Klasická fínska sauna a infrasauna Clearlight — porovnanie, ktoré veľa prezradí

Viete, v čom spočíva odlišnosť medzi fínskou saunou a infrasaunou Clearlight? Rozdielov je viacero. Niektoré z nich sú sotva badateľné, iné zásadné a výrazne vplývajú na účinky saunovania.

Akým spôsobom je v saune ohrievané telo

V klasických fínskych saunách je vzduch ohrievaný na teplotu 80 – 100 °C pomocou pece na tuhé palivo alebo elektrinu. Ľudské telo je potom ohrievané teplým vzduchom.

Infrasauny Clearlight sú vybavené patentovanými karbón-keramickými žiaričmi. Tie organizmus prehrievajú do hĺbky už pri nižších a príjemnejších teplotách.

Vďaka internzívnemu prehrievaniu sa v saune Clearlight uvoľňuje z tela 4 x viac toxických látok.

Aké sú kontraindikácie pre saunovanie

Infrasaunu Clearlight je vhodné využívať denne. Či už ju absolvujete krátke zahriatie pred športom, alebo ju využijete na navodenie stavu zvýšenej teploty v počiatočnej fáze nachladnutia. Saunovanie v infrasaune je navyše vhodné aj pre deti a seniorov. Je to práve pre príjemné teploty, ktoré sú dobre znášané v každom veku.

Čas potrebný na nahriatie sauny a spotreba energií

Klasická fínska sauna potrebuje na dosiahnutie požadovanej teploty aspoň hodinu a často aj dlhšie. Potreba energií je pritom od 6 do 9 kWh.

Infrasauny Clearlight sa vyhrejú už do 15 – 20 minút a sú pripravené na používanie. Jedno saunovanie bude stáť približne 20 centov.

Náročnosť inštalácie

Montáž infrasauny Clearlight nevyžaduje používanie žiadnych špeciálnych nástrojov a náradia. Nebude potrebné ani vykonávanie remeselných, inštalatérskych alebo elektroinštalačných prác. Inštalácia infrasauny nezaberie ani jednu hodinu. Nebudete mať ani starosti s neporiadkom alebo znečisteným okolím.

Infrasaunu môžete tiež v prípade sťahovania rozmontovať, previesť a znovu nainštalovať na novom mieste. Na základe našich skúseností ale vieme, že inštalácia fínskej sauny zaberie až dva dni. Navyše je potrebné po dokončení všetkých prác upratať množstvo neporiadku a po inštalácii ju nebudete môcť nikam premiestňovať.

Vaše pohodlie pri používaní

Klasická fínska sauna s jej vysokými teplotami je pre staršie ročníky a deti nebezpečná. Povrch niektorých častí sauny je rozpálený, čo znamená nebezpečenstvo popálenia. Vo fínskej saune si tiež nebudete môcť čítať alebo počúvať hudbu.

Infražiariče v infrasaune Clearlight sú bezpečné pri dotyku.

Počas saunovania si budete môcť v pokoji čítať, pustíte si hudbu alebo využijete výhody chromoterapie a aromaterapie. Práve takýto komfort je pre mnohých dôvodom, prečo si vyberú práve infrasaunu Clearlight namiesto tradičnej fínskej sauny.

Bezpečné používanie

Ak vás zaujíma otázka bezpečnosti počas saunovania, infrasauny Clearlight vás potešia aj v tomto ohľade. Tieto infrasauny nevyžarujú žiadne alebo len minimálne EMF a ELF. Naproti tomu podľa informácií, ktoré sme zhromaždili, väčšina infrasáun, ktoré sú dostupné na trhu, prekračuje hodnoty EMF a EL až 20 x oproti stanoveným normám. Takéto infrasauny potom zdraviu vôbec neprospievajú a sú len akýmisi búdkami, ktoré vytvárajú elektrosmog.

Čistota a hygiena sauny

Vysoké teploty v klasickej fínskej saune vysúšajú vzduch. Vlhkosť je preto potrebné zvyšovať polievaním kameňov vodou. Vysoká vlhkosť spolu s potom sa následne vsiakne do drevených lavíc a obloženia sauny a hrozí riziko vzniku plesní. Po každom použití fínskej sauny je ju preto nutné dôkladne vyvetrať a vysušiť. Drevo je v takomto prostredí náročnejšie na údržbu.

Infrasauny Clearlight využívajú oveľa nižšie teploty. Pri saunovaní sa budete cítiť príjemne a bude sa vám oveľa ľahšie dýchať. Ani vlhkosť vzduchu nie je potrebné počas saunovania zvyšovať. Môžete si byť istí, že v infrasaune Clearlight nevzniká prostredie vhodné pre výskyt plesní.

Tieto infrasauny sa tiež veľmi jednoducho udržiavajú.

Kúpna cena a výdavky na prevádzku

Cena, ktorú zaplatíte za kvalitnú fínsku saunu a infrasaunu Clearlight je takmer rovnaká. Môžete sa stretnúť aj s tým, že infrasauny Clearlight budú lacnejšie. Všetko však závisí od ich veľkosti, počtu osôb, ktoré ju môžu využívať a použitých technológiách.

Rozdiel je badateľnejší, keď porovnáme ich prevádzkové náklady. Tie sú u infrasauny Clearlight 10 x nižšie. Tento dôvod patrí medzi najčastejšie pri rozhodovaní pre ich kúpu. Infrasauny Clearlight vám umožnia využívať pri 10 x nižších prevádzkových nákladoch 4 x účinnejšiu detoxikáciu a viac pohodlia.

A ich predností je ešte oveľa viac.

Záruka

Ak si kúpite klasickú fínsku saunu, dostanete tzv. štruktúrované záruky — na jednotlivé časti sauny sa bude vzťahovať iná záruka. Na základe našich skúseností a skúseností našich zákazníkov je to na elektroniku 1 – 2 roky. Na kabínu získate záruku 2 – 15 rokov, pričom lepší predajcovia ponúkajú aj viac. Na pec dostanete záruku 2 roky.

Na infrasauny Clearlight vám bude poskytnutá doživotná záruka na celú saunu okrem žiaroviek.

 

Veríme, že pre vás boli tieto rady užitočné a pomôžu vám pri výbere sauny. Ak by ste si chceli oba typy porovnať a „zažiť na vlastnej koži“, u nás tak môžete urobiť celkom nezáväzne. Pokojne sa na nás obráťte na niektorom z našich kontaktov s akýmikoľvek otázkami. Radi vám na ne odpovieme a poradíme s výberom.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

 

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Prečo by ste si mali vybrať infrasaunu Clearlight: Uvažujete o kúpe sauny a nie ste si istí, ktorá je tá najlepšia? Pripravili sme pre Vás súhrn otázok a odpovedí, prečo si zaobstarať to najlepšie, čo súčasný trh so saunami ponúka – infrasaunu Clearlight.

Vedeli ste, v čom spočíva rozdiel medzi fínskou saunou a infrasaunou Clearlight?: Fínska sauna sa pýši dlhou históriou a po celom svete má celkom iste milióny fanúšikov. Je to ale práve infrasauna Clearlight, kto je momentálne na absolútnom vrchole, a to nielen medzi infrasaunami, ale saunami všeobecne.

Rady pre výber domácej infrasauny: Ktoré vírivky, swim spa bazény a infrasauny sú najlepšou voľbou pre vaše domáce wellness?

Infrasauna ovplyvňuje šťastie a pohodu: Prečo sme po saunovaní v kvalitnej infrasaune zdravší a čítime sa lepšie? Odhaľte s náami tajomstvo infrasáun!

Aké účinky na zdravie má infrasauna: Výhodou kvalitných infrasáun je, že majú minimum kontraindikácií a zároveň maximum pozitívnych účinkov na naše zdravie. Aké sú to a čo na to hovoria odborníci?

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *