Slovo „spa“ ste už iste počuli. Viete ale, čo vlastne znamená?

Slovo spa je akronym latinského príslovia „Sanus per aquam“. V preklade toto príslovie znamená „vodou k zdraviu“. V nasledujúcom článku sa dozviete, ako súvisí s antikou a v akom zmysle ho používame v súčasnosti.

Doslovný preklad slova spa je „kúpeľ“. V americkom prostredí sa týmto slovom označujú tiež vírivky. To, že sa používa práve výraz spojený so spomínanou latinskou frázou, nie je žiadna náhoda. Už v antike ľudia poznali liečivé účinky vody a terapeutický vplyv horúceho kúpeľa na ľudské telo.

Obe tieto veci v sebe spájajú vírivky. Ponúkajú totiž jedinečné prepojenie vody, tepla a vzduchu.

Voda ľudské telo nadnáša. Preto sa postupne uvoľňujú jeho svaly, nervy aj kĺby. Pôsobením tepla sa rozširujú cievy a zvyšuje prietok krvi. Spolupôsobenie oboch týchto prvkov prispieva k zlepšeniu cirkulácie krvi. Zvýšený krvný obeh prospieva celému organizmu — zlepšuje sa distribúcia kyslíka a dôležitých živín do celého tela. Masážne trysky vo vírivke navyše prinášajú úľavu tým oblastiam, ktoré to potrebujú.

9 výhod, ktoré vám prinesie hydroterapia vo vírivke:

  1. relaxácia a oddych,
  2. regenerácia celého organizmu, uvoľnenie a zníženie tempa,
  3. podpora krvného obehu, zrýchlenie distribúcie kyslíka a živín,
  4. zlepšenie nálady úpravou hladiny serotonínu a iných hormónov,
  5. upokojenie a rovnováha tela a mysle,
  6. pomoc pri chronických bolestiach, ischiase, artritíde a kŕčoch vo svaloch,
  7. odstraňovanie toxínov a podpora lymfatického systému,
  8. podpora krvného obehu a prečistenie organizmu,
  9. regenerácia kožných buniek, peeling, otvorenie pórov a čistenie pokožky.

 

Pred tým, ako budete vírivku používať, spýtajte sa svojho lekára, či netrpíte prípadnými kontraindikáciami. Iste tak urobte najmä vtedy, ak máte nejaké zdravotné problémy. O vhodnosti používania víriviek by sa u lekára mali informovať aj tehotné ženy.

Kvalitná bazénová chémia pre viac potešenia z vírivky

Potešenie z kúpeľa vo vírivke vám znásobia produkty na úpravu vody vo vírivke, swim spa alebo bazéne SpaBalancer. SpaBalancer je bezchlórová chémia, ktorú svojim zákazníkov radi odporúčame. Je to preto, že na rozdiel od chlórovej chémie nemá žiadny negatívny vplyv na pokožku. Set pre úpravu vody bezchlórovej chémie SpaBalancer vám umožní ušetriť mnoho času na starostlivosť o vodu vo vírivke. Namiesto toho si tento čas môžete užívať so svojimi blízkymi alebo odpočívať.

 

Pre všetky vaše otázky sme tu pre vás na nasledujúcich kontaktoch. Neváhajte sa na nás obrátiť — radi vám odpovieme.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Viete, ktoré sú najlepšie vonkajšie vírivky, jacuzzi či spa vírivky?: Viete, prečo si ľudia z celého sveta tak radi kupujú tie najlepšie vonkajšie vírivky Marquis Spas? Aj toto sú ich dôvody…

Pri športových zraneniach pomáha terapia teplom vo vírivke: Mnohokrát bolo preukázané, že termoterapia (terapia teplom) je účinná pre uľahčenie prirodzeného procesu uzdravovania tela. Je ale nutné vedieť, kedy teplo na daných častiach tela začať používať a tiež, akým spôsobom.

Blahodarné účinky hydroterapie: Teplá voda upokojuje telo aj myseľ. Priaznivý vplyv teplej vody na fyzické aj psychické zdravie človeka poznali už v starom Grécku, Ríme aj v starodávnom Japonsku.

Vitajte vo svete víriviek — komplexný sprievodca pri výbere: Nie ste si istí, podľa akých kritérií vírivku vybrať? Čo je najdôležitejšie a aké parametry je u tak veľkej investície potrebné zvážiť? Nestraťte sa vo svete víriviek a zaobstarajte si skutočne tú najlepšiu!

Objavte tajomstvo zdravého a spokojného života!: Na to, ako zdraví a šťastní sa cítime, majú vplyv rôzne hormóny v našom tele. Čo Vám môže pomôcť docieliť toho, aby sa uvoľňovali práve tieto žiadané hormóny?

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *