Ktoré infražiariče sú najlepšie — keramické, karbónové alebo iné?

Infražiariče sú najdôležitejšou súčasťou vybavenia infrasauny. Ostatné časti, vynímajúc kvalitu infrakabíny, majú na jej priaznivé účinky menší vplyv. Chceli by ste vedieť, aké infražiariče by mala mať naozaj kvalitná a najlepšia infrasauna? Všetko vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Tie najlepšie infrasauny musia byť vybavené infražiaričmi, ktoré sú bezpečné a majú priaznivé zdravotné účinky. O otázke, ktoré to sú, sa v posledných rokoch na celom svete viedla vášnivá polemika.

Ktoré sú teda lepšie — karbónové alebo keramické a v čom sa tieto dva typy vlastne odlišujú?

Karbónové infražiariče

Karbónové infražiariče sa inak nazývajú aj infražiariče na báze uhlíka. Tento typ vydáva veľmi kvalitné infračervené teplo s vhodnou vlnovou dĺžkou. Nevýhodou je, že ho produkuje len malé množstvo. Pre ich slabý výkon je potrebné infrakabínu doslova obložiť žiaričmi po celom obvode až po strop.

Napriek veľkému množstvu môže mať človek v infrakabíne pocit chladu, čo znamená v infrasaune značný problém. Keďže základom infrasaunovania je prehriať organizmus až do hĺbky, infrasauny s karbónovými infražiaričmi tejto požiadavke nevyhovujú. Nehovoriac o tom, že žiariče umiestnené do výšky až nad hlavu v saune sú ďalším problémom.

Dochádza k prehrievaniu hlavy, ktoré má podobné príznaky ako úpal.

Tu sa problémy karbónových infražiaričov nekončia. Vyžarujú tiež vysoké úrovne EMF a ELF. Až 95 % z nich dosahuje úrovne EMF a ELF 20 x vyššie ako je bezpečná norma. Takéto infrasauny potom zdraviu neprospievajú, ale naopak. A to hlavne lacné modely. Tie sa v našich testoch ukázali naozaj ako nevyhovujúce.

Keramické infražiariče

Keramické infražiariče sú vyrábané pod viacerými obchodnými značkami s veľkými sľubmi. Tento typ vydáva silné a veľké množstvo tepla. Povrchová teplota infražiaričov dosahuje hodnoty 300 – 500 °C. Nevýhodou je tiež silné svetlo, ktoré môže byť nepríjemné pre zrak.

V saune s keramickými infražiaričmi je pre vysokú teplotu potrebné až na niekoľko málo výnimiek byť veľmi opatrní, aby ste sa vyvarovali popálenia. V infrasaune s keramickými žiaričmi dlho nevydržíte pre vysokú teplotu a nepohodlný pocit pálenia.

Odporúčaný čas saunovania je 45 minút. Pri takýchto teplotách sa to však nedá vydržať.

Nevýhodou je tiež, že sa organizmus v takejto saune neprehreje až do hĺbky, v čom vlastne spočíva zmysel celej infraterapie. Problém znamenajú tiež vysoké hladiny nebezpečných EMF a ELF, ktoré väčšina keramických infražiaričov produkuje.

Inovácia Clearlight Infrared

Spoločnosť Clearlight má vedúce postavenie v odbore sáun. Do tejto oblasti už priniesla mnoho inovácií. Posledných 20 rokov vychádzajú z jej výroby infrasauny s technológiou Clearlight Infrared. Tieto infrasauny sú luxusné a prospievajú zdraviu viac, ako si bežný užívateľ vie prestaviť.

Spoločnosť Clearlight má vlastní oddelenie pre výskum a vývoj, ktoré sa mimo iného zaoberalo tiež problémom infražiaričov. Polemiku o tom, ktorý je lepší, ukončilo patentovaním unikátneho infražiariča. Tento infražiarič kombinuje oba typy a vznikol tak karbón-keramický infražiarič, ktorý v sebe skrýva to najlepšie z karbónového i keramického typu.

Všetky problémy obidvoch typov v infrasaune Clearlight iste nenájdete.

Infrasauny Clearlight sú vybavené infražiaričmi True Wawe II. Tieto vydávajú len jemné a liečivé infračervené teplo. Toto teplo prenikne hlboko do ľudského tela a zároveň vás príjemne obklopuje bez pocitu chladu alebo pálenia.

Aj pri nižších teplotách v kabíne sauny si tak môžete užívať tú najlepšiu terapiu infražiarením. Pohodlie v saune môžete využiť na nerušený relax pri hudbe alebo dobrej knihe a celkom sa uvoľniť od napätia a stresu života.

Infražiariče True Wawe II tvoria mikrotenké karbónové vlákna s hrúbkou len 1/1000 vlasu a patentovaná keramická zmes.

Prítomnosť karbónu je zárukou produkcie dlhých vĺn, ktoré prenikajú do tkanív a telo ich dobre absorbuje.

Keramická zmes sa stará o dostatočný tepelný výkon pre dosiahnutie komfortnej teploty v saune. Počas vášho relaxu v saune Clearlight si môžete naplno užívať vzácny pocit, aký sa nedá zažiť v infrasaunách iných značiek.

Ak máte obmedzený rozpočet, ktorý vám nedovoľuje investovať do najlepšej infrasauny, nemusíte sa jej vzdať. Prezrite si ponuku ekonomického radu infrasáun. Pred kúpou si ich môžete u nás osobne vyskúšať.

 

 

Zamyslite sa nad budúcnosťou

Jednou z príčin, prečo ponúkajú infrasauny Clearlight jedinečný zážitok, je lepší výkon v rozmedzí optimálnej vlnovej dĺžky 7 – 10 mikrónov. Významný podiel majú pritom vlnové dĺžky 9,4 mikrónov.

V toto rozmedzí je ľudské telo schopné prijímať najviac infračerveného žiarenia.

Tieto infražiariče sú jedinečným produktom, ktorý vám umožní vyťažiť z pobytu v infrasaune maximum. Infračervené teplo najvyššej kvality preniká až do hĺbky vášho tela, kde ho najlepšie využijete.

Všetky modely Clearlight Infrared majú infražiariče umiestnené po obvode kabíny.

Vpredu, vzadu, na bočných stenách, pod lavicou aj pod nohami, pričom siahajú len do výšky ramien. Vzhľadom na ich dostatočný výkon ich nie je potrebné umiestňovať vyššie, takže nedochádza k neželanému prehrievaniu hlavy. Nie sú zdrojom nepríjemného tepla a produkujú ho len tam, kde ho naozaj využijete. Ich prevádzka je navyše energeticky úsporná.

Vo väčšine infrasáun nenájdete infražiariče na prednej strane. To je pre ich funkčnosť ale chyba, pretože tak nedochádza k prehrievaniu aj prednej časti tela a jeho prehrievaniu do hĺbky a neprechádzajú každou jeho časťou. Takéto infrasauny potom nenapĺňajú svoj účel a nedochádza k dôslednej detoxikácii.

Patentované karbón-keramické infražiariče True Wave II navyše neprodukujú nebezpečné EMF a ELF.

Karbón-keramické infražiariče vám prinesú tú najkvalitnejšiu liečbu, relaxáciu a vyplavenie toxínov, akú vám vôbec infrasauna dokáže poskytnúť.

Okrem toho sú celkom bezpečné pre zdravie.

Náš test najlepšej infrasauny

Aby ste si mohli byť istí týmito informáciami, sami sme pomocou meracieho prístroja Tri-Field EMF vykonali na karbón-keramickom infražiariči True Wawe II malý test. Priemerná nameraná hodnota EMF priamo na infražiariči bola 2,5 mG, čo je hodnota v stanovenej norme.

Merali sme aj na miestach, kde sa v infrakabíne nachádzajú končatiny, hlava a chrbát používateľov — vo vzdialenosti 3 cm od infražiaročov.

Zistené hodnoty EMF v tejto vzdialenosti boli prakticky nulové.

Ak by ste takýmto spôsobom chceli otestovať iné infrasauny na trhu, u väčšiny by ste zistili nebezpečné úrovne EMF. Mnohokrát 20 – 30 x vyššie ako je povolené normou, ktorá jej len 3 mG. Takéto úrovne sú už nebezpečné.

Chceli by ste si kvalitu najlepšej infrasauny Clearlight vyskúšať? Môžete tak urobiť celkom nezáväzne v našom showroome. Pripravili sme pre vás viacero typov infrasáun, ktoré si tak budete môcť sami porovnať. Práve osobné vyskúšanie je veľmi dôležitou súčasťou výberu infrasauny, ktorá vám pomôže zvoliť ten najlepší model pre vás. Veríme, že aj táto možnosť vám pomôže vybrať infrasaunu, s ktorou budete dlhé roky spokojní.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Najlepšie infražiariče v tých najlepších infrasaunách: Akému typu žiaričov dať prednosť pri zaobstarávaní a prečo? V posledných rokov sa viedli debaty o tom, ktoré infražiariče sú do infrasáun vhodnejšie – či karbónové, alebo keramické. Ako to teda je?

Infrasauny, infrakabíny a infražiariče — dokážu liečiť alebo nám neprospievajú?: Ako je to v skutočnosti s infrasaunami? Detoxikujú, omladzujú a sú naozaj lepšie ako tradičné fínske sauny? Máme pre Vás overené fakty a odpovede priamo od lekárov.

Rady pre výber domácej infrasauny: Ktoré vírivky, swim spa bazény a infrasauny sú najlepšou voľbou pre vaše domáce wellness?

Infrasauna ovplyvňuje šťastie a pohodu: Prečo sme po saunovaní v kvalitnej infrasaune zdravší a čítime sa lepšie? Odhaľte s náami tajomstvo infrasáun!

Vedeli ste, v čom spočíva rozdiel medzi fínskou saunou a infrasaunou Clearlight?: Fínska sauna sa pýši dlhou históriou a po celom svete má celkom iste milióny fanúšikov. Je to ale práve infrasauna Clearlight, kto je momentálne na absolútnom vrchole, a to nielen medzi infrasaunami, ale saunami všeobecne.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *