Bezchlórová úprava vody s prípravkami SpaBalancer

SpaBalancer je revolučným prípravkom pre úpravu vody. Ak ho raz vyskúšate, iste si ho hneď obľúbite. Aký prínos má SpaBalancer k dosiahnutiu krásnej a čistej vody vo vírivke, swim spa alebo bazéne, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Prostriedok SpaBalancer — viac ako dezinfekcia

SpaBalancer na rozdiel od mnohých iných prípravkov pre úpravu vody vo vírivke, bazéne či swim spa neobsahuje len zmes chemických látok. V jeho zložení nájdete rastlinné enzýmy a minerály. Tento prípravok sám o sebe vodu nečistí ale povzbudzuje jej prirodzené mechanizmy čistenia.

Funguje na jednoduchom princípe, ktorého základom je hexagonálna štruktúra molekúl vody.

Keď sa minerály, ktoré sa v prípravku SpaBalancer nachádzajú, dostanú do kontaktu s povrchom týchto molekúl, vytvoria gélové zoskupenie v tvare šesťuholníka. Toto zoskupenie molekúl potom zapuzdruje všetky cudzorodé látky. Počas tohto procesu sú uvoľňované atómy vodíka a dochádza k oxidačno-redukčnému procesu. V tomto procese sú eliminované anaeróbne baktérie. Zapuzdrené cudzorodé látky sa následne pôsobením prísad oxidu hlinitého zhlukujú a odfiltrujú filtráciou.

Tento opis sa vám možno zdá byť príliš vedecký, ale úprava vody s prípravkom SpaBalancer je veľmi jednoduchá.

Uvedený čistiaci proces je celkom prirodzený a vy si budete môcť užívať dokonale čistú vodu vo vírivke, bazéne alebo swim spa.

SpaBalancer je bezchlórový

Mnoho z prostriedkov pre úpravu vody a jej dezinfekciu funguje na báze chlóru. Chlór ale pri úprave vody pracuje celkom iným spôsobom ako bezchlórový SpaBalancer. Chlór vo vode reaguje s inými látkami prostredníctvom výmeny elektrónov a v tomto procese ničí baktérie. Ak sa vo vode nachádza močovina alebo iná aminokyselina, ako je pot, zbytky kozmetiky a podobne, tieto oxidovať nedokáže. Pri takomto stretnutí dochádza k tvorbe chloramínov. Pôsobenie týchto chemických látok zatiaľ nebolo dostatočne preskúmané, mnohé z nich sú však alergéne a karciogénne.

Chloramíny sú navyše veľmi malé a filtrácia ich nedokáže zachytiť.

Následkom toho sa voda vo vírivke postupne zakaľuje. Čím je chloramínov viac, tým je dokonca aj účinok chlóru na baktérie nižší. Preto je používanie chlórových prípravkov na úpravu vody potrebné opakovať častejšie a nakoniec vodu celkom vymeniť.

SpaBalancer cudzie predmety vo vode zabalí do puzdra. Všetky takto zapuzdrené látky zachytí filtrácia, takže sú z vody celkom odstránené.

Nedochádza pritom k žiadnej chemickej reakcii, ktorá by produkovala odpadové látky.

S prostriedkom SpaBalancer vydrží voda vo vírivke pokojne aj celý rok. Postup úpravy je tiež veľmi jednoduchý. Najväčším prínosom je však čistá a zdravá voda vo vírivke, bazéne či swim spa.

Máte k tejto či iným témam nejaké otázky? Neváhajte sa na nás obrátiť. Môžete nám zavolať alebo napísať a radi vám odpovieme.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Úprava vody vo vírivke, swim spa a bazénoch — porovnanie chlórových a bezchlórových prípravkov: Ešte donedávna bola chlórová dezinfekcia považovaná za to najlepšie pre úpravu vody. To už však neplatí. Aké sú hlavné nevýhody chlórovej dezinfekcie? A aké sa ponúkajú alternatívy?

Ako pracuje a čo obsahuje bezchlórová chémia SpaBalancer?: Produkty SpaBalancer považujeme za to najlepšie, čo v súčasnej dobe trh s bechlórovou chémiou pre úpravu vody ponúka. Kvalita týchto výrobkov je skutočne nekompromisná – chcete vedieť prečo?

Prečo sa vyhnúť používaniu chlórovej dezinfekcie vody vo vírivke?: Dôvodov, prečo nedoporučujeme používať pre úpravu vody vo vírivke chlórové prostriedky, je hneď niekoľko. Máme pre Vás pripravený zoznam 5 negatívnych účinkov, ktoré by Vás mali zaujímať.

Úprava vody mikrofiltráciou vyrieši problémy s kalnou vodou vo vírivke: Pokiaľ zanedbávate úpravu vody, môže Vás čoskoro začať trápiť kalná voda či iné problémy s jej kvalitou. Ako Vám v tomto môže pomôcť úprava vody mikrofiltráciou?

Revolúcia v bezchlórovej úprave vody pre vírivky, bazény a swim spa: Pre naše zdravie aj životné prostredie je najlepšie používať pri úprave vody iba prostriedky, ktoré neobsahujú chlór, a to nielen vo vírivkách, ale aj v swim spa a bazénoch.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *