Pergola k vírivke — je vôbec potrebná?

Keď si vyberáte novú vírivku, môžete naďabiť na obrázky, na ktorých je umiestnená pod pergolou. Možno ste sa preto začali pýtať, či budete k vírivke pergolu potrebovať a aké by vám toto riešenie prinieslo výhody. Na tieto otázky vám odpovieme v nasledovnom článku.

Pri nákupe vírivky je potrebné vybrať miesto, kam ju umiestniť tak, aby vhodne zapadla k vášmu domu. Ak by ste chceli, aby sa vírivka stala dominantou exteriéru, potom iste stojí za zváženie investícia do pergoly.

Pergola je pôsobivým prvkom v záhrade

Pergola sa stane ústredným bodom celkového vzhľadu exteriéru.

Môžete k nej pridať aj prírodné prvky, ako napríklad popínavé rastliny či inú zeleň. Ak je pergola zastrešená nepremokavou tkaninou alebo priesvitným plastom, umožní vám navyše využívať vírivku za každého počasia po celý rok.

 

Pergola pre vaše súkromie

Záhradná pergola pomôže vytvoriť súkromný priestor chránený pred pohľadmi susedov a to najmä v tom prípade, že máte otvorenú terasu či dvor.

Nie je asi veľmi príjemné užívať si relax po náročnom dni alebo tráviť súkromný čas s blízkymi pod drobnohľadom neželaného páru očí.

Rastliny po stranách pergoly vás pred takýmito pohľadmi ochránia. Okrem toho vytvoria dokonalú oázu pre pohodu a relaxáciu.

Radi pozývate priateľov na párty? Vďaka pergole získate nové miesto na posedenie aj mimo vírivky.

Môžete si tu tiež uskladniť uteráky a iné potrebné maličkosti.

Pri kúpe pergoly nezabudnite jej dizajn zladiť s vaším domom aj samotnou vírivkou. Vytvoríte tak jeden harmonický celok a jednotný vzhľad.

 

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

4 kroky ako si naplánovať terasu alebo záhradu pre vírivku: Plánujete výstavbu novej terasy alebo dvorku? Máte vonkajšie priestory, ale potrebovali by renováciu alebo rekonštrukciu? Nechcete „vyhadzovať“ peniaze za dizajnérov, ale zároveň chcete byť spokojní? Potom pre Vás máme 4 jednoduché kroky, ktoré Vám so správnym výberom pomôžu.

7 rád na tému: Ako vybrať vírivku: V tomto článku Vám predstavíme 7 najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako si kúpite vírivku, aby Vaše investície neboli len peniaze vyhodené von oknom!

Vitajte vo svete víriviek — komplexný sprievodca pri výbere: Nie ste si istí, podľa akých kritérií vírivku vybrať? Čo je najdôležitejšie a aké parametry je u tak veľkej investície potrebné zvážiť? Nestraťte sa vo svete víriviek a zaobstarajte si skutočne tú najlepšiu!

Ako na zazimovanie vírivky?: Máte exteriérovú vírivku a nebudete ju cez zimu využívať? Pozrite sa, ako ju čo najlepšie zazimovať tak, aby pri ďalšom spustení bezchybne fungovala.

Aké pripraviť podmienky pre inštaláciu vírivky: Čo všetko je potrebné splniť pred inštaláciou samotnej vírivky? Ako vybrať najlepšie miesto, kam vírivku umiestniť, a aké sú presne podmienky pre jej inštaláciu?

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *