Vírivka je investícia — pri jej nákupe na to nezabúdajte

Keď kupujete vírivku, investujete, a to nielen s ohľadom na výšku vášho výdavku. Vírivka je investíciou do starostlivosti o vaše zdravie, chvíľ odpočinku a duševnej pohody. Na čo by ste si preto pri jej kúpe mali dať pozor?

Kúpili by ste si zajaca vo vreci?

Na túto otázku by každý pravdepodobne odpovedal: „nie“. Napriek tomu sa pri kúpe vírivky väčšina zákazníkov pozerá najmä na cenu. Dôkladnejšiemu výberu nie sú ochotní venovať dostatok času ani energie. Vírivku chcú mať len čo najskôr doma. Potom, ako zistia, že si kúpili nekvalitný produkt, ktorý nenapĺňa ich očakávania, je už ale neskoro.

Keď plánujete kupovať vírivku, myslite preto na to, že sa jedná o investíciu. Vyhnite sa kúpe modelu od neznámeho výrobcu. Investovať do vírivky od výrobcu bez potrebného výskumu a vývoja, dostatočne dlhej histórie či vlastných patentov nie je veľmi múdre.

U takéhoto výrobcu sa nemôžete spoľahnúť na kvalitu používaných materiálov, dostupnosť náhradných dielov, záručný ani pozáručný servis.

Spýtajte sa predajcu, u ktorého plánujete vírivku kúpiť, či si ju môžete najskôr nezáväzne vyskúšať. Predajcovia, ktorí vedia, že neponúkajú kvalitu, takéto vyskúšanie neumožňujú. Ak si takúto vírivku predsa len kúpite, s najväčšou pravdepodobnosťou vyhodíte svoje peniaze von oknom.

Na ktoré praktiky predajcov si dávať pozor

Mnoho víriviek si môžete zakúpiť cez internet. V e-shope však predajcovia uvedú častokrát len vybrané informácie. Vyzdvihnú tie vlastnosti vírivky, ktoré si jednoducho viete overiť. O tých vlastnostiach, ktoré si overiť nedokážete alebo len veľmi ťažko, pomlčia. V popise týchto víriviek sa často nedozviete ani to, kto jej ich výrobcom. Nenájdete v ňom informácie o reálnych prevádzkových nákladoch a mnoho iných dôležitých vecí. Takéto e-shopy lákajú zákazníkov najmä nízkou cenou (niekedy podozrivo nízkou) či jedinečnými akciami.

Nekvalitní predajcovia veľmi často uvádzajú názvy renomovaných firiem, ako sú Aristech a Lucite (známi dodávatelia akrylátov), Gecko a Balboa Water Group (dodávatelia elektroniky). Títo výrobcovia ale nevyrobili celú vírivku, len niektoré jej komponenty. Navyše, títo výrobcovia dodávajú komponenty s menšou aj vyššou kvalitou pre mnohých iných výrobcov. Tieto mená firiem vám preto vôbec nič neprezradia o kvalite konkrétnej vírivky.

Čím si ale môžete byť istí je, že tieto lacné vírivky vám ponúknu len základnú výbavu.

 

 

Pozor na vysoké prevádzkové náklady

Aj za lacnú vírivku zaplatíte niekoľko sto eur. To sme zatiaľ na cene nafukovacích víriviek, ktoré patria medzi najlacnejšie modely. Kvalitnejšie modely nenájdete pod cenu 2.500 Eur. Skúste sa teraz vžiť do situácie, že ste si za túto sumu kúpili vírivku, v ktorej sa necítite dobre. Nevyhovuje vám jej hydromasážny systém a stojí vás mnoho času aj financií na úpravu vody. Okrem toho, čo ste už za ňu zaplatili, musíte do nej ďalej investovať energiu aj peniaze. Postupom času si ju budete čoraz menej užívať a používať a starostlivosť o ňu vás bude stále viac otravovať. A to ste za ňu na začiatku zaplatili nemalú čiastku.

V predchádzajúcom popise sme sa stále ešte nedostali k nákladom v prípade poškodenia alebo potreby výmeny niektorého komponentu. Keďže budete chcieť svoju investíciu zachrániť, budete do nej investovať stále ďalšie peniaze. Servisní technici, náhradné diely a opravy budú pre vás znamenať ďalšie výdavky. Ak si kúpite nekvalitnú vírivku, tieto peniaze sú, žiaľ, dopredu stratené. Opravy vydržia len nejaký čas a vy musíte znovu platiť za ďalšie. Za svoje peniaze však ale len predlžujete svoje utrpenie.

Ak by ste hneď na začiatku svoju investíciu zvážili a investovali do kvalitného modelu, pred vami by bol iný scenár. Kvalitná vírivka by vám poskytla pohodlie, tú najlepšiu hydromasáž a minimálne nároky na starostlivosť.

Takáto vírivka by vám poslúžila dobre a dlhé roky. Nakoniec by ste takouto kúpou ušetrili.

 

V našej ponuke si môžete vyberať len z vysoko kvalitných víriviek. Pri každej nájdete podrobné informácie o výrobcovi aj použitých materiáloch. Tieto vírivky si môžete navyše celkom nezáväzne vyskúšať. Viac o nezáväznom vyskúšaní a o tom, ako si rezervovať termín, sa dozviete tu.

Máte nejaké otázky alebo pripomienky? Môžete nás kontaktovať na niektorom z našich kontaktov.

Ak by ste sa o tom, ako si vybrať vírivku, chceli dozvedieť viac, prečítajte si tiež náš článok 7 rád na tému: Ako vybrať vírivku.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Mesačné náklady na vírivky a záruky vírivky: Väčšina budúcich majiteľov víriviek sa pri výbere a kúpe zameriava predovšetkým na cenu a prípadné zľavy. Oveľa dôležitejšie sú ale celkové mesačné prevádzkové náklady víriviek a tiež záruky na vírivky.

Vírivky MARQUIS sú prínosom pre vaše zdravie: Vírivky súu ideálnym miestom, kde sa dá dokonale relaxovať. A nielen to. Tie skutočne kvalitné vírivky totiž zároveň napomáhajú nášmu zdraviu. Viete ako?

Ako si vybrať tú najlepšiu vírivku — krátka „škola víriviek“ pre každého: Vďaka kvalitnému swim spa si užijete ďaleko viac zábavy, relaxácie aj športu. A s naozaj kvalitným swim spa bazénom môžete naviac aj ušetriť – miesto, spotrebu energie aj spotrebu chémie na úpravu vody?

Zažite dokonalý luxus v americkej vírivke: Vírivky nie sú najlacnejšou záležitosťou. Pokiaľ máte pevne stanovený rozpočet, ale nechcete šetriť na kvalite a luxusu, máme pre Vás jedno šikovné riešenie – americké vírivky Celebrity Hot Tubs!

Prečo je dôležitá cena vírivky: Vírivka cena a vírivky cena sú najvyhľadávanejšie slovné spojenie pri kúpe vírivky. Cena a rozpočet totiž hrajú pri jej výbere skutočne dôležitú rolu.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *