Revolúcia v bezchlórovej úprave vody pre vírivky, bazény a swim spa

Voda vo vírivke môže vyzerať ako čistá, ale vôbec to tak nemusí byť. Môže byť kyslá a korozívna. S podobným problémom sa môžete stretnúť aj pri swim spa. Vďaka kvalitnej filtrácii sú na tom o niečo lepšie bazény.

S ohľadom na vaše zdravie aj životné prostredie je vhodné pri úprave vody používať prostriedky bez obsahu chlóru. Bezchlórové prostriedky na úpravu vody sú odporúčané pre bazény, vírivky aj swim spa.

Bezchlórová úprava vody

V čom sa ukrýva tajomstvo dokonale čistej a zdravotne nezávadnej vody vo vírivke, swim spa a bazénoch?

Tajomstvá sú hneď tri:

  • odstránenie všetkých (aj neviditeľných) cudzích látok a nečistôt,
  • dezinfekcia vody,
  • dokonalá čistota filtrov.

Aj tie najviac agresívne chlórové prostriedky sú v boji proti biofilmu z baktérií a iným nečistotám neúčinné. Práve preto nájdete v našej ponuke revolučné produkty SpaBalancer určené na bezchlórovú úpravu vody. SpaBalancer vám ponúka starostlivosť o vodu vo vírivkách, swim spa a bazénoch, ktorá je šetrná k životnému prostrediu a nemá žiadny vplyv na zdravie.

Naproti ostatným bežne používaným chemikáliám udrží čistotu vody aj bez negatívnych vplyvov.

Ako pracuje SpaBalancer

  1. Odstráni všetky nečistoty a cudzie látky z vody — vrátane tých neviditeľných

Prostriedok na bezchlórovú úpravu vody SpaBalancer prispieva k zlepšeniu kvality vody pomocou minerálov. Dokáže stimulovať prirodzené čistiace mechanizmy vody. Základným postupom čistiaceho mechanizmu je hexagonálna štruktúra molekúl vody.

Dosiahne niečo ako gélové zoskupenie, ktoré dokáže zapudiť cudzorodé predmety.

Vďaka prísade oxidu hlinitého následne spôsobí ich zhlukovanie do celkov, takže môžu byť odfiltrované filtráciou. S prostriedkom SpaBalancer narastá prirodzený čistiaci proces vody aj bez pridania chlóru.

SpaBalancer efektívne pôsobí pri každom znečistení vody. Dokonca aj vtedy, ak voda ani nevyzerá byť znečistená. Voda bude po aplikácii prostriedku dokonale čistá a priezračná ako voda z horského prameňa.

Tento prostriedok navyše predlžuje životnosť vody až na viac ako dva roky.

Preto vás môžeme ubezpečiť, že môžete vodu vo vírivke ponechať pokojne aj po celý rok.

Princíp fungovania Ultrashock

  1. Zdraviu neškodná dezinfekcia a úplná likvidácia biofilmu vo vírivkách, bazénoch a swim spa.

Kľúč k bezchlórovej úprave vody Ultrashock je modifikovaný chlornan sodný s vysokou hladinou pH. Po naliatí do prekyslenej vody vo vírivke s vodou reaguje. Chlornan sodný sa pri tom rozdelí na oxid chloričitý a sodík.

Aktívnym komponentom je oxid chloričitý.

Ak vás odrádza slovo „chlór“, v tomto prípade nejde celkom o chlór. Oxid chloričitý sa totiž skladá z jedného atómu chlóru a dvoch atómov kyslíka. Atóm chlóru je tu len ako nosič kyslíka.

Vo chvíli, keď oxid chloričitý narazí na nečistoty či baktérie, atómy kyslíka sa odpoja a nečistoty oxidujú. Atómy chlóru sa spoja s atómami sodíka, čím vznikajú molekuly chloridu sodného. A chlorid sodný je vlastne bežná kuchynská soľ. Vďaka tomu, že na nečistoty a baktérie reaguje kyslík, nie však chlór, hovoríme o bezchlórovej úprave vody.

Vo vode prebieha len oxidácia kyslíka.

Ultrashock je preto účinný bezchlórový prostriedok proti biofilmu vo vírivkách, bazénoch a swim spa.

Princíp fungovania FilterClean

  1. Čistenie vírivkových filtrov

Na trhu si môžete vyberať z pomerne bohatej ponuky rôznych čističov filtrov pre vírivky. Nebudeme sa tu priveľmi rozpisovať o ich účinnosti. SpaBalancer vám ponúka až dva čističe filtrov.

Oba sú plne kompatibilné so všetkými ostatnými prostriedkami.

FilterClean Classic

FilterClean Classic je účinný chemický čistič na veľmi znečistené filtre. Kvôli vysokej penivosti je potrebné ho po použití dôkladne z filtra vymyť.

FilterClean Natural

FilterClean Natural je čistič filtrov na prírodnej báze. Čistí rovnako dôkladne ako predchádzajúci čistič, nepení a chráni životné prostredie.

Ako často čistiť filtre víriviek a swim spa

Pravidelné čistenie filtrov by sa malo vykonávať raz za týždeň alebo dva týždne podľa toho, aká je frekvencia využívania vírivky. Na začiatku je potrebné filtre vyčistiť až raz za tri dni pre nasledovné dôvody:

  • nánosy starého biofilmu,
  • minerály obsiahnuté vo vode,
  • časté používanie vírivky v začiatkoch,
  • zvýšené hĺbkové čistenie pokožky u nových používateľov.

Ak voda vo vírivke nie je čistá, takmer vždy je na príčine zanesený filter. Či bude potrebné filter vyčistiť, zistíte jednoduchým testom:

Prejdite po jeho šve v záhybe prvej filtračnej membrány. Ak pod prstom ucítite slizký film, mali by ste ho vyčistiť.

Ako na čistenie filtrov vírivky a swim spa

Čistiaci prostriedok na filter je vhodné použiť počas noci. Môžete ho však nechať pôsobiť aj dlhšiu dobu. Čistič rozpustí vo filtri všetok tuk, olej a iné organické nečistoty. Po uplynutí potrebného času filter dôkladne vystriekajte silným prúdom vody.

Ďalej ho ponechajte v roztoku čističa Ultrashock v pomere približne 20 ml na 10 l vody. Ultrashock rozpustí biofilm a zlikviduje všetky baktérie a vírusy, ktoré na filtri zostali. Následne opäť dôkladne vystriekajte filter prúdom vody.

Náš tip: Ak máte viacero filtrov, môžete ich čistiť spolu. Ušetríte nielen čas ale aj čistiace prostriedky.

Filtre sa nesmú čistiť v umývačke riadu! Okrem toho, že sa nevyčistia dostatočne, môžete v umývačke zničiť ich membrány.

SpaBalancer a pieskové filtre

Bezchlórový prostriedok SpaBalancer môžete používať aj s pieskovými filtrami. Ak ponecháte piesok vo filtri pridlho, môžu sa v ňom nahromadiť baktérie a biofilm.

Zanesený pieskový filter nepoužívajte.

Mali by ste ho pravidelne počas noci nechať vylúhovať v roztoku Ultrashocku v pomere 1/3 prípravku a 2/3 vody. Práve Ultrashock je kľúčom pre dôkladnú bezchlórovú úpravu vody. Potom už budete musieť piesok len preprať.

 

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Ako dosiahnuť, aby bola voda vo vírivke čistá a zdravá?: Čistenie vírivky, a to všetkých jej častí, je veľmi dôležité. Pokiaľ chcete mať istotu, že bude voda vo Vašej vírivke krásne čistá a maximálne zdravá, čistite ju pred každým novým napustením.

Úprava vody vo vírivke, bazénoch a swim spa – základné pojmy: Čistá voda vo vírivke, swim spa alebo bazéne sa nazaobíde bez úpravy. S ňou sa spája niekoľko dôležitých pojmov, ktoré je potrebné poznať. Vďaka ich znalostí bude úprava vody jednoduchšia a Vy si svoju vírivku, swim spa či bazén budete môcť užívať dlhšie.

Úprava vody vo vírivke, swim spa a bazénoch — porovnanie chlórových a bezchlórových prípravkov: Ešte donedávna bola chlórová dezinfekcia považovaná za to najlepšie pre úpravu vody. To už však neplatí. Aké sú hlavné nevýhody chlórovej dezinfekcie? A aké sa ponúkajú alternatívy?

Viete, ako sa postarať o vírivku pred dovolenkou?: Odchod na dovolenku býva často hektický a je dosť ťažké na nič nezabudnúť. Nie každý navyše vie, ako sa postarať o vírivku, aby bola aj po príchode v perfektnom stave. Našťastie to nie je tak ťažké!

Úprava vody a čistenie filtrov vo vírivke: Dôkladné čistenie filtrov vírivky má obrovský vplyv nielen na čistotu, ale tiež na iskru a kvalitu vody vo Vašej vírivke. Ale nie je čistenie filtrov ako čistenie.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *