Kalná voda vo vírivke – riešením je mikrofiltrácia

Ak sa vám stane, že zanedbáte úpravu vody vo vírivke, výsledkom môže byť nekvalitná a kalná voda. V takejto situácii pomáha úprava vody mikrofiltráciou.

Mikrofiltrácia vo vírivke šetrí vaše peniaze

Mikrofiltrácia vyrieši mnoho problémov s kvalitou vody vo vírivkách, swim spa a bazénoch. Nie je síce náhradou pre používanie dezinfekčných prostriedkov, šetrí však mnoho času. Navyše šetrí aj vaše peniaze.

Čistenie vody je vďaka nej jednoduchšie.

Prečo používatelia víriviek zanedbávajú úpravu vody

Úprava vody vo vírivkách, swim spa a bazénoch, najmä však v nafukovacích vírivkách a tiež niektorých modeloch akrylátových víriviek nie je vôbec jednoduchá. Pre niekoho môže byť až stresujúca. Niekedy sa na prvý pohľad zdá, že ani tie najkvalitnejšie prostriedky na úpravu vody nemajú dostatočný efekt. Docieliť, aby ste mali naozaj čistú a zdravú vodu vo vírivke, swim spa a bazéne, vyžaduje niekedy značné množstvo trpezlivosti.

 

Aké problémy je potrebné v tomto smere riešiť?

Prvým problémom je samotná voda. Aj na Slovensku máme na mnohých miestach tvrdú vodu, v ktorej sa nachádza vysoký podiel minerálov a tiež vodného kalu.

Vo vode zo studní môžete často nájsť železo, mangán alebo meď.

Na trhu je k dispozícii mnoho prípravkov, ktoré obsah týchto prvkov minimalizujú tak, že im bránia usádzať sa na stenách vo vírivkách, swim spa a bazénoch.

Keď vodu napustíte, môže sa vám na pohľad zdať byť čistá. Kaly a minerály totiž nie sú viditeľné voľným okom. Avšak to, že sa vo vode nachádzajú, je živnou pôdou pre mikroorganizmy a spôsobí zakalenú vodu. Majitelia víriviek, swim spa a bazénov tak majú s vodou starosti.

Druhý problém, s ktorým sa pri vírivkách, swim spa a bazénoch môžete stretnúť, je filtrácia vírivky a jej technická stránka. Naše dlhoročné skúsenosti dokazujú, že mnoho výrobcov víriviek, swim spa a bazénov ich filtračný systém podceňuje. Preto je na väčšine modelov nedostatočný. Problémy sme zaznamenali najmä pri lacných vírivkách, swim spa a bazénoch a najviac pri nafukovacích.

Tam je úprava vody ešte náročnejšia ako pri akrylátových vírivkách.

Je to dané používaným materiálom, ktorý sa pri nedostatočnej úprave vody obalí slizom, následkom čoho je mútna voda vo vírivke. To potom vedie k zápachu. Druhým dôvodom je, že nafukovacie aj akrylátové vírivky majú objem vody okolo 800 – 1 200 l. Filtračná plocha ich filtrácie vírivky je však veľmi často až šesťnásobne menšia.

 

Overené skúsenosti s úpravou kalnej vody vo vírivke

Úprava kalnej vody vo vírivkách, swim spa a bazénoch je oblasť, ktorou sa profesionálne zaoberáme už mnoho rokov. Sme si istí, že sme našli tie najkvalitnejšie prostriedky pre bezchlórovú úpravu vody z celej ponuky na trhu, ktorá je v súčasnosti k dispozícii. Pomáhame používateľom s úpravou mútnej vody vo vírivke pomocou školení, konzultácií po telefóne, osobným rozhovorom aj cez e-mail.

I vďaka tomu sme získali mnoho poznatkov, ktoré môžeme spracovať tak, aby priniesli úžitok každému, kto denne zápasí s problémami pri úprave vody vo vírivke.

Nedokážeme síce vyriešiť problém so samotným zložením vody, aj keď práve to je prvotnou príčinou ostatných problémov. Vodu však pomocou filtrácie môžeme upraviť a odstrániť z nej množstvo minerálov a vodného kalu. Pokiaľ nebude prietok vody cez filtre dostatočný, môže sa vám na displeji zobraziť „vírivka chyba E90„.

Často narážame na problém, ktorý sme spomínali vyššie — technické možnosti filtrov a filtračných vložiek. Tieto nie sú dostatočné najmä pri nafukovacích vírivkách a lacných vírivkách, swim spa a bazénoch. Naproti tomu najlepšie kvalitné vírivky používajú filtre, ktoré odfiltrujú všetky nežiadúce častice od veľkosti 20 mikrónov.

Menej kvalitné filtre, zväčša sa jedná o papierové filtračné kartuše dokážu odfiltrovať všetko od veľkosti 40 mikrónov. Pieskové filtrácie všetko od veľkosti 60 mikrónov.

Z tohto porovnania je zjavné, že všetko pod rozmery 60, 40, alebo 20 mikrónov bude zostávať vo vode a spôsobovať iné problémy. Aj keď to v mnohom závisí práve od zloženia vody, z praxe vieme o mnohých prípadoch, kde tieto problémy dokázal vyriešiť kvalitný filtračný systém, dobré filtračné kartuše a dostatočné trvanie filtrácie až od dna. Nie každý zdroj vody však je dostatočne dobrý na to, aby ho aj kvalitné vírivky dokázali prefiltrovať.

Aj tá najkvalitnejšia vírivka nie je zárukou trvale čistej vody. Naviac si nie každý môže dovoliť tieto kvalitné vírivky.

 

Čo teda robiť s kalnou vodou vo vírivke?

Naše zozbierané skúsenosti a informácie nám umožnili pustiť sa do hľadania nenáročného riešenia, ktoré by sa dalo využiť pre všetky typy víriviek, swim spa a bazénov až do veľkosti 10 m3.

Ponúkame tú najlepšiu bezchlórovú chémiu pre úpravu vody.

Samotné zloženie vody nedokážeme ovplyvniť, zamerali sme sa ale na filtračné systémy pre všetky vírivky, swim spa a bazény bez ohľadu na ich kvalitu. Naším cieľom je odfiltrovať z vody čo najvyššie množstvo neželaných prvkov, a tým zjednodušiť následnú úpravu vody.

 

Riešenie ponúka externá mikrofiltrácia, ktorá dokáže odfiltrovať všetky prvky už od rozmerov 3 mikróny! Nemusíte sa obávať finančnej náročnosti tejto mikrofiltrácie. Pri používaní oceníte aj výkon čerpadla, ktoré s príkonom len 100 W prefiltruje 4 m3 vody za hodinu. Jemné filtračné vložky majú dlhú životnosť a výhodou je tiež to, že na nich uvidíte každé znečistenie. Táto externá filtrácia do vírivky sa dá jednoducho a rýchlo uviesť do prevádzky a využijete ju na akomkoľvek modeli víriviek, swim spa a bazénov. Najlepšie urobíte, ak ju uvediete do prevádzky tri týždne po napustení novej vody a tiež po priebežnom dopúšťaní vody.

Táto externá mikrofiltrácia je veľmi spoľahlivá, čo vám môžeme dosvedčiť aj z našej vlastnej skúsenosti.

 

Pre všetkých záujemcov o vírivky máme u nás v prevádzke niekoľko víriviek, swim spa a bazénov, aby si ich mohli vyskúšať. Voda v nich musí byť stále čistá a tej najvyššej kvality. Keďže do víriviek napúšťame vodu zo studne s vysokým obsahom vápnika, železa a mangánu, v prvých týždňoch od napustenia bývala vždy sfarbená do zelena. Bežná filtrácia našich víriviek odfiltruje všetky častice, ktoré to spôsobujú až za dva týždne, pričom je potrebné často čistiť filtre.

 

Odkedy sme začali používať externú mikrofiltráciu, máme priezračne čistú vodu vo vírivkách už behom troch dní. Na začiatku celkom biele filtračné vložky sú po takomto prečistení vody červenohnedé od usadením železa, mangánu a väčšiny ostatných minerálov a kalu. Filtračné vložky je možné používať viackrát po opláchnutí čistou vodou.

 

V jednej vírivke sme mali kvôli vysokému pH a viacnásobného používania zakalenú vodu. Práve túto sme preto využili pre náš nový test mikrofiltrácie.

 

Ako prvé sme si odmerali, aké má voda pH.

Následne sme upravili pH na hodnotu 7,00 a spustili sme externú mikrofiltráciu.

Voda bola behom troch dní celkom priezračná.

Môžeme sa vám zaručiť za to, že táto externá mikrofiltrácia v kombinácii s bezchlórovou dezinfekciou vody KYROL TC sa postará o to, že voda vo vašej vírivke, swim spa či bazéne bude vždy čistá a vyhovujúca na kúpanie. Ak máte záujem, v našom showroome si môžete externú mikrofiltráciu sami vyskúšať. Na vlastné oči sa tak najlepšie uistíte, že sa veľmi jednoducho ovláda a prináša naozaj obdivuhodné výsledky.

 

 

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Viete, ako sa postarať o vírivku pred dovolenkou?: Odchod na dovolenku býva často hektický a je dosť ťažké na nič nezabudnúť. Nie každý navyše vie, ako sa postarať o vírivku, aby bola aj po príchode v perfektnom stave. Našťastie to nie je tak ťažké!

Čistenie filtrov vo vírivke je veľmi dôležité. Možno viac, ako ste si mysleli: Čistenie filtov víriviek sa často podceňuje a len málo majiteľov víriviek ich vykonáva pravidelne a dostatočne. Čisté filtre sú ale predpokladom pre čistú a zdravú vodu a ušetria Vám náklady na jej úpravu.

Ako vyčistiť kartušový filter do vírivky, swim spa alebo bazéna?: K udrženiu čistej a zdravej vody vo vírivke, swim spa alebo bazéne nestačí iba správna úprava vody. Veľmi dôležité je tiež pravidelné a dostatočné čistenie filtrov. Ako na to?

Úprava vody vo vírivke, bazénoch a swim spa – základné pojmy: Čistá voda vo vírivke, swim spa alebo bazéne sa nazaobíde bez úpravy. S ňou sa spája niekoľko dôležitých pojmov, ktoré je potrebné poznať. Vďaka ich znalostí bude úprava vody jednoduchšia a Vy si svoju vírivku, swim spa či bazén budete môcť užívať dlhšie.

Úprava vody a čistenie filtrov vo vírivke: Dôkladné čistenie filtrov vírivky má obrovský vplyv nielen na čistotu, ale tiež na iskru a kvalitu vody vo Vašej vírivke. Ale nie je čistenie filtrov ako čistenie.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *