Ak ste doteraz nevedeli, aký je rozdiel medzi klasickým vonkajším bazénom a swim spa, v nasledujúcom článku sa to dozviete. Budete sa tak môcť lepšie rozhodnúť, ktorý z nich bude lepšie vyhovovať vašim potrebám.
Bežný bazén a swim spa a ich využiteľnosť
Vonkajšie bazény sa v našich zemepisných šírkach dajú využívať len niekoľko mesiacov v roku. Ak by ste si spočítali dni, počas ktorých by ste ho naozaj využili, asi by to spolu nebol ani jeden mesiac. Zastrešený bazén je, pravdaže, možné využívať oveľa dlhšie.
Aj tak je to však v porovnaní so swim spa menej.
Porovnanie swim spa a zastrešeného vyhrievaného bazéna
Zastrešené vonkajšie bazény s vyhrievaním si môžete užívať oveľa dlhšie ako klasický bazén. Je to približne 4 – 5 mesiacov v roku. Ako príklad uvedieme do zeme zapustený bazén s vyhrievaním, zastrešením a protiprúdom.
Ak chcete v takomto bazéne pohodlne plávať, mal by mať aspoň 6 metrov.
Celé toto riešenie je veľmi nákladné. V porovnaní s takýmto bazénom má swim spa už zabudovaný termokryt, ktorý je dokonale izolovaný. Ohrievanie je úsporné, takže ho môžete využívať po celý rok.
Aké faktory vplývajú na cenu bazéna?
Na cenu bazéna vplýva viacero faktorov. Ako prvý uvedieme vybraný materiál. Môžete si vybrať laminátový bazén, moderný keramický alebo nerezový a náklady tak ešte viac narastú. Cenový rozdiel medzi laminátovým a keramickým bazénom nie je veľký, najdrahší z týchto materiálov je nerez.
K cene samotného bazéna patria okrem toho tiež náklady na technológie, ktoré sú potrebné na základné funkcie bazéna.
K tejto sume pripočítajte náklady na zemné a výkopové práce, úpravu okolia, základnú dosku pod bazén a jeho tepelnú izoláciu. Pre ešte väčšie pohodlie a komfort budete potrebovať zabezpečiť vyhrievanie pomocou vhodného zdroja či tepelného čerpadla. Ďalej je tu automatická regulácia pH vody, dávkovanie správneho množstva dezinfekcie, automatické čistenie dna, bazénový vysávač, ozvučenie, osvetlenie a mnoho iných prvkov. Keď si tieto náklady spočítate, výsledná suma bude okolo 30 000 Eur.
A to sme sa ešte nedostali k prevádzkovým nákladom.
Mesačné prevádzkové náklady bazéna tvoria vodné a stočné, bazénová chémia, energia na filtráciu, ohrev, vysávanie, cirkuláciu vody a podobne. Nie vždy sú však celkové náklady na bazén porovnateľné s tým, ako často ho využívate.
Masážne vírivé bazény s protiprúdom swim spa
Väčšina ľudí predpokladá, že swim spa je príliš nákladné, aby si ho mohli zakúpiť. Záleží to ale na uhle pohľadu. Ak plánujete do svojej záhrady umiestniť menší zapustený bazén so základným zastrešením bez iného príslušenstva, tak v takomto prípade bude swim spa drahšou voľbou.
Ak by ste ale chceli laminátový, keramický alebo nerezový bazén so zastrešením, vyhrievaním a automatickými funkciami, tak budú jeho cena a potreba údržby vyššie.
Vzhľadom na vysoké mesačné náklady, je potom toto riešenie drahšie ako swim spa.
MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:
• Viete, ktoré sú najlepšie vonkajšie vírivky, jacuzzi či spa vírivky?: Viete, prečo si ľudia z celého sveta tak radi kupujú tie najlepšie vonkajšie vírivky Marquis Spas? Aj toto sú ich dôvody…
• 10 otázok, ktoré sa nás pýtate pri nákupe vírivky najčastejšie: Rozumieme tomu, že nákup vírivky nie je jednoduchou záležitosťou, najmä pre laikov. Preto sme pre Vás dali dohromady zoznam najčastejších otázok aj s odpoveďami, ktorý Vám Vaše rozhodovanie pri výbere vírivky uľahčí.
• 5 dôvodov pre cvičenie vo vode: Už dávno neplatí, že cvičenie vo vode (aquafitness) je len pre tehotné a seniorov. Naopak – cvičenie vo vode je vhodné nielen pre ľudí všetkých vekových kategórií, ale aj s rôznymi schopnosťami a výdržou.
• Počuli ste už o aquafitness?: Počuli ste už o aquafitness? Je to skvelý spôsob, ako si pretiahnuť svaly, potrénovať telo a využívať pri tom nadnášanie a odpor vody. Ako to presne funguje?
• Cvičenie jogy vo vírivke: Jóga dopraje nášmu telu uvoľnenie a zdravý pohyb, vírivka zase pomáha telo regenerovať a uspokojuje tiež myseľ. Čo s Vaším telom urobí jóga vo vírivke?
0 komentárov