v teplej vode je jedna z najstarších praktík, ktorú ľudstvo využívá pre relaxáciu a navodenie psychofyzickej pohody. Aby také „ponorenie“ bolo účinné, musia sa rešpektovať určité pravidlá ako napr. čas strávený vo vode, teplota vody …

Hydromasáž vo vírivke je definovaná ako terapia pomocou špeciálnych vodných trysiek, ktoré sú nastavené na predurčený tlak
za dokonalého zmiešania vody a vzduchových bublinek.

Trysky v kvalitnej vírivke sú dimenzované a nastavené od chodidiel až k hrudníku a krku pre lepšiu cirkuláciu krvi a dokonalú masáž.

Ďalší dôležitý prvok kvalitnej hydromasáže vo vírivke je vnútorný design vírivej vane. Oproti tradičným kúpeľňovým vaniam je hlbší, s ergonomicky tvarovanými bokmi a dnom, aby bolo možné tiež sedenie, ktoré umožní čo najlepšie ponorenie tela a tiež čo najlepšiu cirkuláciu vody okolo tela.

Terapia v kvalitnej vírrivke trvá 15-20 minút, potom by mal nasledovať odpočinok približne ďalších 20 minút.  Najdôležitejšie pravidlo, ktoré sa týka teplej vody: čím je teplejšia voda vo vírivke, tým kratší musí býť kúpeľ.  Na začiatok je dobré začať s kúpeľom nie dlhším ako 10 minút.

Terapeutické účinky vírivky

 • krvný obeh – zvýšenie teploty uvoľňuje celý aparát povrchového cievneho systému
 • koža – zvýšenie teploty kože so zvýšeným prietokom krvi v tele vyvolá zvýšenie aktivity potných a mazových žliaz
 • dýchanie – všeobecne platí, že zvýšenie teploty uľahčuje funkciu dýchania
 • svalstvo – teplý kúpeľ pri teplote 37 °C s podporou hydromasáže znižuje svalovú dráždivosť
 • nervový systém – kúpeľ pri teplote 37 °C má krátkodobo euforizujúcu funkciu
Virivky_Marquis_Spas_Vector
virivky_marquis_spas_signature_hot_zones

H.O.T. Zone

VYSOKÝ TERAPEUTICKÝ VÝKON

Dokonalú vodoliečbu vo vírivke Vám zaistí s maximálnou účinnosťou práve tento unikátny patentovaný systém.

S presnosťou prepočítanou High-Flow prietok vody v amerických vírivkách MARQUIS ide od čerpadiel cez špeciálne upravené hadice a patentované HK™ trysky až k špecifickej zónovej regulácii – H.O.T.ZONE™.

Vy sami si individuálne prispôsobíte intenzitu prietoku vody tryskami vírivky podľa vlastnej citlivosti a konkrétnej oblasti Vášho tela. Takto máte vo vírivke k dispozícii ten najlepší cielený relaxačný, masážny a hydroterapeutický systém, aký vôbec môžu vírivky súčasnej doby ponúknuť.

Presne regulovatelný prietok vody na tryskach vírivky a ich výkon je smerovaný postupne na krk a ramená, ďalej na hrudnú a bedernú oblasť a potom na nohy a chodidlá pre ich dokonalú reflexnú masáž. A Vy si užijete tú najlepšiu a nezabudnuteľnú masáž, lepšiu ako od živého maséra.

H.O.T. Seat

Niečo naviac …v celej našej kolekcii exkluzívnych víriviek MARQUIS rady Signature je určené optimálne miesto, ktoré nazývame H.O.T. Seat™ a ktoré Vám zabezpečuje maximálny hydroterapeutický prínos.

Virivka_Marquis_Spas_Vector_water4_tryska
virivky_marquis_spas_signature_hot_zones

Technológie a rozdiely

Ako veľmi je dôležitý počet trysiek vo vírivke?

O kvalite hydroterapie vo vírivke rozhodne nič nevypovedá. Často sa stává, že velký počet trysiek spôsobí veľmi slabý prietok vody a neposkytuje tak plnohodnotnú terapiu. Aby hydroterapia vo vírivke mala pozitivny účinok, je potrebné použiť systém, ktorý zabezpečí vysoký, smerovaný a kontrolovaný prietok vody presne daným počtom trysiek a smerom k presne stanovenej masáži svalov a tkaní v tele.

Ako veľmi je dôležitý výkon čerpadiel vírivky?

Počet „koní“ nie je jednoznačným meradlom kvality hydroterapie vírivky.  Vysoký výkon čerpadla síce môže vytvárať väčšiu silu pre vystupujúcu vodu, ale tá nemusí byť tryskou využitá. Pohyb vody je tvorený 3 hodnotami, ktoré až spoločným pôsobením vytvoria ten správny výsledok pre účinnú masáž:

 • tlak čerpadla
 • objem vody, ktorý proechádza potrubím
 • množstvo vody, ktoré môže skutočne prechádzať tryskami

TOP produkty

Virivka_Marquis_Show

The Show™

Pre 5 osôb / 82 trysiek

Virivka_Marquis_Spas_Spirit

The Spirit

Pre 3 osoby / 32 trysiek

Virivka_Marquis_Spas_Vector_V65L_Nahled

V65L

Pre 3 osoby / 22 trysiek

Virivka_Marquis_Spas_Vector_V94L_Nahled

V94L

Pre 7 osôb / 44 trysiek

virivka_Marquis_spas_celebrity_elite_monaco

The Monaco Elite

Pre 5 osôb / 23 trysiek

Unikátny systém High Flow

Jednoducho povedané je to viac vody s väčšou intenzitou do používaných masáží. Systém čerpadiel, špeciálnych trubiek a hydrokinetických trysiek rôzných veľkostí, ktoré v kombinácii s unikátnym systémom zónového ovládania môžu sústrediť viac vody presne tam, kam je to potrebné.

Týmto spôsobom poskytnú tieto najkvalitnejšie americké vírivky väčšiu hodnotu masáže na rozdiel od akejkoľvek konkurencie, ktorá pri využití vysokého, ale nekontrolovateľného tlaku nie je schopná tento základný princíp hydromasáže zaistiť. Výsledkom býva, že silný prúd pod vysokým tlakom pôsobí na kožu ako ihla. To rozhodne nie je príjemné a je to i nebezpečné. Zatiaľ čo systém High-Flow preniká do organizmu omnoho hlbšie a bez podráždenia tela príliš vysokým tlakom. Alebo je tlak slabý a pôsobí ako jemný dotyk, nemasíruje.

virivky_marquis_spas_celebrity_high_flow_therapy
Virivka_Marquis_Spas_Vector_V94

Čistota vody

Pohodlie a nenáročná údržba je samozrejmosťou kvalitných víriviek.

ConstantClean™ v najkvalitnejších amerických vírivkách MARQUIS je technológia podobná ovládaniu tempomatu. Stačí ju nastaviť a na každodennú starostlivosť o vodu môžete zabudnúť až po dobu jedného mesiaca.

Jednoducho povedané najskôr použitý Exclusive ozone systém veľmi účinne ničí „nechcené“ prvky až 3000krát rýchlejšie ako bežná dezinfekcia. Ide o vysoko výkonný ozonátor s injektorom Mazzei®, ktorý prevádza kyslík do aktívneho ozónu mimo priestor vírivky. Nedochádza tak k úniku ozónu nad hladinu, a tým sa jeho použitie stává úplne bezpečné.

Potom voda prechádza priamym dezinfekčným systémom, ktorý v integrovaných kazetách využíva prírodné materiály a bróm. Intenzitu ich pôsobenia vo vložených kazetách je možné individuálne nastaviť podľa kvality vody.

Celý proces prebieha bezpečne, bez nepríjemného zápachu a podráždenia kože. SmartClean™ software zaznamenáva,  kedy bola vírivka použitá a automaticky spustí filtračný cyklus. Je tu tiež možnosť nastaviť si filtračné cykly podľa toho, ako často vírivku používate. Vortex skimmer systém filtruje všetku vodu vo vírivke z priestoru dna denne 60 – 160 krát v závislosti na druhu modelu. Tým se výrazne znižuje potreba čistenia povrchu vírivky.

Starostlivosť o vodu

 1. Skimmer Vortex zachytáva povrchové nečistoty (telové oleje, pleťové vody), ktoré sa následne zachytávajú vo filtračných kartušiach, kde sa likvidujú
 2. Voda sa čerpá z priestoru nôh prostredníctvom bezpečnostného sania
 3. Núteným obehom vody smerom nahor musia všetky usadeniny, ktoré sú na dne, prejsť filtrami, a tak dôjde k premiešaniu, recirkulácii a filtrovaniu vody i z priestoru dna. Takto sa môže filtrovať skoro 91 tisíc litrov vody denne
 4. Filtrovaná voda je smerovaná do primárnej vývevy
 5. Voda je vedená cez systém Highflow do tepelného telesa
 6. Ozonátor s injektorom Mazzei® prevádza kyslík do aktívneho ozónu mimo priestor vírivky
 7. Baktérie a iné nečistoty sú oxidáciou zlikvidované a ozón se mení späť na kyslík
virivky_marquis_spas_celebrity_constant_clean
Termokryt_Virivky

Nízka energetická náročnosť

Bez ohľadu na to, v akých klimatických podmienkach žijete alebo ako často vírivku používate, Vaše náklady na elektrickú energiu sú pod kontrolou. Vírivky Marquis sú navrhnuté tak, aby Vám šetrili peniaze každý deň. Denné náklady sú na úrovni len pár centov.

Vlastniť vírivku, ktorá Vám ušetrí peniaze – to je ešte príjemnejšie.

Dokonalá izolácia z vysokohustotnej peny s najvyššou možnou hodnotou tepelného odporu , aká sa vôbec v tomto priemysle používa. Vírivky  Marquis majú skriňu zaplnenú penou, ktorá je vysoko efektívna, nedegraduje a neobsahuje žiadne látky poškodzujúce ozónovú vrstvu. Táto pevná pena zabraňuje tepelným stratám cez kúpeľňovú stenu a podlahu, izoluje inštalatérske rozvody, znižuje vibrácie, dodáva tuhosť, tlmí hluk a vibrácie, šetrí náklady na energiu.

Takto spolu s vysoko kvalitným a bezpečným termokrytom Dura Cover® Vám vírivky Marquis šetria energiu vrstvu po vrstve.

Komfort vírivky

Hýčkajte svoje pocity a zmysly aj vo vírivke!

Vybavenie víriviek zahrňuje možnosti vnímať relaxáciu všetkými ľudskými zmyslami. Audiosystém a videozábava, chromoterapia – vplyv svetla a farieb na ľudské biorytmy, aromaterapia – vplyv esenciálnych vôní na psychoemocionálnu sféru a ďalšie.

virivky_marquis_spas_signature_3_2_1_zone_control
elektronika_virivky

Audio systém

Príslušenstvo s FM rádiom a Bluetooth technológiou s pripojením pre všetky Vaše hudobné zariadenia. Voliteľné dialkové ovládenie umožní z vírivky ovládať Vašu hudebnú knihovňu, a pritom zdroj hudby je v suchu a v bezpečí ďaleko od vody. Audio Port umožní tiež pripojenie pre MP3 a ďalšie zdroje hudby.

Chromoterapia

Balík osvetlenia Constellation™ (podhladinové osvetlenie, presvetlenie vodných fontán a osvetlená filtračná plocha) presahuje rámec základného osvetlenia Aqua Ambiance™. Môžete si nastaviť osvetlenie v obľúbenej farbe, a tak priaznivo pôsobiť na Vaše vnútro. ČERVENÁ je životná energia, ORANŽOVÁ je entuziazmus a pozitivita, ZELENÁ podporuje kľud a vyrovnanosť, FIALOVÁ je meditačná, ŽLTÁ je radosť, MODRÁ podporuje relaxáciu a vnútorný kľud. Farby ovplyvňujú našu náladu a dokážu pôsobiť aj na fyzickej úrovni.

Virivka_Marquis_Show_Osvetleni
bezchlorova_chemie_SpaBalancer_Vune_Do_Vody_Levandule_Nahled

Aromaterapia

Stačí stlačiť tlačidlo pre aplikáciu Vašej obľúbenej vône do vody a nechajte sa strhnúť prúdom blaženosti. Prostredníctvom čuchu môžeme aromaterapiu využívať na liečenie psychosomatických problémov, na posilnenie duševnej a emocionálnej obnovy a k celkovému duševne fyzickému ozdraveniu.

MicroSilk – oáza mladosti

Skutečne revolučný systém starostlivosti o pleť je tzv. „omladzujúca“ terapia vo vírivke, ktorá je všeobecne ponúkaná ako „pramen mladosti“. Pomáha, aby Vaša pleť vyzerala svieža a Vy ste sa tak cítili mladší. Jeho umiestnenie práve do vírivky je tým najlepším riešením pre správnu aplikáciu.

Pôsobí na kožu do hĺbky a ľahko dokáže odstraňovať z kože nečistoty a omladzovať.

Vďaka našej vysoko účinnej filtrácii a prepracovanému odstraňovaniu takýchto nečistôt z vody môžeme zaistiť jeho plné využitie. Čistota vody tak zostáva nedotknutá a pripravená pre ďalšie použitie.

Výber vírivky  s technológiou MicroSilk® je skutečne úžasná voľba.

vodolecba_ve_virivce

TOP produkty

Virivka_Marquis_Show

The Show™

Pre 5 osôb / 82 trysiek

Virivka_Marquis_Spas_Spirit

The Spirit

Pre 3 osoby / 32 trysiek

Virivka_Marquis_Spas_Vector_V65L_Nahled

V65L

Pre 3 osoby / 22 trysiek

Virivka_Marquis_Spas_Vector_V94L_Nahled

V94L

Pre 7 osôb / 44 trysiek

virivka_Marquis_spas_celebrity_elite_monaco

The Monaco Elite

Pre 5 osôb / 23 trysiek