Predaj víriviek neznamená to isté ako pomoc s ich výberom

Pre nás nie je hlavným cieľom predaj víriviek, ale pomoc s ich výberom. Viete, aký je medzi týmito dvoma situáciami rozdiel?

V našom showroome sa dozviete všetko, čo budete pri kúpe aj používaní vírivky potrebovať. V prípade záujmu vám všetko aj názorne predvedieme. Vírivky si u nás môžete okrem toho vyskúšať a navzájom porovnať. Zistíte tak, ako vám vyhovuje ich ergonómia, pohodlie, hydromasážny systém, funkcie či tvar a preveríte si kvalitu ich vyhotovenia. Môžete sa pýtať na čokoľvek, čo by vás zaujímalo.

Poradíme vám s voľbou najvhodnejšej veľkosti aj s tým, kam vírivku umiestniť.

Môžete sa nás pýtať na hydromasážny systém, aby ste zvolili taký, ktorý bude vašim požiadavkám dokonale vyhovovať. Poradíme vám tiež s doplnkami, dodatočným vybavením vírivky a so starostlivosťou o vodu. Vysvetlíme vám, aký je rozdiel medzi chlórovou a bezchlórovou chémiou pre úpravu vody vo vírivkách a ukážeme vám, aké sú ich prednosti a nedostatky.

Všetky naše služby a poradenstvo, dokonca aj vyskúšanie víriviek, sú celkom nezáväzné. Po návšteve u nás sa k ničomu nezaväzujete, pretože naším hlavným cieľom nie je predávať čo najviac víriviek. Staráme sa najmä o to, aby sme vám poskytli pomoc s výberom vírivky pre vašu spokojnosť so zakúpeným modelom. Chceme mať istotu, že vaša vírivka bude vyhovovať vašim potrebám.

Preto vám poskytneme dostatok informácií k tomu, aby ste si ju mohli vybrať.

Samozrejme, že nás poteší, ak si vírivku kúpite u nás. Ak ale máte vyhliadnutý model u iného predajcu a budete chcieť len získať ďalšie informácie, radi vám ich poskytneme. Môžete sa spoľahnúť na to, že budeme odpovedať pravdivo a aj konkurenčné modely budeme hodnotiť s objektivitou podľa nami získaných skúseností a overených faktov. Nebudeme vás od výberu takejto vírivky odhovárať ani vám nebudeme radiť, či si ju kúpiť alebo nie. Len vám poskytneme všetky informácie, ktoré potrebujete. Záver si urobíte celkom sami.

V nasledujúcich riadkoch sa spolu pozrieme na niekoľko základných problémov, kvôli ktorým sa s nami naši klienti často prichádzajú poradiť.

 

1.   Ktorá vírivka bude pre mňa najvhodnejšia?

Aby ste našli odpoveď na túto otázku, najskôr si ujasnite, za akým účelom si vírivku kupujete a čo od nej očakávate. Hľadáte vírivku pre predovšetkým pre relaxáciu či hydromasáž? Relaxovať môžete v každej vírivke. Nie každý model však ponúka kvalitnú hydromasáž. Kvalitné vírivky majú reguláciu masáže riešenú samostatne pre každé miesto. Môžete si v nich užívať podľa aktuálnej potreby upokojenie, relaxačnú aj liečivú masáž.

2.   Akú veľkú vírivku budem potrebovať?

Veľkosť vírivky bude závisieť od počtu ľudí, pre ktorých je určená, aj od účelu jej využívania. Ak si vírivku kupujete pre relaxáciu a pokojnú masáž, budete potrebovať vírivku väčších rozmerov a počtom miest, ktoré zodpovedá počtu osôb, ktorí ju plánujú využívať. Ak máte často návštevy, môžete k tomuto počtu pridať jedno či dve miesta.

Vírivka, ktorá má slúžiť najmä na hydromasáž môže mať menšie rozmery.

Počet miest môže byť menší o jedno alebo dve oproti počtu osôb, pre ktoré je určená.

3.   Aké má byť vnútorné prevedenie vírivky?

Základom odpovede na túto otázku je odpoveď na otázku č. 1. Vírivky, ktoré sú určené predovšetkým na relaxáciu, majú priestrannejšie a ergonomicky tvarované sedadlá. V nich nájdete dokonalý odpočinok a pohodlie. Hydromasáž je na týchto modeloch riešená premyslene nainštalovanými tryskami, ktoré si môžete zamerať na zvolené miesto. Pri modeloch, ktoré sú určené hlavne na hydromasáž, sa sústreďte na vírivky, ktoré majú aspoň jedno miesto na ležanie, na ktorom si môžete dopriať celkovú a komplexnú masáž. Teda aj masáž chodidiel či krčnej chrbtice.

Masáž by sa mala dať regulovať, aby ste si mohli jej intenzitu nastaviť podľa vašich potrieb. 

4.   Kam umiestniť vírivku?

Vírivky môžete umiestniť dovnútra domu alebo von. Vybrať môžete umiestnenie na balkóne, terase, rovnej streche aj v okrasnej záhrade. Ak si vyberiete exteriérovú vírivku, výhodou je, že na vás pravdepodobne nečaká žiadna stavebná príprava. Bude stačiť len vybrať vodorovný povrch s dobrým prístupom k elektrickému prúdu.

Napúšťanie a vypúšťanie vody je možné vyriešiť aj pomocou záhradnej hadice.

Interiérové vírivky vyžadujú isté stavebné úpravy. Zamerajte sa na dostatočné vetranie a odvlhčovanie vzduchu vo vybranej miestnosti.

 

5.   Aké sú možnosti umiestnenia vírivky?

Výrobcovia kvalitných víriviek myslia na to, aby ich produkty mohli dlhodobo stáť vonku. Podmienkou je zaistiť pre vírivku rovný povrch. Vonkajší obal a kabinet vírivky sa vyrábajú z UV stabilného materiálu, ktorý dobre odoláva aj teplotám pod bodom mrazu. Môžete sa preto spoľahnúť na odolnosť voči dažďu, mrazu aj slnečnému žiareniu a jeho dlhú životnosť. Vírivku môžete položiť priamo na podklad, čiastočne alebo celkom zapustiť do zeme. Ak si zvolíte toto riešenie, počítajte s vyššími nákladmi na prípravu vhodného miesta. Nezabudnite na dostatok priestoru okolo vírivky pre jej inštaláciu či prípadnú potrebu servisu.

6.   Aký budem potrebovať pre vírivku prívod elektriny?

Odpoveď bude závisieť od zakúpeného typu a celkového príkonu vírivky. V každom prípade počítajte s tým, že vírivka potrebuje samostatnú poistku a uzemňovací žltozelený vodič. Okrem toho bude potrebovať prúdový chránič. Konkrétne parametre sa pri jednotlivých modeloch budú odlišovať, takže je na ne potrebné spýtať sa vždy individuálne. Najčastejšie sa môžete stretnúť s nasledovnými požiadavkami:

  • 400 V,
  • 20 A istič (trojpólový),
  • medený kábel CYKY 5 C x 4 /nebo 5C x 2,5/,
  • prúdový chránič štvorpólový 25A / 30mA,
  • uzemňovací vodič CY 6 zelenožltý.

Môžete sa tiež stretnúť s modelmi s nižším príkonom, ktoré budete môcť zapojiť na 220 V.

7.   Je pre vírivku potrebné zaistiť samostatný prívod a odtok vody?

Samostatný prívod a odtok vody predstavujú väčšie pohodlie pri napúšťaní a vypúšťaní vírivky. Nie sú ale podmienkou pre jej umiestnenie. Na napustenie vírivky môžete pokojne používať záhradnú hadicu ¾“ alebo 1“. S takouto hadicou môžete vírivku aj vypúšťať. Je možné ju pripojiť na spodný vypúšťací ventil alebo použijete ponorné čerpadlo, ktorým ju vypustíte o niečo rýchlejšie.

8.   Akú bude mať vírivka spotrebu energie?

Spotrebu energie ovplyvňuje viacero premenných. Je to najmä veľkosť vírivky a objem vody, ktorý sa v nej nachádza. Okrem toho na spotrebu energie vplýva počet hydromasážnych čerpadiel, ich výkon, kvalita izolácie a termokrytu. Ďalej sú tu faktory ako častosť používania vírivky, teplota okolia, hygiena pri vstupe, počet a dĺžka filtračných cyklov a typ používanej chémie na úpravu vody.

Spotrebu energie znížite dôslednou hygienou pri vstupe a používaním kvalitných prostriedkov pre úpravu vody bez chlóru.

Ako na spotrebu energie vplýva používanie kvalitnej bezchlórovej chémie? Ak používate kvalitnú bezchlórovú chémiu na úpravu vody, postačí vám vymieňať vodu vo vírivke len raz za 6 mesiacov alebo aj menej často. Naproti výmene vody každé dva mesiace, ktoré je nutné pri používaní menej kvalitných prípravkov, ušetríte na vodné a stočné aj ohrev napustenej vody.

Kvalitné vírivky majú prevádzkové náklady veľmi nízke. Je to pre ich dokonalú izoláciu, prepočítanú hydrodynamiku a správne nadimenzované čerpadlá. V našom showroome máme v plnej prevádzke po celý rok niekoľko víriviek. Hovoríme preto z našej vlastnej dlhoročnej skúsenosti. Prevádzkové náklady našich exteriérových víriviek sú mesačne len medzi 15 a 45 Eur. Tieto údaje platia pre modely vysokej kvality, ktoré u nás ponúkame.

Lacné a nekvalitné vírivky od neoverených výrobcov môžu mať oveľa vyššiu spotrebu.

Ich prevádzkové náklady sú potom niekoľkonásobne vyššie. V mnohých prípadoch je to viac ako 135 Eur mesačne.

 

9.   Je k vírivke dodávaný termokryt?

Väčšina značkových víriviek je dodávaná spolu s termokrytom, ktorý je súčasťou základnej výbavy. Termokryt dostanete aj ku každej vírivke, ktorú si u nás môžete vyskúšať. Takto to však nie je u všetkých predajcov. Niektorí vírivku s temokrytom nepredávajú, ale budete si ho musieť dokúpiť. V tom lepšom prípade môžete naraziť na akciu, v ktorej termokryt dostanete k vírivke ako darček.

Pri termokryte ešte chvíľu zostaneme a povieme si niečo o jeho kvalite.

Kvalitný termokryt vám bude šetriť na výdavkoch na energie. Jadrom termorkytu by mala byť vysokohustotná izolačná pena. Tá navyše musí byť uzavretá v pevnom vákuovom obale. Lacné termokryty majú namiesto vysokohustotnej peny len polystyrén. Ten je naviac zabalený len v igelitovom vrecku pomocou izolačnej lepiacej pásky. Takýto termokryt neposkytuje dostatočnú izoláciu v kritických podmienkach. Okrem toho nasáva vlhkosť, čo zvyšuje jeho hmotnosť a postupne tak termokryt stratí schopnosť izolácie. Navyše sa kvôli vyššej hmotnosti s ním bude aj ťažko manipulovať.

Na prvý pohľad by ste mali vidieť, že je vonkajší obal termokrytu kvalitný a pevný. Musí byť vidno, že bol šitý pevným stehom. Okrem toho musí byť odolný voči UV žiareniu a vode. Kvalitný termokryt budete musieť len dva krát do roka umyť a naimpregnovať.

Potom bude vyzerať ako nový mnoho rokov.

Kvalitný termokryt dokonale priľne k okrajom vírivky. Jeho nosnosť musí byť minimálne 100 kilogramov. Spoznáte ho tiež podľa toho, že sa na jeho povrchu v zime nebude topiť sneh, napriek tomu, že voda vo vírivke má približne 37 °C. Takýto termokryt má tepelný odpor 4 x vyšší ako múry pasívneho domu.

10.   Čo je to ozonátor a má ho každá vírivka?

Ozonátor je zariadenie, ktoré má napomáhať dôkladnej dezinfekcii vody. V mnohých prípadoch ale pomáha len veľmi málo. Filtračné cykly bežných filtračných systémov sú raz za hodinu. Na to, aby mohli výrazným spôsobom ovplyvniť spotrebu dezinfekčných prostriedkov na úpravu vody, to nie je dostatočné. Ozonátor prinesie úžitok len vtedy, ak pracuje 6 – 9 hodín, ktoré sú rovnomerne rozdelené počas dňa. Predajcovia nekvalitných a lacných víriviek radi pri propagácii svojich produktov používajú práve ozonátor. Aj keď vo väčšine takýchto víriviek „bez mena“ naozaj ozonátor nájdete, je neúčinný a vlastne celkom zbytočný.

Kvalitné vírivky sú naproti tomu vybavené dokonalým čistiacim systémom a vodu filtrujú okrem nastavených intervalov aj po každom používaní vírivky.

11.   Je starostlivosť o vodu vo vírike náročná na čas?

Na túto otázku nemôžeme odpovedať celkom jednoznačne. To, ako bude náročné sa o vodu vo vírivke starať, závisí od viacerých premenných. Sú to celková kvalita vody, možnosti filtračného systému vírivky a prípravky, ktoré si na úpravu vody vo vírivke vyberiete.

Na trhu nájdete mnoho prostriedkov na úpravu vody. Postupne sme ich vyskúšali a môžeme povedať, že sme si nakoniec vybrali prípravky značky SpaBalancer. Pod touto značkou zakúpite prostriedky na bezchlórovú úpravu vody nielen vo vírivkách ale tiež swim spa a bazénoch.

 

 

Ak sa rozhodnete radšej pre prostriedky na báze chlóru, budete musieť meniť vodu vo vírivke asi raz za dva mesiace. Inak by ste sa museli kúpať vo vode plnej rôznych zlúčenín chlóru (amíny a podobne). Bezchlórové prostriedky na dezinfekciu vody vo vírivke tento nedostatok nemajú. Okrem značky SpaBalancer však ani tieto neudržia čistú s dlhodobo zdravú vody bez námahy.

Prípravky SpaBalancer pokrývajú široké spektrum starostlivosti o vodu vo vírivke.

Nájdete tu produkty na čistenie samotnej vody a tiež potrubia, filtrov, škrupiny aj spodnej strany termokrytu. Navyše vnesú do vody príjemnú vôňu citrusov a pri jej úprave na vás nečaká žiadna namáhavá práca. Postačí pridať len malé množstvo SpaBalancer raz za týždeň. Ak si vyberiete vírivku s kvalitnou filtráciou a ozonátorom, ktorý bude pracovať minimálne 8 hodín denne, starostlivosť o vírivku vás bude stáť len 5 minút za týždeň. Niekedy ani to.

Bez ohľadu na to, ktoré prípravky na starostlivosť o vodu vo vírivke si vyberiete, dbajte o to, aby mala vyrovnané pH. Malo by byť okolo 7. Ideálne hodnoty sú medzi 6,8 – 7,2.

 

Na našom blogu si môžete prečítať niekoľko článkov, ktoré sa témou starostlivosti o vodu vo vírivke zaoberajú podrobnejšie. Tiež vám v tejto oblasti radi poskytneme poradenstvo. Môžete nás kontaktovať na našom telefonickom alebo e-mailovom kontakte a radi vám odpovieme.

Ak máte záujem o nezáväzné vyskúšanie našich produktov, môžete sa prihlásiť na tejto stránke.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

10 otázok, ktoré sa nás pýtate pri nákupe vírivky najčastejšie: Rozumieme tomu, že nákup vírivky nie je jednoduchou záležitosťou, najmä pre laikov. Preto sme pre Vás dali dohromady zoznam najčastejších otázok aj s odpoveďami, ktorý Vám Vaše rozhodovanie pri výbere vírivky uľahčí.

Kvalita, veľkosť, umiestnenie a údržba víriviek: Vírivky majú viac ako tisícročnú tradíciu – a nie je sa čomu diviť. Ich prospešný účinok na naše zdravie bol niekoľkokrát doložený, nehovoriac o úžasnom uvoľnení, ktoré prináša telu aj mysli.

Vitajte vo svete víriviek — komplexný sprievodca pri výbere: Nie ste si istí, podľa akých kritérií vírivku vybrať? Čo je najdôležitejšie a aké parametry je u tak veľkej investície potrebné zvážiť? Nestraťte sa vo svete víriviek a zaobstarajte si skutočne tú najlepšiu!

Chceli by ste vedieť, ako u nás prebieha nákup vírivky?: Čo čakať, keď si k nám prídete vybrať svoju vírivku? Ako celý nákup prebieha, čo našim potenciálnym zákazníkom ponúkame, s čím im radíme a pomáhame?

Domáci wellness jednoducho a rýchlo: Výber vhodnej vírivky či sauny dokáže pekne zamotať hlavu. My sme tu ale pre Vás, aby sme Vás týmto mnohokrát náročným procesom previedli – ľahko a bez obáv.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *