Dve veci, na ktoré by ste sa mali zamerať pri výbere vírivky

Kvalitná vírivka sa stane pomocníkom v domácnosti, bez ktorého sa nebudete vedieť po čase zaobísť. Poskytne vám uvoľnenie, odpočinok aj možnosť stretnutia s blízkymi. Preto jej výberu venujte dostatok pozornosti.

Výber vírivky vyžaduje energiu a čas

Zlý výber vírivky môže viesť k tomu, že si kúpite model, ktorý nenaplní to, čo od nej očakávate. Neposkytne vám dokonalú relaxáciu a nestane sa vyhľadávaným miestom pre oddych vašej rodiny či priateľov. Navyše vám neposkytne dôkladnú hydroterapiu. Nakoniec sa takáto hydromasážna vaňa stane príčinou vašej zlej nálady a hnevu, možno aj hádok s partnerom o tom, kto za kúpu tohto modelu vlastne môže.

Ak však budete výberu venovať dostatok času a energie a necháte si poradiť od odborníkov, váš výber bude celkom odlišný.

Vďaka tomu budete vo vírivke radi tráviť čas každý deň. Zlý výber vám prinesie len to, že budete vírivku vlastniť, no iste nie radi využívať. Na čo by vám ale takáto vírivka bola?

Na čo myslieť pri výbere vírivky?

Pri kúpe vírivky je potrebné poznať a porovnať mnoho vecí. Týka sa to používaných materiálov, konštrukcie vírivky, jej škrupiny, filtračného systému, kvality terapie aj funkčnosti. Dôležité je tiež zaoberať sa kvalitou trysiek, termokrytu, hydromasážnych čerpadiel a aj iných súčastí vírivky.

Na internete nájdete o mnohých z týchto komponentov viacero článkov. Venujeme sa im čo najviac podrobne aj na našom blogu. Tieto články vám pomôžu ako sprievodcovia pri kúpe vírivky.

V nasledujúcich riadkoch sa budeme zameriavať hlavne na dve veci, ktoré sú podľa nás na vírivke tými najdôležitejšími. Preto by ste im pri výbere mali venovať dostatočnú pozornosť. V tomto článku vychádzame z našich vlastných skúsenosti aj skúseností zákazníkov, ktorí si vírivky prišli vyskúšať do nášho showroomu. Pozrime sa už ale na to, ktoré dve veci to vlastne sú.

1.   Ergonómia vírivky

Na vírivke je veľmi dôležitá jej vnútorná ergonómia. Práve od nej závisí váš komfort pri jej používaní. Vnútorná ergonómia vírivky určuje to, ako sa v nej budete počas kúpeľa cítiť. Preto je vhodné, aby ste si vírivku pred zakúpením najskôr vyskúšali.

Môže sa vám pozdávať zo všetkých ostatných ohľadov, no ak si v nej neposedíte pri plnej prevádzke a nevyskúšate všetky trysky a iné funkcie, nemôžete vedieť, či vám naozaj sadla.

Ak budete vírivku používať vy, mali by ste si ju aj vy vyskúšať. Nestačí, že si ju vyskúšal váš partner alebo deti. Každý užívateľ sa v konkrétnom modeli môže cítiť inak. Rozdiely sú podľa skúseností, ktoré máme, veľmi výrazné. Niekomu sa môže zdať vírivka málo priestranná, iný môže povedať, že je priveľká. Niektoré modely môžu byť určené pre 5 osôb, no pohodlné uloženie nôh je možné len pre dve osoby naraz. Také niečo sa vám môže prihodiť najmä pri lacných vírivkách z e-shopu, kde si ich nemôžete vyskúšať na vlastnej koži. Takúto kúpu vám neodporúčame.

 

 

 

Nehovoríme to preto, aby ste si vírivku kúpili u nás, ale preto, že po takejto investícii sú ľudia často nešťastní. Aj najlacnejšia vírivka vás bude stáť nemalý obnos a ak ju nebudete radi používať, až na ňu nakoniec zanevriete, svoje peniaze vlastne len vyhodíte von oknom.

2.   Hydromasážny systém vírivky

Kvalitná hydromasáž je dôvod, prečo si vlastne vírivku kupujete. Hydromasáž tiež úzko súvisí s vnútornou ergonómiou. Úloha hydromasážneho systému je poskytnúť vám dokonalú masáž, uvoľnenie, odpočinok, relaxáciu a liečbu. Mal by si vás doslova rozmaznávať, aby ste sa na pobyt vo vírivke každý deň znovu tešili. Je vhodné, aby sa dali rôzne typy hydromasáže ľubovoľne nastaviť a používať aj nezávisle od seba. Preto sú veľmi dôležité hydromasážne trysky, ich veľkosť, vysoký prietok vody, ktorý nimi prechádza a možnosť jeho regulácie.

Masážne trysky by mali byť naviac rozmiestnené vo vírivke tak, aby ste si mohli zvoliť, ktoré svalové oblasti chcete masírovať a mali by byť na tieto miesta správne zamerané.

Pri výbere vírivky sa preto informujte na jej celkovú hydrodynamiku a na to, či je zaistený maximálny prietok vody v tryskách. Vírivka by mala mať dôsledne zladený výkon čerpadiel a objem hadíc. Reálny prietok vody tryskou totiž závisí od priemeru a dĺžky hadíc vo vírivke. Súhra množstva trysiek a sily čerpadla je oveľa dôležitejšia ako informácia o množstve trysiek.

Mnohí predajcovia nekvalitných víriviek sa ale snažia zlákať zákazníkov vysokým počtom trysiek. Čím viac trysiek vírivka má, tým viac otvorov bude pre ne potrebovať v škrupine vírivky. Tá je takto oslabená a má kratšiu životnosť. Druhá vec je zaistenie prietoku vody. Vírivka s veľkým množstvom trysiek musí mať dostatočne silné čerpadlo. Čím výkonnejšie bude čerpadlo, tým vyššia bude spotreba energie. Prevádzkové náklady takejto vírivky sú oveľa vyššie a jej životnosť a odolnosť zase kratšie. Načo je potom vo vírivke toľko trysiek?

Lacné víriky disponujú vo väčšine prípadov ohurujúcom množstvom malých trysiek. Strieka z nich ale len pichľavý prúd vody, ktorý neprináša žiadnu relaxáciu ani liečebné účinky.

Ich účinok je presne opačný — bude bolestivý a nepríjemný. Veľa peňazí tak zaplatíte vlastne za nič.

Vírivky by ste mali vyskúšať a porovnať

Chceli by ste si kúpiť vírivku, ktorá vám bude naozaj vyhovovať? Ponúkame vám možnosť jednotlivé modely vyskúšať. Kým ku nám prídete, máme tu krátke porovnanie, na ktoré sme vybrali tri modely víriviek. Prezrite si ich a povedzte, aké sú medzi nimi rozdiely.

 

 

Ak by hlavným kritériom vášho výberu bola cena, asi by ste si zvolili prvý model, kde je cena najnižšia. Ak by ste si ale všetky tieto vírivky vyskúšali, takmer s istotou vám môžeme povedať, že by ste sa rozhodli pre tretí model. Ten má dokonalú ergonómiu a premyslený hydromasážny systém. Akýmsi kompromisom medzi komfortom a cenou je druhá vírivka. Jej ergonómia aj hydromasážny systém sú na dostatočne vysokej úrovni.

Vieme, že aj cena zohráva pri kúpe vírivky svoju úlohu. Veď len málokto si môže dovoliť na ňu vôbec neprihliadať.

Ak ale vyskúšate všetky tieto tri vírivky, podľa nášho názoru by ste si prvý model nevybrali, ani keby bol zadarmo. Výber podľa ceny by vás viedol k tomuto modelu ale po vyskúšaní a porovnaní s ostatnými by ste iste uznali, že za kvalitnú vírivku je lepšie si priplatiť.

Z tohto dôvodu opäť opakujeme, že vírivku by ste si mali najskôr vyskúšať, vyskúšať a vyskúšať. Práve skúšanie vám pomôže zistiť, čo vám vyhovuje a v ktorej vírivke sa budete cítiť dobre. Dozviete sa tiež, aká hydromasáž vám prináša úžitok. Za najlacnejší model síce zaplatíte menej, pri skúšaní však zistíte, že sa vám v ňom nesedí pohodlne. Voda z trysiek bude navyše prúdiť nepríjemným spôsobom. Dopredu si preto zvážte, či kupujete vírivku len pre pocit, že ste si ju kúpili alebo preto, aby vám priniesla čo najvyšší úžitok pri jej používaní.

Na čom sa dá pri kúpe vírivky ušetriť a na čom už nie?

Môže sa stať, že narazíte na model, ktorý vám dokonale sadne, je však o niečo drahší, ako môžete zaplatiť. V takomto prípade sa informujte u predajcu, aké by vám mohol ponúknuť alternatívy. Niektorí výrobcovia ponúkajú modely s menšou výbavou no rovnako pohodlné. Takéto riešenie vám pomôže ušetriť bez toho, aby ste robili kompromisy v kvalite vírivky. Premyslite si, či by vám nepostačila menšia vírivka a menšou výbavou. Odporúčame vám, aby ste nikdy nerobili kompromisy v kvalite hydromasážneho systému alebo ergonómii. V týchto oblastiach sa šetrenie nevypláca. Alebo sa môžete rozhodnúť ešte chvíľu šetriť, aby ste si mohli dovoliť model, ktorý ste si vyhliadli. Investícia do kvalitnej vírivky sa vám iste vyplatí. O tom sme pevne presvedčení.

Na záver ešte jedna rada. Nekupujte vírivku u predajcov, ktorí neposkytujú možnosť jej vyskúšania. Takémuto nákupu sa radšej vyhnite. Odporúčame vám vyhnúť sa kúpe aj u tých predajcov, ktorí vám síce umožnia vírivky vyskúšať, ale nie pri plnej prevádzke. Vyskúšate si ich preto len bez napustenia vodou. Takéto skúšanie je vám v podstate na nič. Voda vás vo vírivke bude nadnášať a budete sa preto cítiť celkom odlišne.

Bez toho, aby vo vírivke bola voda, si tiež nemôžete vyskúšať kvalitu hydromasážneho systému a ani to, či vám vyhovujú všetky možnosti jeho nastavenia.

Vírivky, ktoré si u nás môžete zakúpiť, sa v našom showroome dajú skúšať pri plnej prevádzke celkom nezáväzne. Umožní vám to porovnať viacero modelov, vďaka čomu najlepšie zistíte, čo vám vyhovuje. Aj keď nás to niečo stojí, robíme to aj vtedy, ak si nie sme istí, že si vírivku u nás naozaj kúpite. Prečo? Pretože je to služba, ktorú radi svojim aj potenciálnym zákazníkom ponúkneme. Táto služba im umožní vybrať si to najlepšie z ponuky na trhu. To však nie je možné bez vyskúšania viacerých modelov víriviek.

 

Ak by ste si aj vy chceli naše vírivky vyskúšať, zarezervujte si termín na tejto stránke. Alebo nás môžete kontaktovať na našom e-mailovom či telefonickom kontakte. Radi vám zodpovieme na všetky otázky.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Nie je vírivka ako vírivka alebo čo sa iste nedozviete na prvý pohľad: Na prvý pohľad sa Vám môžu zdať všetky vírivky úplne rovnaké. Eistujú medzi nimi ale rozdiely, ktoré síce nie sú tak viditeľné, ale majú veľký vplyv na kvalitu víriviek.

4 tipy ako si vybrať vírivku do záhrady: Vírivka do záhrady alebo tiež exteriérová vírivka Vám môže byť veľmi prospešná a užitočná v prípade, že viete, ako a podľa čoho si takú vírivku zaobstarať.

7 rád na tému: Ako vybrať vírivku: V tomto článku Vám predstavíme 7 najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako si kúpite vírivku, aby Vaše investície neboli len peniaze vyhodené von oknom!

Ako si vybrať tú najlepšiu vírivku — krátka „škola víriviek“ pre každého: Vďaka kvalitnému swim spa si užijete ďaleko viac zábavy, relaxácie aj športu. A s naozaj kvalitným swim spa bazénom môžete naviac aj ušetriť – miesto, spotrebu energie aj spotrebu chémie na úpravu vody?

Ako rozoznať kvalitnú vírivku od nekvalitnej?: Rozdiely medzi kvalitnou a nekvalitnou vírivkou môžu byť veľmi zásadné, ale často nie sú zrejmné na prvý pohľad. Naučte sa odhaliť prázdne marketingové frázy!

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *