Kam umiestniť vašu vírivku?

Skôr ako si vírivku zakúpite, premyslite si, kam ju umiestnite. S hľadaním toho najvhodnejšieho miesta vám poradia odpovede na základné otázky, ktoré si pri tom iste položíte.

Umiestnenie vírivky v interiéri alebo exteriéri?

Vírivky sa obvykle umiestňujú vonku. Tie modely, ktoré nájdete v našom obchode, môžete inštalovať aj do interiéru. Ak sa rozhodnete pre toto riešenie, dôležité je ako prvé skontrolovať šírku všetkých dverí, cez ktoré ju bude potrebné do vybranej miestnosti prenášať. Vďaka tomu vám pri jej inštalácii nevznikne nečakaný problém.

Druhá veľmi dôležitá vec, na ktorú musíte vopred myslieť, je pevnosť podlahy vo vybranej miestnosti.

Napríklad vírivka pre 3 osoby naplnená vodou má hmotnosť až 1 400 kg.

Kvôli odparovaniu vody budete potrebovať vyriešiť aj dostatočné vetranie.

Na čo myslieť, ak vírivku umiestnite von

Ak sa rozhodnete pre umiestnenie vírivky v exteriéri, dbajte na dodržanie niekoľkých základných pravidiel. Aj tu je dôležité zaistiť, aby podklad, na ktorom bude vírivka stáť, bol dostatočne pevný. Ak vírivku postavíte na podlahu, musí mať potrebnú nosnosť.

Najvhodnejšie riešenie je postaviť vírivku pod otvorený priestor.

Počas kúpeľa sa z nej odparuje množstvo pary a ak by sa nad vírivkou nachádzala strieška, mohla by ju poškodiť. Ak predsa len preferujete zastrešenie, presvedčte sa, že je materiál nad vírivkou dostatočne odolný. Skontrolujte tiež priľahlé miesta. Máte v blízkosti zvoleného priestoru možnosť zapojiť vírivku na zdroj elektrickej energie? Je vybrané miesto vhodné na vypúšťanie a napúšťanie vírivky?

Ochrana pred počasím

Vírivka bude vonku stáť po celý rok, preto je nutné ochrániť ju pred priamym slnečným žiarením, vetrom a mrazom. Ak by bola často priamo vystavená ich pôsobeniu, budete ju musieť chrániť termokytom a podobne. To všetko znamená náklady navyše, takáto investícia sa však oplatí.

Dostatočná ochrana vírivky sa vám vráti v podobe jej dlhšej životnosti.

 

 

Všetky tieto aspekty zvážte ešte pred kúpou, aby sa vám nestalo, že po inštalácii vírivky budete stále musieť riešiť nové problémy. Ak dáte na túto radu, budete na všetky rozmary počasia pripravení a po kúpe si budete vírivku už len spokojne užívať a relaxovať v nej.

Všetko pre vaše pohodlie a dobrý pocit

Miesto pre vírivku by malo byť miestom, kde ju budete radi používať. Mali by ste sa na ňom cítiť pohodlne. Všimnite si tiež, aký máte z neho výhľad. Nie vždy je možné vybrať miesto s najkrajším výhľadom, v takom prípade popremýšľajte nad tým, ako ho skrášliť.

Druhou vecou, na ktorú by ste iste nemali zabudnúť, je súkromie. Vo vírivke iste nebudete chcieť byť vystavení zvedavým pohľadom susedov alebo okoloidúcich z ulice. V takom prostredí by ste sa nemohli oddávať nerušenému odpočinku.

Priestor môžete vhodne upraviť vysadením vyšších rastlín, ozdobnej steny s popínavými rastlinami alebo šikovných panelov.

Naše skúsenosti a skúsenosti našich zákazníkov hovoria o tom, že čím sa vírivka nachádza bližšie k domu, tým jej využívanie viac pohodlné. O to častejšie v nej budete tráviť svoj čas.

Veríme, že tieto tipy vám pomohli urobiť si predstavu o tom, kde by bolo umiestnenie vírivky pre vás najvhodnejšie a ako upraviť jeho okolie. Ak by ste sa potrebovali poradiť o výbere konkrétneho modelu, prečítajte si náš článok 7 rád na tému: Ako vybrať vírivku. Budeme radi, ak sa vám vďaka týmto radám vaša investícia do vírivky oplatí a budete si môcť dlho užívať všetky jej prínosy pre zdravie a pokojnú relaxáciu.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nám ich položiť prostredníctvom nasledovných kontaktov. Radi vám na všetko odpovieme.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

4 kroky ako si naplánovať terasu alebo záhradu pre vírivku: Plánujete výstavbu novej terasy alebo dvorku? Máte vonkajšie priestory, ale potrebovali by renováciu alebo rekonštrukciu? Nechcete „vyhadzovať“ peniaze za dizajnérov, ale zároveň chcete byť spokojní? Potom pre Vás máme 4 jednoduché kroky, ktoré Vám so správnym výberom pomôžu.

Viete, ktoré sú najlepšie vonkajšie vírivky, jacuzzi či spa vírivky?: Viete, prečo si ľudia z celého sveta tak radi kupujú tie najlepšie vonkajšie vírivky Marquis Spas? Aj toto sú ich dôvody…

Kvalita, veľkosť, umiestnenie a údržba víriviek: Vírivky majú viac ako tisícročnú tradíciu – a nie je sa čomu diviť. Ich prospešný účinok na naše zdravie bol niekoľkokrát doložený, nehovoriac o úžasnom uvoľnení, ktoré prináša telu aj mysli.

Vitajte vo svete víriviek — komplexný sprievodca pri výbere: Nie ste si istí, podľa akých kritérií vírivku vybrať? Čo je najdôležitejšie a aké parametry je u tak veľkej investície potrebné zvážiť? Nestraťte sa vo svete víriviek a zaobstarajte si skutočne tú najlepšiu!

Vírivka do exteriéru alebo do interiéru — kam ju umiestniť?: Ešte pred zaobstaraním vírivky sa musíte rozhodnúť, kam ju vlastne umiestniť. Je lepšie mať vírivku v interiéri, alebo exteriéri? Akú sú klady a zápory?

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *