Mesačné náklady na vírivky a záruky vírivky

Pri kúpe vírivky sa väčšina zákazníkov informuje najmä o cene a zľavách. Oveľa dôležitejšie je však zistiť si, aké sú celkové mesačné náklady na prevádzku a aká je ku konkrétnemu modelu poskytovaná záruka.

Investícia na mnoho rokov

Pri kúpe vírivky nás zaujíma hlavne jej cena. Čím nižšia je cena, tým lepšie. A čím vyššia bude poskytovaná zľava, tým väčšiu radosť máme z kúpy. Málokto sa už ale zaujíma o to, aké sú celkové prevádzkové náklady a záruka vírivky.

Zaujímavým faktom je, že keď niekto kupuje auto z druhej ruky, skontroluje všetko až do najmenšieho detailu.

Väčšina z nás si však neuvedomuje, že kúpa vírivky je si s kúpou auta v mnohom podobná. Keď si vyberáte vírivku, chystáte sa investovať do niečoho, čo budete používať mnoho rokov. Boli by ste iste radi, keby vám poskytla vždy kvalitný relax a bola prínosom aj pre vaše zdravie.

V našej ponuke sa zameriavame iba na kvalitné vírivky. Preto vám poradíme, podľa čoho by ste sa pri jej výbere mali orientovať a na čo by ste si mali dať pozor.

Potom sa budete môcť spoľahnúť, že sa vám vaša investícia do vírivky oplatí.

Na čo myslieť pri výbere vírivky

Výrobcovia kvalitných víriviek ponúkajú vo väčšine prípadov niekoľko modelových radov. V každom rade nájdete 4 – 10 modelov rôznych tvarov, cenovej hladiny a veľkosti. Vďaka tomu si môže kvalitnú vírivku kúpiť každý. Pod kvalitnou značkou nájdete rovnaké materiály v každej cenovej hladine. Aj najlacnejšia vírivka od takéhoto výrobcu je potom rovnako kvalitná ako najdrahšia.

Prečo sú teda medzi jednotlivými modelmi cenové rozdiely? Rozdiely v cene tkvejú v tom, že jednotlivé modely sú odlišnej veľkosti, majú inú výbavu či tvar.

Nikdy sa však pri výrobe nepoužívajú menej kvalitné komponenty alebo materiály.

Ak nemáte k dispozícii vysoký rozpočet na vírivku, môžete si tak kúpiť lacnejší model. Iste sa vám viac oplatí kúpiť vírivku s menšou výbavou, no vysokou kvalitou, ako kúpiť lacnú vírivku z nekvalitného materiálu. Ak sa neskôr rozhodnete, že by ste si chceli kúpiť drahší model, kvalitnú vírivku budete môcť predať. Presne, ako by ste predávali ojazdené auto.

Aké sú mesačné náklady na vírivku

Od kvality sa odvíjajú aj mesačné prevádzkové náklady vírivky. Tie môžu byť 20 Eur ale aj 200 Eur mesačne.

Ak nebudete vírivku vyberať pozorne, mesačné náklady môžu byť neprimerane vysoké. Preto je dôležité, aby ste sa predajcu na prevádzkové náklady vždy spýtali. Keď si rozdiel v nákladoch prepočítate, investovať trochu času do získavania informácií sa iste vyplatí. 

 

 

Čo tvorí mesačné prevádzkové náklady vírivky

Celkové mesačné prevádzkové náklady na vírivku netvorí len spotreba elektrickej energie. Tá je len jednou z položiek celkových nákladov. Na prevádzkové náklady nemá veľký vplyv ani vysoký výkon ohrievacieho telesa. Je to presne naopak.

Vyššie prevádzkové náklady sú spôsobené nízkym výkonom ohrievacieho telesa.

Dôležitým parametrom, ktorý má vplyv na prevádzkové náklady vírivky, je tiež intenzita prietoku objemu vody ohrievačom. Na náklady vplýva preto, že maximum vody, ktoré dokáže pretiecť ohrievačom vírivky, odoberie maximum energie, ktorú ohrievač poskytuje. Prepracované potrubné systémy a špičkové čerpadlá, ktoré umožnia maximálne využívanie energie, používajú len najlepší svetoví výrobcovia víriviek.

U nich je výskum a vývoj nových a dokonalejších technológií samozrejmosťou.

Osvedčení výrobcovia víriviek majú na vírivky energetický certifikát!

Funkčnosť a životnosť komponentov víriviek

Pri výbere vírivky sa ďalej zamerajte na celkovú kvalitu vírivky a všetkých jej častí. Mali by ste zobrať do úvahy všetky komponenty, ako sú trysky, termokryt, filtre a podhlavníky. Zamerajte sa na ich životnosť a funkčnosť.

Na tieto komponenty je bežne dávaná záruka jeden alebo dva roky. Vírivky bez kvalitného rodokmeňa používajú komponenty, pri ktorých je doba ich životnosti podobná ako dĺžka záruky.

Cena jednotlivých náhradných dielov je však vysoká. Môžete za ne zaplatiť 1 100 Eur alebo aj viac.

V prepočte na mesiac vás tak prevádzka takejto vírivky vyjde na 45 Eur. A to sme hovorili len o menších komponentoch.

Vezmite do úvahy aj ostatné diely víriky, ako sú čerpadlá, riadiaca jednotka, ovládací panel, vykurovacie teleso a náklady na servisného technika. Okrem toho sú tu náklady na elektrickú energiu, vodné, stočné a chémiu. Keď si spočítate všetky tieto položky, priemerné mesačné prevádzkové náklady vás pri lacných vírívkách vyjdú na takmer 200 Eur. Vaše peniaze tak budete vyhadzovať von oknom.

Kvalita sa oplatí

Z vlastných skúseností môžeme povedať, že ak si vyberiete vírivku od renomovaného výrobcu, pre ktorého je kvalita na prvom mieste, ušetríte. Dlhodobé mesačné náklady sa budú pohybovať len okolo 25 Eur.

Kvalitná vírivka vám tak ušetrí až 175 Eur mesačne oproti lacnému modelu.

Lacná vírivka vás behom nasledujúcich rokov bude stáť veľa peňazí. A iste vám nevydrží viac ako 4 – 5 rokov. Keď si to spočítate, nakoniec zaplatíte viac, ako keby ste si hneď na začiatku kúpili kvalitu od renomovaného výrobcu. Investícia do niečoho, čo bude stáť nemalú sumu a vydrží len krátko sa iste neoplatí. Aj keď za kvalitné vírivky zaplatíte viac, môžete sa spoľahnúť na dlhú životnosť a minimálne prevádzkové náklady.

 

Záruky na vírivky

Pred tým, ako si kúpite vírivku, presvedčte sa, aká je na ňu poskytovaná záruka. Výrobcovia aj predajcovia uvádzajú rôznu dĺžku záruky. Preto je vhodné, aby ste sa na záruku na vybranú vírivku spýtali priamo u predajcu. Už na začiatku tak budete vedieť, na čo presne sa záruka vzťahuje a na ako dlho.

Veľmi mätúce môžu byť napríklad informácie ako „desaťročná záruka na skelet“. Skelet je rám vírivky. Môže byť z dreva, ocele, hliníka alebo nerezu a pri používaní v podstate ani nevnímate, že ho vírivka má. Takúto záruku v podstate nevyužijete.

Záruka vírivky od renomovaného výrobcu je naproti tomu jasne daná.

Dozviete sa presne na akú časť vírivky či na aký komponent sa vzťahuje.

Záruka na všetky dôležité komponenty sa pri lacných vírivkách poskytuje maximálne na 2 roky. Na menej dôležité časti to môže byť niekedy len 90 dní. V niektorých prípadoch dokonca nedostanete žiadnu záruku. Tento fakt potom navyšuje prevádzkové náklady a lacná vírivka sa nakoniec neoplatí kúpiť.

Renomovaní výrobcovia poskytujú záruku na najdôležitejšie komponenty vírivky až na 10 rokov. Niektorí z nich vám dajú na vybrané časti vírivky až doživotnú záruku. Takáto investícia už má zmysel.

Záruka ale nie je životnosť vírivky. Životnosť vírivky je daná aj u najkvalitnejších výrobcov na 30 rokov.

Vysvetlíme si to ešte na nasledujúcom príklade:

Lacná vírivka danej veľkosti stojí 3.800 Eur. Rovnako veľká vírivka značky BEACHCOMBER stojí 11.200 Eur. Rozdiel pri kúpe je 7.400 Eur. Tento rozdiel je na prvý pohľad vysoký. Mnoho zákazníkov si preto zvolí lacnú vírivku.

Ak si spočítate všetky prevádzkové náklady za 19 rokov, výsledok bude celkom opačný. Vírivka značky BEACHCOMBER vám nakoniec ušetrí. Za 19 rokov to bude 41 – 48 tisíc Eur. A tento rozdiel môže byť ešte vyšší.

Úspora pri počiatočnej investícii tak vôbec nie je vysoká. Naopak, ak by ste hneď na začiatku kúpili drahšiu a kvalitnejšiu vírivku, touto investíciou by ste nakoniec zarobili. Aký je teraz váš názor na kvalitné vírivky? Nemusí pritom ísť len o značku BEACHCOMBER. Podobné skúsenosti máme aj s inými výrobcami kvalitných víriviek.

Účinky vírivky

Ďalším plusom kvalitných víriviek sú ich účinky. Vírivky si ľudia kupujú kvôli relaxácii, pre účinok na zdravie či zážitky s rodinou a priateľmi. Lacné vírivky vám ale kvôli nedokonalému hydromasážnemu systému pozitívny vplyv na zdravie neprinesú. A to sme ešte nespomenuli filtračný systém a starosti, ktoré budete mať s úpravou vody. Lacná vírivka vám iste neprinesie očakávaný relax.

Namiesto zážitkov s rodinou budete musieť čeliť hádkam, finančným výdavkom na servis a stresu.

Nakoniec budete mať ešte aj problém s odvozom nefunkčnej vírivky, ktorá vám neslúžila ani 5 rokov.

Odporúčame vám preto, aby ste boli pri kúpe obzvlášť obozretní. Vyberajte pozorne a všetko si dôkladne preverujte. Kúpu vírivky sa neoplatí uponáhľať. Vďaka tomu sa vaša investícia do vírivky nakoniec vyplatí.

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Ako rozoznať kvalitnú vírivku od nekvalitnej?: Rozdiely medzi kvalitnou a nekvalitnou vírivkou môžu byť veľmi zásadné, ale často nie sú zrejmné na prvý pohľad. Naučte sa odhaliť prázdne marketingové frázy!

Zažite dokonalý luxus v americkej vírivke: Vírivky nie sú najlacnejšou záležitosťou. Pokiaľ máte pevne stanovený rozpočet, ale nechcete šetriť na kvalite a luxusu, máme pre Vás jedno šikovné riešenie – americké vírivky Celebrity Hot Tubs!

Prečo je dôležitá cena vírivky: Vírivka cena a vírivky cena sú najvyhľadávanejšie slovné spojenie pri kúpe vírivky. Cena a rozpočet totiž hrajú pri jej výbere skutočne dôležitú rolu.

7 rád na tému: Ako vybrať vírivku: V tomto článku Vám predstavíme 7 najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako si kúpite vírivku, aby Vaše investície neboli len peniaze vyhodené von oknom!

10 otázok, ktoré sa nás pýtate pri nákupe vírivky najčastejšie: Rozumieme tomu, že nákup vírivky nie je jednoduchou záležitosťou, najmä pre laikov. Preto sme pre Vás dali dohromady zoznam najčastejších otázok aj s odpoveďami, ktorý Vám Vaše rozhodovanie pri výbere vírivky uľahčí.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *