Ako pracuje a čo obsahuje bezchlórová chémia SpaBalancer?

Bezchlórová chémia SpaBalancer je podľa našich skúseností to najlepšie, čo súčasný trh ponúka pre úpravu vody. Viete prečo je kvalita týchto výrobkov doslova nekompromisná? Prezradíme vám to v nasledujúcom článku.

Nebezpečenstvo, ktoré na vás číha vo vírivke

Vo vode vo vírivke sa, bohužiaľ, nachádza množstvo baktérií. Najlepšie sa im darí pri teplote 37 °C a viac, ak sa vo vode nachádza dostatok potrebných živín. Takéto prostredie umožňuje ich rýchle množenie. Len behom 30 minút sa ich množstvo môže zdvojnásobiť. Asi sa zhodneme v tom, že vírivka plná baktérií neprospieva zdraviu, ale naopak. Z nebezpečných druhov spomenieme napríklad baktériu Legionella, ktorá je navyše odolná voči bežným dezinfekčným prostriedkom.

Je ju preto naozaj ťažké zničiť.

Vo vode vo vírivke sa nachádza tiež veľké množstvo mikroorganizmov a mnohých iných látok. Napríklad čiastočky odumretej kože, rôzne nečistoty, močovina, zbytky kozmetických prípravkov a pot. Voda vo vírivke obsahuje tiež toxíny, ktoré sa pri kúpaní aktiváciou nášho lymfatického systému uvoľňujú z pokožky. Všetky tieto látky sa bežnými prípravkami pre úpravu vody vo vírivke odstraňujú len veľmi ťažko. Ich rozmery sú príliš malé na to, aby ich odfiltrovali filtračné kazety.

To má za následok kalnú a peniacu vodu znečistenú niečím, v čom sa nikomu nechce kúpať.

 

Bezchlórová chémia SpaBalancer vám s tým pomôže

Bezchlórová chémia SpaBalancer sa skladá z viacerých prírodných materiálov. Tie dokážu na molekulárnej úrovni zapuzdriť (enkapsulovať, obaliť) cudzie látky, ako sú mikroorganizmy, železo, vápnik, mangán, baktérie, močovinu, zbytky odumretej pokožky a mnohé iné. Tieto zapuzdrené látky sa neskôr zhlukujú do väčších celkov, ktoré už dokáže filtrácia vírivky bez problémov zachytiť.

Týmto spôsobom, pri ktorom SpaBalancer obalí baktérie, im zároveň znemožňuje v ďalšom rozmnožovaní aj príjme živín.

Pre sú celkom neškodné. Zapuzdrenie prebieha prekvapivo rýchlo. Baktérie sa nielen viac nebudú rozmnožovať, ale nestihnú si proti chémii SpaBalancer vybudovať imunitu. Aby sme nezabudli na to najdôležitejšie — zapuzdrené baktérie nemôžu do vody vypustiť nebezpečný odpad. To mnohé bežné prípravky, najmä tie na báze chlóru, nedokážu.

SpaBalancer nežiadúce látky zapuzdrí, zhromaždí ich do väčších zhlukov a tým umožní ich zachytenie filtráciou.

Voda vo vírivke preto už viac nebude zakalená ale priezračná a čistá a nebude pre vás pri kúpaní znamenať žiadne nebezpečenstvo.

 

Ak máte akékoľvek otázky na tento či iné prípravky pre úpravu vody, využite nasledovné kontakty a opýtajte sa nás.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Úprava vody vo vírivke, bazénoch a swim spa – základné pojmy: Čistá voda vo vírivke, swim spa alebo bazéne sa nazaobíde bez úpravy. S ňou sa spája niekoľko dôležitých pojmov, ktoré je potrebné poznať. Vďaka ich znalostí bude úprava vody jednoduchšia a Vy si svoju vírivku, swim spa či bazén budete môcť užívať dlhšie.

Bezchlórová úprava vody s prípravkami SpaBalancer: SpaBalancer je revolúciou v úprave vody. Tento bezchlórový prípravok si zamiluje skutočne každý! Čo je na ňom tak úžasného a ako sa SpaBalancer podieľa na krásnej, čistej a zdravej vode vo Vašej vírivke, swim spa či bazéne?

Úprava vody vo vírivke, swim spa a bazénoch — porovnanie chlórových a bezchlórových prípravkov: Ešte donedávna bola chlórová dezinfekcia považovaná za to najlepšie pre úpravu vody. To už však neplatí. Aké sú hlavné nevýhody chlórovej dezinfekcie? A aké sa ponúkajú alternatívy?

Úprava vody mikrofiltráciou vyrieši problémy s kalnou vodou vo vírivke: Pokiaľ zanedbávate úpravu vody, môže Vás čoskoro začať trápiť kalná voda či iné problémy s jej kvalitou. Ako Vám v tomto môže pomôcť úprava vody mikrofiltráciou?

Revolúcia v bezchlórovej úprave vody pre vírivky, bazény a swim spa: Pre naše zdravie aj životné prostredie je najlepšie používať pri úprave vody iba prostriedky, ktoré neobsahujú chlór, a to nielen vo vírivkách, ale aj v swim spa a bazénoch.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *