Ako vyčistiť kartušový filter do vírivky, swim spa alebo bazéna?

Aby ste vo vírivke, swim spa alebo bazéne udržali čistú a zdravú vodu, nestačí len používať vhodné prípravky na jej úpravu. Dôležitou súčasťou starostlivosti o vodu je pravidelné a dôkladné čistenie filtrov. Viete, ako na to?

Pre správne fungovanie filtrov je nutné, aby boli čisté a ich filtračná tkanina nebola poškodená. Počas prvých dvoch týždňov po zakúpení vírivky, swim spa alebo bazéna ich budete musieť čistiť aspoň 2 x do týždňa. Neskôr to bude potrebné robiť menej často, minimálne ale raz za 14 dní. Ak je to možné, kúpte si aj náhradné filtre. Keď jeden budete čistiť, môžete zatiaľ využiť náhradný. Pokiaľ nebude prietok vody cez filtre dostatočný, môže sa vám na displeji zobraziť „vírivka chyba E90„.

Postup čistenia filtrácie do vírivky

Pri čistení filtrov dodržiavajte nasledovný postup:

1. Filter vyberte a vložte do väčšej nádoby. Ak máte náhradný filter, ten zatiaľ vložte do vírivky.

2. Do nádoby, kam ste položili filter, nalejte 10 l vody a 100 ml prípravku SpaBalancer Filter Clean. V tomto roztoku ho nechajte namočený po dobu 24 hodín. Je dôležité, aby bol filter celkom ponorený. Ak nemáte dostatočne veľkú nádobu a filter nie je ponorený, po 12 hodinách ho otočte. Takto sa vyčistí z oboch strán.

3. Po uplynutí 24 hodín filter vyberte a opláchnite. Oplachujte dôkladne pod tečúcou vodou, až kým neodstránite všetky zvyšky nečistôt aj použitého prípravku. Zabránite tak tvorbe peny vo vírivke. Môžete využiť aj sprej na čistenie filtrov. Vyrába sa z masívneho hliníka a pomáha k dôkladnému čisteniu filtrov.

4. Ak chcete vyčistiť filtre naozaj veľmi dôkladne, pripravte si roztok 10 l vody a 25 ml prípravku KYROL TC. Tento prípravok zaistí 100 % dezinfekciu. V roztoku nechajte filter namočený po celú noc a znovu opláchnite tečúcou vodou.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte sa na nás obrátiť na niektorom z našich kontaktov. Zavolajte nám na naše telefónne číslo alebo napíšte na e-mail.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Viete, ako sa postarať o vírivku pred dovolenkou?: Odchod na dovolenku býva často hektický a je dosť ťažké na nič nezabudnúť. Nie každý navyše vie, ako sa postarať o vírivku, aby bola aj po príchode v perfektnom stave. Našťastie to nie je tak ťažké!

Čistenie filtrov vo vírivke je veľmi dôležité. Možno viac, ako ste si mysleli: Čistenie filtov víriviek sa často podceňuje a len málo majiteľov víriviek ich vykonáva pravidelne a dostatočne. Čisté filtre sú ale predpokladom pre čistú a zdravú vodu a ušetria Vám náklady na jej úpravu.

Ako dosiahnuť, aby bola voda vo vírivke čistá a zdravá?: Čistenie vírivky, a to všetkých jej častí, je veľmi dôležité. Pokiaľ chcete mať istotu, že bude voda vo Vašej vírivke krásne čistá a maximálne zdravá, čistite ju pred každým novým napustením.

Úprava vody vo vírivke, bazénoch a swim spa – základné pojmy: Čistá voda vo vírivke, swim spa alebo bazéne sa nazaobíde bez úpravy. S ňou sa spája niekoľko dôležitých pojmov, ktoré je potrebné poznať. Vďaka ich znalostí bude úprava vody jednoduchšia a Vy si svoju vírivku, swim spa či bazén budete môcť užívať dlhšie.

Úprava vody a čistenie filtrov vo vírivke: Dôkladné čistenie filtrov vírivky má obrovský vplyv nielen na čistotu, ale tiež na iskru a kvalitu vody vo Vašej vírivke. Ale nie je čistenie filtrov ako čistenie.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *