Viete, že vírivka zlepšuje kvalitu spánku?

Kvalitný spánok je pre organizmus veľmi dôležitý. Vďaka nemu sa vieme lepšie sústrediť, rýchlejšie riešime problémy, sme pohotovejší a podávame lepší výkon. Nie vždy sa ale darí dobre sa vyspať…

Ideálny čas spánku pre dostatočný odpočinok je 6 – 9 hodín. Tento spánok by nemal byť ničím rušený, čo je v dnešnej uponáhľanej dobe často problém. Každý deň má len 24 hodín, ktoré sa usilujeme rozdeliť medzi prácu, rodinu, koníčky, vzťahy a spoločenský život. Často to robíme práve na úkor spánku. Na ten nám potom zostane len niekoľko hodín. Ak chcete zlepšiť kvalitu spánku, jedným z overených spôsobov je využitie vodoliečby vo vírivke.

Aký má vodoliečba vo vírivke vplyv na spánok

Kúpeľom v teplej vode sa zvyšuje teplota tela. Telo sa následne uvoľní do hĺbky, zlepší sa cirkulácia krvi a uvoľňujú sa endorfíny. Práve vďaka nim rýchlejšie zrelaxujete. Endorfíny majú vplyv tiež na to, ako rýchlo a pokojne budete spať. Zaspávať budete oveľa skôr, ako ste boli zvyknutí a bez zdĺhavého prehadzovania sa na posteli. Aj spánok bude oveľa výdatnejší a ráno sa budete cítiť plní novej energie na ďalší deň.

Nabudúce, keď sa budete rozhodovať, či si večer pred spaním pozriete film v televízore alebo si doprajete kúpeľ vo vírivke, dajte jej prednosť. Vodoliečba vo vírivke pozitívne vplýva na celé telo aj myseľ. Že nemáte doma vírivku? Kvalitné vírivky, ktoré vám prinesú všetky spomínané benefity, si vyberiete tu.

 

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Viete, aký je zaručený prostriedok proti stresu?: Pokiaľ ste si položili otázku, ako sa zbaviť stresu, znamená to, že ste na dobrej ceste. Hľadáte totiž riešenie problému, ktorý začína ľudstvo v tejto uponáhľanej dobe trápiť čím ďalej častejšie.

Vírivky MARQUIS sú prínosom pre vaše zdravie: Vírivky súu ideálnym miestom, kde sa dá dokonale relaxovať. A nielen to. Tie skutočne kvalitné vírivky totiž zároveň napomáhajú nášmu zdraviu. Viete ako?

10 otázok, ktoré sa nás pýtate pri nákupe vírivky najčastejšie: Rozumieme tomu, že nákup vírivky nie je jednoduchou záležitosťou, najmä pre laikov. Preto sme pre Vás dali dohromady zoznam najčastejších otázok aj s odpoveďami, ktorý Vám Vaše rozhodovanie pri výbere vírivky uľahčí.

Ako sa zbaviť bolesti hlavy pomocou vírivky: Vírivky nie sú len miestom, v ktorom môžete tráviť príjemný čas s Vašou rodinou alebo priateľmi. Vírivky majú tiež mnoho zdravotných výhod. Poďme sa spoločne pozrieť, aké to sú.

Blahodarné účinky hydroterapie: Teplá voda upokojuje telo aj myseľ. Priaznivý vplyv teplej vody na fyzické aj psychické zdravie človeka poznali už v starom Grécku, Ríme aj v starodávnom Japonsku.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *