Kvalita, veľkosť, umiestnenie a údržba víriviek

Vírivky sa tešia obľube u ľudí už viac ako tisíc rokov. Niet sa čomu čudovať. Ich pozitívny účinok na zdravie bol mnohokrát dokázaný. A to sme ešte nespomenuli dokonalé uvoľnenie, ktoré pobyt vo vírivke prinesie telu aj mysli. 

Ako spoznáte kvalitné vírivky

Kvalitné interiérové aj exteriérové vírivky alebo jacuzzi vám poskytnú masáž a relaxáciu bez toho, aby ste museli opúšťať pohodlie vášho domu. Lacné vírivky však nemusia byť dobrým riešením pre ich niekoľkonásobne vyššie prevádzkové náklady.

Je to preto, že sa pri ich výrobe používajú neoverené a nekvalitné izolácie a termokryty so železnými výstuhami a výplňou z polystyrénu.

Obalené bývajú koženkou. Medzi najlacnejšie jacuzzi patria nafukovacie a mobilné vírivky. Ich cena zodpovedá ich kvalite a, žiaľ, tiež službe, ktorú vám poskytnú. Aby ste na nafukovacie vírivky na základe tohto nezanevreli — môžete medzi nimi nájsť aj kvalitné vírivky, napríklad soft tub.

Ak hľadáte vyššiu kvalitu, je potrebné počítať aj s vyššou cenou. V cenovej hladine, kde končia ceny kvalitných nafukovacích víriviek, potom bude začínať cena kvalitných akrylových modelov.

Cena ale nie je jediný faktor, o ktorý by ste sa pri kúpe vírivky mali zaujímať.

Porovnajte aj parametre, akými sú izolácia, kvalita, energetická náročnosť vírivky, možnosť regulovania hydromasáže, pohodlnosť a životnosť vírivky, dostupnosť náhradných dielov a servisu.

Rozmery víriviek

Pri výbere jacuzzi si potrebujete zvoliť jej veľkosť. Tento krok je veľmi dôležitý. Bežne si môžete vyberať z modelov pre 2 – 6 osôb a môžete naraziť tiež na vírivky pre 7 či viac osôb. Ak máte deti, bude pre vašu domácnosť vhodná štvor alebo päťmiestna vírivka. Rodine s jedným dieťaťom postačí vírivka pre tri osoby. Dvojmiestne vírivky budú svojou veľkosťou vyhovovať párom.

Aby sa vám nestalo, že vírivka neuspokojí všetkých záujemcov, vždy je dobré počítať s jedným miestom navyše pre návštevu.

Čoraz väčšej obľube sa tešia vírivé bazény s protiprúdom a hydromásážou. Obľúbenými sa stali aj swim spa — plavecké vírivky, v ktorých môžete regulovať protiprúd a zároveň sú vybavené hydromasážnymi tryskami. Pri výbere si okrem toho bude potrebné uvedomiť, že od veľkosti zakúpeného modelu sa budú odvíjať celkové prevádzkové náklady a náročnosť úpravy vody.

 

 

Kde bude vírivka umiestnená

Umiestnenie vírivky môže byť buď v interiéri alebo exteriéri. Najlepšie vonkajšie vírivky sú vybavené kvalitným termokrytom a izoláciou. Nezáleží pri tom, či budú stáť na terase, balkóne alebo záhrade.

Termokryt má za úlohu zamedziť úniku tepla a zabrániť odparovaniu vody.

Kvalitný termokryt vám preto ušetrí na výdavkoch na energie, vodu a šetrí tiež chémiu na úpravu vody vo vírivke. Okrem toho zamedzí prístupu nečistôt, ktoré by vodu zašpinili.

Vírivka v interiéri síce nepotrebuje rovnako kvalitnú izoláciu, aj tak je však potrebné, aby tento aspekt nebol zanedbaný. Kvalitná izolácia v interiéri tiež šetrí vaše peniaze za energie. Miestnosti, ktoré sa pre umiestnenie interiérovej vírivky využívajú, sú väčšinou menej vykurované. Okrem toho je dôležité, aby bolo zaistené dostatočné vetranie. Je to pre paru, ktorá z vírivky uniká.

Vetranie na druhej strane spôsobuje pokles teploty v miestnosti, takže rastú náklady na vykurovanie.

Aby nebolo v miestnosti priveľmi vlhko, je nutné myslieť tiež na odvlhčovanie vzduchu. A prevádzka odvhlčovača znamená ďalšie navýšenie výdavkov na energie.

Ako na údržbu vírivky

Ešte pred kúpou vírivky si premyslite, akú starostlivosť bude potrebovať. Dopredu si všetko vyskúšajte a dobre sa o starostlivosti o vírivku informujte. Aby sa vám nestalo, že vírivka nebude slúžiť vám ale namiesto toho, budete slúžiť vy vírivke. Vírivka vám má priniesť možnosť relaxácie, uvoľnenie, pohodlie a kvalitnú hydromasáž, nie množstvo práce navyše.

Asi je zjavné, že kvalitná hydroterapia a masáže budú niečo stáť. Toto tvrdenie sa ale nedá otočiť a nemohli by sme povedať, že s rastúcou cenou bude rásť aj kvalita hydroterapie a masáží.

Tvrdenie, ktoré je iste pravdivé je, že lacné vírivky vám najlepšiu hydromasáž a ničím nerušený odpočinok neumožnia.

Ak by ste si chceli jednotlivé modely víriviek, hot tube a jacuzzi porovnať, môžete tak urobiť v našom showroome. Nájdete u nás to najlepšie, čo dnes svetoví výrobcovia ponúkajú v oblasti ergonómie, celkových prevádzkových nákladov, minimálnych nárokov na údržbu aj hydromasáže. Na ktoromkoľvek z našich kontaktov si môžete zarezervovať termín pre nezáväzné vyskúšanie víriviek.

Čo vám počas návštevy radi poskytneme?

  • Bezplatné poradenstvo pri výbere vírivky.
  • Poradíme vám, ako na úpravu vody vo vírivke.
  • Ponúkame potrebnú technickú podporu pre kúpu vírivky.
  • Ak si u nás zakúpite novú vírivku, starú od vás odkúpime.
  • Postaráme sa o servis víriviek všetkých značiek.
  • Zoženieme náhradné diely na vírivky bez ohľadu na značku.
  • Vírivku si u nás môžete kúpiť tiež na splátky so 100 % garanciou bez rizika.
  • Vírivku dovezieme až k vám, nainštalujeme a uvedieme do prevádzky. Všetko, čo budete potrebovať pri jej používaní, vám vysvetlíme.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

7 rád na tému: Ako vybrať vírivku: V tomto článku Vám predstavíme 7 najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako si kúpite vírivku, aby Vaše investície neboli len peniaze vyhodené von oknom!

Ako na úpravu vody v nafukovacej vírivke: Úprava vody v nafukovacích vírivkách je o trochu náročnejšia ako úprava vody v akrylových alebo rotačne tvarovaných polyetylénových vírivkách. V čom presne spočíva?

Ako si vybrať tú najlepšiu vírivku — krátka „škola víriviek“ pre každého: Vďaka kvalitnému swim spa si užijete ďaleko viac zábavy, relaxácie aj športu. A s naozaj kvalitným swim spa bazénom môžete naviac aj ušetriť – miesto, spotrebu energie aj spotrebu chémie na úpravu vody?

Kam umiestniť vašu vírivku?: Ešte než si vírivku zaobstaráte, mali by ste sa dôkladne zamyslieť, kam ju umiestnite. Aby sme Vám toto rozhodnutie uľahčili, pripravili sme pre Vás zoznam základných otázok a odpovedí.

Náhradné diely a servis víriviek: Nákupom vírivky všetko ani zďaleka nekončí. Dôležitý je tiež záručný a pozáručný servis a dostupnosť náhradných dielov vírivky po celú dobu jej životnosti.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *