Cvičenie jogy vo vírivke

Joga prináša vášmu telu uvoľnenie a pohyb, vírivka podporuje regeneráciu tela a upokojuje myseľ. Ako ale na vaše telo pôsobí joga vo vírivke?

To, že terapia teplou vodou má mnoho výhod, je už pomerne známy fakt, o ktorom sme viackrát písali aj na našom blogu. Pomáha pri pocitoch únavy, uľavuje od bolesti svalov, zlepšuje prietok krvi, pomáha zvládať stres a nespavosť. O pozitívnom účinku jogy na telo aj myseľ by vám určite vedelo zanietene rozprávať niekoľko miliónov nadšencov po celom svete. Prečo teda nevyskúšať jogu vo vírivke? Jóga vo vírivke je ideálny spôsob na pomoc od chronických bolestí a viacerých iných zdravotných, fyzických aj duševných problémov.

 

Rôzne pozície jogy

Joga pozná rôzne pozície vrátane pozícií v sede. Tie sú ideálne na to, aby uvoľnili napäté svaly — predovšetkým krčné a chrbtové. Joga vo vírivke môže bolesť svalov a únavu znížiť vďaka teplej vode ešte viac. Tlak vašej vlastnej hmotnosti dokáže vztlak vody znížiť, čo umožní lepšiu pohyblivosť kĺbom bez toho, aby ste ich nadmerne zaťažovali.

 

Joga vo vírivke je príjemným spestrením klasickej jogy na suchu alebo bežného relaxu vo vírivke. Umožní vám užívať si všetky výhody, ktoré vám tieto metódy uvoľnenia pre telo aj myseľ prinášajú samostatne. Čím viac uvoľnenia, tým lepšie, no nie? Inšpiráciu nájdete napríklad v tomto videu.

 

Niekoľko jogových pozícií, ktoré sú vhodné aj na cvičenie vo vírivke, nájdete na obrázku pod týmto odkazom. Pozície sú rozdelené podľa náročnosti a tiež podľa toho, či ste začiatočník, alebo už máte s jogou skúsenosti.

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Viete, aký je zaručený prostriedok proti stresu?: Pokiaľ ste si položili otázku, ako sa zbaviť stresu, znamená to, že ste na dobrej ceste. Hľadáte totiž riešenie problému, ktorý začína ľudstvo v tejto uponáhľanej dobe trápiť čím ďalej častejšie.

Ako si vybrať tú najlepšiu vírivku — krátka „škola víriviek“ pre každého: Vďaka kvalitnému swim spa si užijete ďaleko viac zábavy, relaxácie aj športu. A s naozaj kvalitným swim spa bazénom môžete naviac aj ušetriť – miesto, spotrebu energie aj spotrebu chémie na úpravu vody?

5 dôvodov pre cvičenie vo vode: Už dávno neplatí, že cvičenie vo vode (aquafitness) je len pre tehotné a seniorov. Naopak – cvičenie vo vode je vhodné nielen pre ľudí všetkých vekových kategórií, ale aj s rôznymi schopnosťami a výdržou.

Vitajte vo svete víriviek — komplexný sprievodca pri výbere: Nie ste si istí, podľa akých kritérií vírivku vybrať? Čo je najdôležitejšie a aké parametry je u tak veľkej investície potrebné zvážiť? Nestraťte sa vo svete víriviek a zaobstarajte si skutočne tú najlepšiu!

Viete, ako vám pomôže vodoliečba?: Sladká či slaná, morská či vo vani – liečivé účinky vody sú známe už od nepamäti. Vyskúšajte okrem vani alebo bazénu tiež vodoliečbu vo Vašej vírivke.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *