Viete, kedy je najvhodnejší čas na kúpeľ vo vírivke? Bude mať naň čas?

Kúpili ste si vírivku, ale nemáte čas na kúpanie v nej? Alebo zatiaľ len uvažujete o tom, že by ste si ju kúpili? Ak si nie ste istí, či budete mať na jej využívanie čas a či sa vám vaša investícia oplatí, prečítajte si nasledovných 5 tipov na tému: Kedy je kúpeľ vo vírivke najlepší.

1.      Vírivka na relax po cvičení

Nedávny výskum tepelnej adaptácie priniesol nové poznatky. Zistilo sa, že teplý kúpeľ vám pomôže viac ako upokojiť bolestivé svaly. Pomôže vám tiež zvýšiť váš výkon.

Pravidelné cvičenie v teplej vode je spojené s dlhodobým poklesom teploty tela.

To vedie k zrýchlenému procesu tvorby potu aj krvnej plazmy. Vďaka tomuto účinku sa potom zvyšuje schopnosť fungovania v teplých podmienkach. Ak skombinujete túto taktiku prispôsobovaniu sa tepla s taktikou pravidelného kúpeľa po cvičení, získate nový zdroj energie. Môžeme ho pokojne nazvať „ľudským raketovým pohonom“.

2.      Vírivka a kvalita spánku

Relaxačné účinky pobytu v teplej vode len na 20 – 30 minút prospievajú aj vášmu spánku. Skráti sa doba zaspávania a prinesú aj lepšiu kvalitu spánku. Ráno tak vstanete oveľa odpočinutejší.

Štúdia, ktorú vykonala nemocnica Cornell Medical Center v New Yorku, hovorí o tom, že teplota tela sa v noci znižuje.

Tento proces začína už dve hodiny pred tým, ako zaspíte.

Pobyt vo vírivke na 20 – 30 minút teplotu tela zvýši a tým sa následné ochladzovanie urýchľuje. Výsledkom je hlbší a pokojnejší spánok.

3.      Vírivka ako prostriedok proti prechladnutiu a chrípke

Jedna z najčastejších príčin kašľa je hromadenie hlienu v hrdle. Aj vtedy pomáha kúpeľ vo vírivke.

Para stúpajúca z vody hlien vysúša a zmierňuje príznaky chrípky.

Namiesto boja s chorobou v posteli vyskúšajte 10 – 15 minútový kúpeľ vo vírivke. Vďaka tomu sa budete rýchlejšie cítiť opäť lepšie. Takýto kúpeľ zároveň posilňuje imunitný systém a vaše telo sa tak bude vedieť brániť proti chorobe oveľa účinnejšie.

 

4.      Wellness a skrášľovanie vo vírivke

Keď sa póry na pokožke otvoria v teplej vode, dochádza k dôkladnejšiemu ošetreniu a liečbe pokožky. Čistiace a dezinfekčné účinky teplej vody sú dôležité aj pre pravidelnú relaxáciu. Po kúpeli môžete pokožke dopriať peeling alebo pleťovú masku. Ich účinok bude vďaka roztiahnutým pórom intenzívnejší. Takéto relaxačné a skrášľovacie procedúry si vďaka vírivke môžete dopriať aj u vás doma.

Aby ste z pokožky odstránili nadbytočný chlór a chránili ju pred nadmerným vysúšaním, po kúpeli sa osprchujte a použite hydratačné telové mlieko.

Ešte lepšie je však pre úpravu vody vo vírivke používať bezchlórovú chémiu a zmäkčovač.

5.      Vírivka pre všetkých fanúšikov športu

Ak patríte k fanúšikom športu, môžete športové prenosy sledovať z pohodlia vírivky so svojimi priateľmi.

Stačí, ak si prinesiete von aj televízor, dostatok občerstvenia, jedlo na gril a nápoje.

Na oslavu víťazstva vášho obľúbeného tímu len ťažko nájdete lepšie miesto, ako je bublinkový kúpeľ vo vírivke. Ak by váš tím nevyhral, sklamanie z prehry ľahko odplaví teplá voda z trysiek vírivky.

Ak ste po prečítaní nášho článku zatúžili po vlastnej vírivke, prezrite si našu ponuku. Nájdete v nej kvalitné vírivky s najlepším pomerom medzi kvalitou a cenou.

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Viete, aký je zaručený prostriedok proti stresu?: Pokiaľ ste si položili otázku, ako sa zbaviť stresu, znamená to, že ste na dobrej ceste. Hľadáte totiž riešenie problému, ktorý začína ľudstvo v tejto uponáhľanej dobe trápiť čím ďalej častejšie.

Ako pomáha vírivka pri chudnutí: Pred nedávnom bola vydaná štúdia, ktorej výsledky sú považované za veľký prelom v oblasti znižovania hmotnosti. Vedci totiž zistili, že pobyt vo vírivke môže mať veľmi podobné účinky ako 1 hodina behania.

Viete, ktoré sú najlepšie vonkajšie vírivky, jacuzzi či spa vírivky?: Viete, prečo si ľudia z celého sveta tak radi kupujú tie najlepšie vonkajšie vírivky Marquis Spas? Aj toto sú ich dôvody…

Ako sa zbaviť bolesti hlavy pomocou vírivky: Vírivky nie sú len miestom, v ktorom môžete tráviť príjemný čas s Vašou rodinou alebo priateľmi. Vírivky majú tiež mnoho zdravotných výhod. Poďme sa spoločne pozrieť, aké to sú.

Ako si vybrať tú najlepšiu vírivku — krátka „škola víriviek“ pre každého: Vďaka kvalitnému swim spa si užijete ďaleko viac zábavy, relaxácie aj športu. A s naozaj kvalitným swim spa bazénom môžete naviac aj ušetriť – miesto, spotrebu energie aj spotrebu chémie na úpravu vody?

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *