Ako vybrať infrasaunu a čo by ste mali vedieť pred jej kúpou

Kvalitné infrasauny prinášajú viacero výhod. Majú liečivé, omladzujúce a detoxikačné účinky, sú pre používateľov bezpečné, jednoducho sa ovládajú a sú nenáročné na prevádzku aj údržbu. Žiaľ, vplyvom bohatej ponuky mnohých e-shopov je dnes veľmi ťažké nájsť naozaj kvalitnú infrasaunu, ktorá by mala priaznivé účinky na naše zdravie.

Veľmi dobre rozumieme tomu, že niekedy je vybrať infrasauny dosť ťažké. Nezáleží pri tom na tom, kde a akú infrasaunu si vyberiete. Pred nákupom by ste mali vedieť niekoľko vecí.

Tie je potrebné zvážiť ešte pre konečným rozhodnutím, ktorú infrasaunu si kúpite.

Pri porovnávaní jednotlivých modelov by ste si mali položiť nasledujúce otázky. Práve tieto nám kládli zákazníci aj v našom showroome:

 • Čím sa odlišujú jednotlivé infračervené žiariče?
 • Čo to znamená, že je infrasauna naozaj kvalitná?
 • Aký druh dreva je na kabínu infrasauny najvhodnejším materiálom?
 • Ako sa infrasauna vyrába?
 • Aké sú výhody a nevýhody rôznych infračervených žiaričov?
 • Prečo by malo záležať na tom, aby mala infrasauna doživotnú záruku?
 • Záleží na tom, aby boli ohrievače umiestnené aj na podlahe?
 • Z akého dôvodu je dôležité rozmiestnenie infražiaričov v infrasaune?
 • Mali by sa infražiariče nachádzať na predných aj bočných stenách infrasauny?
 • Ktoré infražiariče produkujú nebezpečnú úroveň elektromagnetického poľa (EMF)?
 • Ktoré infražiariče produkujú nebezpečnú úroveň extrémne nízkej frekvencie (ELF)?
 • Sú stanovené nejaké normy pre bezpečnú úroveň EMF a ELF?
 • Ako je možné tieto hodnoty zmerať?
 • Aké sú negatívne účinky EMD a ELF na ľudský organizmus a zdravie?

Aby sa vám lepšie vyberalo, sponzorovali sme „sprievodcu nákupu infrasauny“. Nakúpili sme viacero typov infrasáun, ktoré si u nás môžete vyskúšať. Po vzájomnom porovnaní si budete môcť odpovedať na celý zoznam uvedených otázok. 

Infrasaunu si u nás môžete nezáväzne vyskúšať. Termín na vyskúšanie infrasauny si môžete rezervovať aj na našom telefónnom čísle 0907 559 466.

Tešíme sa, že aj týmto spôsobom vám s nákupom infrasauny môžeme pomôcť.

História infrasauny

V posledných rokoch ste sa mohli často stretávať s infrasaunami vysokej kvality. Dôkladné remeselné spracovanie na vysokej úrovni, prvotriedne drevo kanadského červeného cédra, ktoré sa používalo na výrobu kabíny. Väčšina infražiaričov bola z kovu a keramiky. Keramika bola uprednostňovaná najmä kvôli vyššej infračervenej účinnosti a infračervenému výstupu. Lepidlá a drevo sa pred použitím vyberali nekompromisne dôkladne.

Tento priemyselný odbor mal v tomto čase tieto charakteristické znaky: dôsledná starostlivosť o zákazníka a elektrická bezpečnosť. V Spojených štátoch amerických bolo len málo výrobcov, ktorí infrasauny vyrábali.

Kvalita produktov a spokojnosť zákazníka bola u nich na prvom mieste.

Posledných 10 rokov sa však pod vplyvom internetového predaja začali v ponuke na trhu objavovať nekvalitní producenti, ktorí sa zaoberajú dovozom infrasaunových kontajnerov bez toho, aby sa vôbec zaujímali o to, aké sú terapeutické a liečebné výhody infrasáun.

 

 

Nespokojnosť zákazníkov

V mnohých prípadoch sa namiesto infrasauny vlastne používa krabica z dreva s ohrievačmi. Problémom často nie je len kvalita ale dokonca aj popredajný servis. V e-shope sa s výraznými zľavami ponúkajú nízkorozpočtové a nekvalitné sauny ako lacný tovar. Sami sme si niektoré z týchto infrasáun vyskúšali. Rozdiely sú badateľné okamžite. Spočívajú v kvalite konštrukcie, materiálov, bezpečnosti aj kabeláži. Tieto infrasauny boli vybavené lacnými ohrievačmi a ovládacími prvkami.

Vôbec sa v nich nemyslelo na estetiku či ergonómiu.

V niektorých modeloch bolo cítiť zápach toxických lepidiel, ktoré boli pri ich výrobe použité. Na iných bolo nedostatočne opracované drevo. Po dotyku steny kabíny pôsobilo hrubo. Stretli sme sa dokonca aj s tým, že jednotlivé diely infrasauny boli spojené len sponkami. Takéto prevedenie nezaisťuje žiadnu stabilitu a infrasauna netesní.

To však ešte stále nebolo to najhoršie. V týchto saunách boli aj iné skryté nebezpečenstvá. Ohrievače produkovali vysoké úrovne EMF a toxické výpary. Z uvedených nedostatkov nám bolo jasné, že výrobcovia týchto modelov nepochopili, v čom vlastne spočíva základný princíp účinku infračervenej terapie na ľudské telo. Mnohí z nich napríklad ani netušili, kam umiestniť infražiariče, aby dosiahli optimálnu účinnosť a liečenie!

Infražiariče, ktoré siahajú nad úroveň hlavy, nie sú prospešné a navyše sú nepríjemné.

Okrem toho sú tieto žiariče celkom zbytočné a neúčinné. Nemajú totiž žiadne liečebné účinky. Výsledkom je len odpadová infračervená energia. Táto by bola iste lepšie využitá, ak by sa žiariče umiestnili do prednej časti sauny alebo po stranách. Zmysel infračervenej terapie spočíva v tom, že pôsobením správnej vlnovej dĺžky ohrieva telo až k jadru. Je preto veľmi dôležité ohriať prednú aj zadnú časť a boky tela. Výrobca môže použiť aj tie najkvalitnejšie infražiariče, ak ich však správne neumiestni, prinesú len minimálny úžitok.

Akú infrasaunu vybrať

Keď ide o naše zdravie, mali by sme si vybrať najvyššiu kvalitu. Preto sme po dôkladnom prieskume značiek zvolili kvalitné infrasauny CLEARLIGHT. Tieto infrasauny využívajú iný prístup. Ohrievače sú umiestnené tak, že infražiarenie mieri len na telo. Celkom ho obklopí, doslova objíme a dokonale do hĺbky prehreje.

Na hlavu tak nepôsobí žiadne infračervené teplo.

Značka CLEARLIGHT má viacero výhod. Vaše telo absorbuje teplo nielen rýchlejšie ale aj s maximálnym využitím infračerveného tepla.

Pri navrhovaní, dizajne, technológii a celej myšlienke infrasáun Clearlight Sauna® prechádza celý výrobný proces niekoľkými kritickými testami:

 • Bude táto infrasauna na racionálnom základe poskytovať liečebný účinok pre uzdravovanie ľudského tela?
 • Môže táto infrasauna pomôcť jej používateľom zvýšiť ich celkovú spokojnosť a radosť z ich sauny?
 • Nemá infrasauna žiadne negatívne účinky a je celkom bezpečná?

Ak by čo i len na jedinú z týchto otázok bola odpoveď „nie“, tak si môžete byť istí, že by ju spoločnosť CLEARLIGHT nevyrobila. Od začiatku až do konca celého výrobného procesu sa venuje dôkladná pozornosť každému jednotlivému detailu. Vďaka tomu sa zaistí, že výsledkom je len naozaj kvalitná sauna. Rozhodnutie pre infrasauny CLEARLIGHT je najlepším spôsobom, ako investovať do svojho zdravia, relaxácie a dlhovekosti. Toto tvrdenie podporuje aj celoživotná záruka na infrasaunu.

 

ZNALOSTI, VZÁJOMNÉ POROVNÁVANIE A DÔVERA

=

SPOTREBITEĽ S DOSTATKOM INFORMÁCIÍ

=

SPOKOJNÝ ZÁKAZNÍK!

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

12 účinkov infrasauny pre vaše zdravie: Infrasauna má na naše zdravie veľmi priaznivý vplyv. Zo všetkých liečebných benefitov sme pre Vás pripravili zoznam 12 najdôležitejších. Už viete, prečo je kvalitná infrasauna tak dobrou investíciou?

Ktoré vírivky, swim spa bazény a infrasauny sú najlepšou voľbou pre vaše domáce wellness?: Otáča sa Vám zo všetkých značiek a jednotlivých modelov víriviek, sáun či swim spa bazénov hlava? Máme pre Vás niekoľko základných rád, s ktorými to zvládnete!

Prečo by ste si mali vybrať infrasaunu Clearlight: Uvažujete o kúpe sauny a nie ste si istí, ktorá je tá najlepšia? Pripravili sme pre Vás súhrn otázok a odpovedí, prečo si zaobstarať to najlepšie, čo súčasný trh so saunami ponúka – infrasaunu Clearlight.

Aké sú negatívne účinky infrasauny: Odhaľte s nami negatívne účinky neoverených infrasáun! Pozrite sa, ako Vám môžu nekvalitné infrasauny ublížiť a prečítajte si, ako môžete svoje zdravie a zdravie svojich blízkych ochrániť.

Viete rozoznať kvalitné infrasauny a tie nekvalitné?: V súčasnosti už sa všeobecne vie, že infrasauny majú veľmi príznivé účinky na naše zdravie. To však platí iba v prípade, že ide skutočne o kvalitnú infrasaunu. Dokážete rozpoznať kvalitné infrasauny od nekvalitných?

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *