Pri športových zraneniach pomáha terapia teplom vo vírivke

To, že terapia teplom (termoterapia) uľahčuje a urýchľuje prirodzený proces uzdravovania tela, už bolo mnohokrát dokázané. Aby bola čo najviac účinná, je dobré vedieť, kedy a akým spôsobom teplo používať. V tom vám poradí náš nasledujúci článok.

Keď postihnutá časť odpuchne

Tesne po úraze vzniká v postihnutej oblasti opuch. Ak by ste použili teplo počas tejto fázy, hrozilo by nebezpečenstvo zápalu. Pôsobenie tepla totiž zvyšuje prietok krvi, čo jeho vznik podporuje.

Preto je vhodnejšie bezprostredne po úraze používať ľad, ktorý opuch zmierni a pomôže aj proti bolesti a šoku.

Teplo prispieva k obnoveniu poškodeného tkaniva

Vo fáze, kedy opuch začína ustupovať, sa na postihnutom mieste začína vytvárať nové tkanivo. Kým toto tkanivo celkom dozreje, môže trvať podľa závažnosti zranenia až jeden rok. Toto je čas, kedy je vhodné začať s terapiou teplom.

Aké výhody má terapia teplom

Termoterapia pôsobí vo viacerých smeroch:

  • zvýšenie obehu krvi,
  • zvýšenie bunkového metabolizmu,
  • posilnenie poškodeného tkaniva,
  • zmenšenie rizika vzniku svalových kŕčov,
  • podpora prísunu živín a kyslíka, ktoré podporujú hojenie,
  • zlepšenie elasticity svalov a spojivového tkaniva.

Po športovom úraze alebo zranení je potrebné najskôr počkať, kým opuch ustúpi. Potom môžete každý deň používať terapiu teplom v trvaní 15 – 20 minút.

Terapia teplom je jedna z dôležitých súčastí aktívneho a zdravého životného štýlu.

Vďaka nej si budete môcť užívať zdravie a dostatok síl na život.

 

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Vírivky a zdravie — ako spolu súvisia?: Kvalita hydromasáže závisí predovšetkým na kvalite hydromasážnych systémov a tiež hydromasážnych možnostiach vírivky.

7 rád na tému: Ako vybrať vírivku: V tomto článku Vám predstavíme 7 najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako si kúpite vírivku, aby Vaše investície neboli len peniaze vyhodené von oknom!

Ako sa zbaviť bolesti hlavy pomocou vírivky: Vírivky nie sú len miestom, v ktorom môžete tráviť príjemný čas s Vašou rodinou alebo priateľmi. Vírivky majú tiež mnoho zdravotných výhod. Poďme sa spoločne pozrieť, aké to sú.

Prečo profesionálni atléti využívajú vírivky: Atléti, ktorí chcú dosahovať perfektných výsledkov, na sebe musia pracovať aj mimo závodiska. Musia sa naučiť, ako predchádzať bolestiam a zraneniam. A k tomu im pomáha tiež vírivka

Ako si vybrať tú najlepšiu vírivku — krátka „škola víriviek“ pre každého: Vďaka kvalitnému swim spa si užijete ďaleko viac zábavy, relaxácie aj športu. A s naozaj kvalitným swim spa bazénom môžete naviac aj ušetriť – miesto, spotrebu energie aj spotrebu chémie na úpravu vody?

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *