Náhradné diely a servis víriviek

Kúpou vírivky sa všetko ešte nekončí. Je potrebné zabezpečiť si záručný a pozáručný servis a zaistiť dostupnosť náhradných dielov do vírivky.

Rozhodnutie kúpiť si vírivku je spôsob, ako investovať do svojho odpočinku aj zdravia. Tento krok je podľa nás výborným rozhodnutím. A rozhodnutie kúpiť si exteriérovú vírivku je ešte lepšie. Vlastnú vírivú vaňu ocení naozaj každá rodina. Možno sa to nezdá, ale vírivka je vlastne multifunkčné zariadenie. Viete prečo?

Vírívka sa stane miestom pre skvelý relax pre celú rodinu.

Takéto miesto je v dnešnej uponáhľanej dobe naozaj potrebné. Taktiež poslúži ako terapeutické zariadenie pri rôznych bolestiach alebo únave svalov či celého tela po náročných športových výkonoch. Vírivku využijete aj na zábavu. Môžete napríklad zorganizovať záhradné párty, či stráviť mnoho príjemných chvíľ v kruhu rodiny alebo priateľov.

Všetko si to môžete naplno užívať, ak vírivka funguje tak, ako má.

 Žiaľ, vírivka nie je ako mikrovlnná rúra alebo chladnička. Z vecí, ktoré využívame by sme ju mohli pripodobniť skôr k autu. Pokiaľ jazdí, je všetko v pohode, ak nastane porucha, zavoláme servis alebo odťahovú službu. V takomto prípade sú autá v jednoznačnej výhode. V podstate všetky značky áut, ktoré sa u nás predávajú, majú zaistený servis a dostupnosť náhradných dielov. Ak si myslíte, že pri vírivkách to bude rovnaké, sklameme vás. Odpoveď je: „Žiaľ, nie!“

 

 

Je servis pre vírivky dostupný?

Pri kúpe vírivky je dôležité skontrolovať okrem základných parametrov, motora, kvality izolácie a termokrytu, inštalácie, trysiek, celkovej kvality spracovania, výšky prevádzkových nákladov, úpravy vody či pohodlia, aj dostupnosť záručného a pozáručného servisu. Veď ani auto by ste si nekúpili len preto, že je síce lacné a vyhovuje vám jeho dizajn, ale bolo by nepraktické a nepohodlné. Ak by si navyše vyžadovalo špeciálnu starostlivosť, malo vysokú spotrebu a nemali by ste k dispozícii servis alebo len v obmedzenej miere, asi by ste si ho nekúpili. Rovnako dôležitou vecou, ako je profesionálny a dostupný servis, sú tiež náhradné diely. Lebo ani ten najlepší servisný technik vám bez nich nič neopraví.

Skontrolujte dostupnosť náhradných dielov do vírivky

Pred kúpou vírivky nezabudnite skontrolovať dostupnosť náhradných dielov. Nezáleží na tom, či ju kupujete pre svoju rodinu, či si chcete zaobstarať vírivky do penziónu, hotela, športového klubu alebo salónu krásy. Nie je dokonca dôležité ani to, koľko náhradných dielov má predávajúci na sklade v momente, keď si vírivku kupujete. Najdôležitejšie je to, ako dlho budú tieto náhradné diely dostupné u spoločnosti, ktorá vybraný model vyrába aj jeho zakúpení.

Predávajúci často lákajú kupujúceho rôznym spôsobom. Nepočúvajte ich lichôtky. Často ide o zamestnancov, ktorých výška platu sa odvíja od počtu predaných kusov víriviek. Niektorí dnes predávajú vírivé vane a na druhý deň už môžu predávať napríklad chladničky či iný tovar.

Tým nechceme povedať, že všetci predajcovia vám budú zámerne zamlčiavať pravdivé informácie.

Ale aj vtedy, ak vám je predajca sympatický a vírivka sa vám veľmi páči, je potrebné si dôkladne preveriť jej výrobcu aj všetky parametre. Pokiaľ je to možné, odporúčame sa prečítať si aj skúsenosti a referencie zákazníkov zo zahraničia.

Predávajúci, ktorý sa snaží vírivku čo najrýchlejšie predať, sa nebude zaujímať o to, či s ňou budete spokojní aj o 3, 5, 10 alebo 20 rokov. O to sa starajú len renomovaní výrobcovia. Ich obchodným zástupcom v jednotlivých krajinách záleží predovšetkým na spokojnosti zákazníkov.

Vedia, že len vďaka tomu sú úspešní.

Náhradné diely na modely víriviek staré aj 20 až 30 rokov, vám dodajú len renomovaní výrobcovia s kvalitným rodokmeňom, ktorí majú za sebou dlhú históriu ich výroby. Nemusí to byť nutne pôvodný diel, pretože technológie sa rýchlo vyvíjajú a vylepšujú. Namiesto pôvodného dielu dostanete lepší a modernejší, ktorý je rovnako použiteľný, ako bol jeho predchodca. Aj vďaka tomuto je kúpa kvalitnej značkovej vírivej vane celoživotnou investíciou.

 

Servis vírivky je nevyhnutný

 Ak si kúpite vírivku bez rozmýšľania len kvôli dobrej cene a podceníte dostupnosť servisu a náhradných dielov, môže vás to o pár rokov dobehnúť. Radšej si to premyslite skôr, ako vám nedostupný a k tomu predražený servis zhltne značný balík peňazí. O nekonečne dlhom čase čakania na náhradné diely sa radšej ani nezmieňujeme.

Aký pocit a pôžitok by ste z takejto vírivky mali? Prinášala by vám relax a kľud, prospievala by pohode vašej rodiny a robila by vám radosť?

Alebo by vám priniesla stres, hnev a úzkosť? Asi by ste na tom boli horšie, ako keď ste ešte žiadnu vírivku nemali. Po dlhoročnej práci v tomto obore sme si všimli, že práve také sú pocity zákazníkov, ktorí si kúpili relatívne lacné vírivky. Na začiatku sa nepresvedčili o tom, či je k vírivke dostupný servis a náhradné diely. Prečo „relatívne lacné“? Pretože prevádzkové náklady takejto „výhodnej a lacnej“ vírivky nakoniec častokrát niekoľkonásobne presahujú jej pôvodnú cenu.

Zistite si, aké doplnkové služby sú k dispozícii

Už pri otázke ohľadom inštalácie vírivky si môžete všimnúť a odhaliť veľa vecí. Kvalitné renomované spoločnosti na čele s ich zástupcami poskytnú inštaláciu, spustenie vírivky do prevádzky a zaškolenie užívateľa o obsluhe ako službu pri jej zakúpení. K tomu máte k dispozícii bezplatný servis v rámci záruky, kvalifikovaný servis po skončení záruky a ľahko dostupné náhradné diely. To je samozrejmosť.

Je to totiž neoddeliteľná súčasť každej vyrobenej a predávanej vírivky.

Úkony ako sú inštalácia, spustenie vírivky prevádzky a zaškolenie o obsluhe vírivky musí vždy robiť vyškolený pracovník. Po vykonaní týchto prác vystaví revíznu správu o pripojení vírivky. Navyše, každá kvalitná vírivka má aj sériové číslo. To predajca zaregistruje v servisnom centre výrobcu. Takto získate 100 % istotu, že aj v prípade, ak váš predajca už nebude o pár rokov pôsobiť v tomto odbore, budete mať stále prístup k náhradným dielom a servisu. A mnoho ďalších rokov si tak budete môcť užívať pohodu, relax, hydroterapiu a všetky ostatné výhody, ktoré vám vaša kvalitná vírivka prináša.

 

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

10 otázok, ktoré sa nás pýtate pri nákupe vírivky najčastejšie: Rozumieme tomu, že nákup vírivky nie je jednoduchou záležitosťou, najmä pre laikov. Preto sme pre Vás dali dohromady zoznam najčastejších otázok aj s odpoveďami, ktorý Vám Vaše rozhodovanie pri výbere vírivky uľahčí.

Zažite dokonalý luxus v americkej vírivke: Vírivky nie sú najlacnejšou záležitosťou. Pokiaľ máte pevne stanovený rozpočet, ale nechcete šetriť na kvalite a luxusu, máme pre Vás jedno šikovné riešenie – americké vírivky Celebrity Hot Tubs!

Aké pripraviť podmienky pre inštaláciu vírivky: Čo všetko je potrebné splniť pred inštaláciou samotnej vírivky? Ako vybrať najlepšie miesto, kam vírivku umiestniť, a aké sú presne podmienky pre jej inštaláciu?

Vitajte vo svete víriviek — komplexný sprievodca pri výbere: Nie ste si istí, podľa akých kritérií vírivku vybrať? Čo je najdôležitejšie a aké parametry je u tak veľkej investície potrebné zvážiť? Nestraťte sa vo svete víriviek a zaobstarajte si skutočne tú najlepšiu!

Dá sa kúpiť zároveň kvalitná aj lacná vírivka?: Chcete si zaobstarať naozaj kvalitnú vírivku, ale bojíte sa, že Vás bude stáť celý majetok? Poradíme Vám, ako na kvalitnú a zároveň lacnú vírivku.

 

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *