Vírivky, jacuzzi, vírivé vane, hot tub — viete, aký je medzi nimi rozdiel?

Či už hovoríme o vírivke, jacuzzi, hot tub či vírivej vani akejkoľvek konštrukcie, veľkosti alebo krajiny, v ktorej bola vyrobená, môžeme vo všeobecnosti povedať, že ide o to isté.

Tieto pojmy sú používané pre horúce vane s masážnymi tryskami, filtráciou, osvetlením, čerpadlami, ohrevom vody a inými funkciami.

Existujú aj iné pomenovania

Okrem už spomínaných názvov sa môžete stretnúť aj s ďalšími. Napríklad hydromasážna vaňa, vírivý bazén, whirlpool a perlivý kúpeľ. A názvov môže byť ešte viac. Najvýstižnejším z nich, ktorý v sebe skrýva podstatu ich fungovania je hot tub — v preklade horúca vaňa.

Ak by sme si preložili do angličtiny slovo vírivka, bolo by to whirlpool.

Tento názov sa nám však spája s tradičným výrobcom bielej techniky. Ani slovo jacuzzi nemôžeme používať ako všeobecný názov. Aj keď sa tento názov pre hot tub často používa. Jacuzzi je len jedným z výrobcov víriviek.

 

Jacuzzi, hot tub, vírivé vane — ako tieto pomenovania používať?

Uvedené pojmy teda vlastne označujú to isté a môžete ich používať ako zovšeobecnené pomenovania.

Vaši zákazníci budú vedieť, o čom hovoríte. Opatrnosť je však potrebná, pokiaľ chcete svoje produkty propagovať. V tomto prípade nie je vhodné uvádzať slovo „jacuzzi“, keďže sa jedná o známu značku svetového výrobcu víriviek.

Pri pomenovaní víriviek teda môžete pokojne používať všetky názvy a nebude v tom žiadny rozdiel. Zásadný rozdiel je však medzi samotnými vírivkami. Líšia sa od seba kvalitou používaných materiálov, výškou prevádzkových nákladov, pohodlí, ktoré poskytujú, či kvalitou hydromasáže.

Rozdiel môže byť aj v poruchovosti, dobe životnosti a iných parametroch.

Pri výbere vírivky sa preto poraďte s odborníkom. Vzhľadom na cenu vírivky je opatrnosť iste na mieste. Vírivku si pred kúpou tiež vyskúšajte. Len tak si budete môcť byť istí, že si váš relax v hot tub, jacuzzi, vírivke či hydromasážnej vani budete naozaj užívať.

 

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

10 otázok, ktoré sa nás pýtate pri nákupe vírivky najčastejšie: Rozumieme tomu, že nákup vírivky nie je jednoduchou záležitosťou, najmä pre laikov. Preto sme pre Vás dali dohromady zoznam najčastejších otázok aj s odpoveďami, ktorý Vám Vaše rozhodovanie pri výbere vírivky uľahčí.

Vitajte vo svete víriviek — komplexný sprievodca pri výbere: Nie ste si istí, podľa akých kritérií vírivku vybrať? Čo je najdôležitejšie a aké parametry je u tak veľkej investície potrebné zvážiť? Nestraťte sa vo svete víriviek a zaobstarajte si skutočne tú najlepšiu!

Chceli by ste vedieť, ako u nás prebieha nákup vírivky?: Čo čakať, keď si k nám prídete vybrať svoju vírivku? Ako celý nákup prebieha, čo našim potenciálnym zákazníkom ponúkame, s čím im radíme a pomáhame?

Predaj víriviek neznamená to isté ako pomoc s ich výberom: Predaj víriviek nie je len našou hlavnou prioritou, u nás Vám totiž predovšetkým pomôžeme s ich výberom. Pozrite sa, aký je medzi týmito dvomi situáciami rozdiel.

Ktoré vírivky, swim spa bazény a infrasauny sú najlepšou voľbou pre vaše domáce wellness?: Otáča sa Vám zo všetkých značiek a jednotlivých modelov víriviek, sáun či swim spa bazénov hlava? Máme pre Vás niekoľko základných rád, s ktorými to zvládnete!

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *