Ako využívať soľnú inhalačnú terapiu v infrasaune

Soľná inhalačná terapia využíva soľný roztok a jeho liečivý vplyv pri ochoreniach dýchacích ciest. Pomáha pri prechladnutí, alergiách a dokonca tiež pri ochoreniach kože a mnohých iných. Viete, ako ju môžete využiť v infrasaune?

Inhalačné zariadenie pre soľnú inhalačnú terapiu bolo pôvodné vyvinuté pre kúpeľ, nie ako zdravotnícka pomôcka. Kombináciou so saunou, parným kúpeľom alebo infrasaunou sa soľná inhalačná terapia stáva výborným prostriedkom pre dokonalú pohodu a relaxáciu.

Názory odborníkov na soľnú inhalačnú terapiu

Spôsobov, akými môžete soľný roztok používať, je niekoľko. Sú to inhalácia, kúpeľ, pitie a peeling. Všetky tieto využitia majú svoje klady aj zápory. V tejto súvislosti je tiež nutné poznamenať, že nie každý spôsob používania soľného roztoku bol preštudovaný na vedeckej úrovni.

Preto môžete naraziť na mnoho odporcov i zástancov každého z uvedených spôsobov používania.

Vo všeobecnosti však môžeme skonštatovať, že soľná terapia so sebou neprináša takmer žiadne vedľajšie účinky. Soľ a soľný roztok sa už dlho využívajú pri rôznych ochoreniach. Najnovšou v tejto oblasti je soľná inhalačná terapia.

Soľná inhalačná terapia ako prevencia

Pravidelná soľná inhalačná terapia posilňuje imunitný systém. Pôsobí preto tiež ako prevencia pred ochoreniami dýchacích ciest. Para, ktorá sa pri terapii uvoľňuje, pomáha zmierňovať dráždivý kašeľ a uľahčuje vykašliavanie. Prináša tým úľavu pri prechladnutí, chronických respiračných ochoreniach a alergiách.

Inhalovanie soli často pri tomto type ochorení odporúčajú aj lekári.

 

 

Ako pomáha pri kožných problémoch

Soľná inhalačná terapia pomáha pri niektorých kožných ochoreniach, napríklad neurodermatitíde. Využíva sa tiež priamo v zdravotníckych zariadeniach. Mnoho zákazníkov, ktorí soľnú inhalačnú terapiu využívajú, hovorí o tom, že im pomohla. Aby sme to povedali priamo ich ústami: „Ich pleť bola vďaka tejto terapii zdravšia a krajšia.“

Soľná inhalačná terapia ako pomoc s dýchacími problémami

Jedným z dôvodov, prečo ľudia využívajú soľnú inhalačnú terapiu, je potlačenie prejavov alergií. Na jar a v lete mnoho ľudí zápasí tiež so sennou nádchou. Zariadenie pre soľnú inhalačnú terapiu v tomto období prinesie úľavu od jej prejavov.

Obľúbili si ju tiež deti, ktorým výrazne pomáha pri liečbe nádchy.

Pravidelná inhalácia soľného roztoku prispieva okrem toho k zmierneniu prejavov bronchitídy a astmy. Klienti, ktorí túto terapiu vyskúšali, hovoria, že im soľná inhalačná terapia uľahčila život. Niektoré dýchacie problémy sa dokonca môžu zlepšiť až do takej miery, že sa zlepší celkový zdravotný stav a pacient môže vysadiť niektoré z liekov.

Pomáha pri zápale priedušiek

V zimnom období sa často stretávame so zápalom priedušiek, ktoré sú významnou časťou nášho dýchacieho systému.

Ich úlohou je dopraviť vzduch do pľúcnych mechúrikov.

Okrem toho vdychovaný vzduch čistia. Zápal priedušiek môže byť spôsobený vírusmi alebo baktériami a jeho prejavom je suchý kašeľ. Liečba spočíva v podávaní liekov proti kašľu, nosných kvapiek alebo expectorantov.

Tieto lieky však nie sú vhodné pre všetkých, najmä tehotné ženy alebo malé deti. Tieto skupiny preto často siahajú po iných spôsoboch liečby. Liečba soľnou inhalačnou terapiou nemá žiadne vedľajšie účinky. Môžete ju vykonávať aj u vás doma pre osoby každého veku.

Soľná inhalačná terapia zmierni šteklenie v krku, ktoré je častým sprievodným príznakom zápalu priedušiek.

Soľný roztok zároveň čistí dýchacie cesty. Následne dochádza k zníženej tvorbe hlienu a choroba postupuje pomalšie.

Zariadenia pre soľnú inhalačnú terapiu si môžete prezrieť tu.

 

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

7 dôvodov pre sauny SaunaMed: Už viac ako 25 rokov skúseností ponúkajú kvalitné infrasauny SaunaMed. Chcete poznať dôvody, prečo si zaobstarať práve ju? Máme ich pre Vás rovno sedem!

Vedeli ste, v čom spočíva rozdiel medzi fínskou saunou a infrasaunou Clearlight?: Fínska sauna sa pýši dlhou históriou a po celom svete má celkom iste milióny fanúšikov. Je to ale práve infrasauna Clearlight, kto je momentálne na absolútnom vrchole, a to nielen medzi infrasaunami, ale saunami všeobecne.

Aké účinky na zdravie má infrasauna: Výhodou kvalitných infrasáun je, že majú minimum kontraindikácií a zároveň maximum pozitívnych účinkov na naše zdravie. Aké sú to a čo na to hovoria odborníci?

Infrasauna ovplyvňuje šťastie a pohodu: Prečo sme po saunovaní v kvalitnej infrasaune zdravší a čítime sa lepšie? Odhaľte s náami tajomstvo infrasáun!

Rady pre výber domácej infrasauny: Prečo sú práve kvalitné domáce infrasauny Clearlight jednoznačne tými najlepšími infrasaunami?

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *