Ako rozoznať kvalitnú vírivku od nekvalitnej?

Medzi kvalitnou a nekvalitnou vírivkou môžu byť značné rozdiely. Nie je ich však vidno na prvý pohľad. Preto sme pre vás pripravili návod na to, ako rozpoznať prázdne marketingové frázy a zistiť, či je vírivka naozaj kvalitná.

Prečo tak veľmi záleží na kvalite vírivky?

Kvalitná vírivka sa postará o spokojné dlhoročné používanie. Nezáleží na tom, či ju chcete používať na súkromné účely v domácnosti alebo hľadáte vírivku pre komerčné využitie. Ak sledujete náš web alebo sociálne siete, iste ste si už všimli, že sa zaoberáme práve kvalitnými vírivkami. Náš blog je plný článkov, ktoré vám poskytnú dostatok informácií o základných parametroch, ktoré by mala mať každá kvalitná vírivka. Pokiaľ hľadáte kvalitu, ktorá vám bude spoľahlivo slúžiť mnoho rokov, sledujte nás aj ďalej.

Nekvalitné vírivky a kvalitné vírivky — aký je medzi nimi rozdiel?

Vírivky si získavajú u svojich používateľov čoraz väčšiu popularitu. Niet sa preto čo čudovať, že aj na trhu s ich ponukou nastali v posledných rokoch veľké zmeny. Tieto zmeny spočívajú ale najmä v spôsobe propagácie predajcov, ktorí ponúkajú tzv. „vírivky bez mena“ z dovozu. Títo predajcovia ospevujú svoje produkty a ich kvalitu a používajú pritom rôzne honosné názvy. Zákazník, ktorý nemá o vírivkách dostatok informácií, sa však nevie v bohatej ponuke na trhu dobre orientovať.

Ak nemá dostatok znalostí z tejto oblasti, je naozaj ťažké zistiť, či je ponúkaný model kvalitný alebo nie.

Spôsob, ako sa to dozvedieť, ale predsa len existuje.

Ako rozpoznať kvalitné vírivky od nekvalitných?

O niektorých veciach okolo víriviek sa často nehovorí. Situácia zákazníka, ktorý hľadá kvalitnú vírivku, je preto veľmi zložitá. Naviac, ak má požiadavky, ktoré by chcel, aby zakúpený produkt naozaj spĺňal. Aj to je jeden z cieľov, prečo píšeme tento blog. Jeho úlohou je pomôcť vám rozoznať kvalitné vírivky s dlhou životnosťou, zdraviu prospešnou hydromasážou, minimálnymi nákladmi na prevádzku a nárokmi na starostlivosť. V našich článkoch vám často predstavujeme aj konkrétnych výrobcov víriviek, ktorí podľa našich skúseností vyrábajú naozaj kvalitné produkty. Za ich výrobky sa vám vieme zaručiť. Okrem toho vám prinášame mnoho všeobecných informácií, ktoré vám pomôžu zorientovať sa vo svete víriviek.

Sústreďujeme sa na všetko podstatné, aby ste sa mohli na základe týchto informácií rozhodnúť, čo by vaša vírivka mala spĺňať.

 

Pozrime sa ale už na základné časti víriviek a to, ako môžete spoznať, či sa jedná o kvalitný produkt alebo taký, ktorý vaše nároky iste nenaplní.

Kabinet vírivky a jeho kvalita

Kvalitné vírivky disponujú masívnou drevenou konštrukciou. Táto sa vyrába z tvrdého a tlakom impregnovaného dreva. Môžete sa stretnúť aj s modelmi s konštrukciou z ocele alebo nerezu či hliníka. Ak by ste si chceli kúpiť vírivku, ktorá vám bude slúžiť viac ako 2 či 3 roky, tak vám tieto modely neodporúčame. Ich životnosť totiž nie je o nič dlhšia.

Konštrukcia vírivky musí odolávať drobným vibráciám, a preto musí byť dostatočne pružná. Okrem toho musí znášať tlak vody aj pri používaní viacerými osobami naraz. Konštrukcia vírivky musí dokázať rozložiť váhu celoplošne na podklad, na ktorom je umiestnená.

Už na prvý pohľad môžete na vírivke uvidieť jej skelet.

Presnejšie povedané jeho povrchovú dekoračnú časť. Pod ňou sa potom nachádza spodná časť kostry, ktorý sa najčastejšie vyrába zo sklolaminátu. Kostra musí byť masívna a samonosná. Len s takýmito vlastnosťami vydrží spoľahlivo slúžiť desiatky rokov. Naozaj kvalitný skelet by mal mať dlhšiu životnosť ako ostatné časti vírivky. Spoznáte ho podľa toho, že výrobca vírivky ponúka na túto časť predĺženú záruku, pretože vie, že sa na jeho kvalitu môže spoľahnúť.

Tepelná izolácia vírivky — prečo je dôležitá?

Dôležitosť tepelnej izolácie spočíva v jej vplyve na spotrebu elektrickej energie. Podľa tohto kritéria sú najlepšie vírivky, ktoré sú vybavené „full foam“ izoláciou. Na týchto modeloch je priestor medzi skeletom a obalom vírivky vyplnený penou.

Záleží aj na kvalite tejto peny. Najlepším riešením je vysokohustotná pena. Okrem dokonalej tepelnej izolácie vám poskytne aj dostatočnú oporu a vplýva tiež na stabilitu vírivky. Pevne fixuje inštalatérske rozvody, potrubie a trysky a nedovolí im pohybovať sa pri zmenách tlaku vody.

Kvalitná pena takto zamedzí vzniku prasklín v potrubí a rôznym netesnostiam, ktoré by pri neustálom pohybe komponentov inak mohli ľahko vzniknúť počas hydromasáže či zmene smeru tlaku vody.

Nie každý výrobca používa vo vírivke kvalitnú „full foam“ izoláciu. Ak by ste sa mohli pozrieť dovnútra lacných víriviek „bez mena“ iste ju tam nenájdete alebo len veľmi výnimočne, pretože ju niektorí výrobcovia používajú. Problémom je, že pri lacných vírivkách dochádza často k poruche vnútorných rozvodov vody alebo inštalatérskych dielov. Ich opravy sú pri tomto type izolácie oveľa náročnejšie v porovnaní s menej kvalitným typom. Znie to až paradoxne, ale v situácii, kedy je „no name“ vírivka vybavená full foam izoláciou vlastne nejde o zlepšenie ale výsledok je celkom opačný. Kvalitné značkové vírivky sú precízne vyrobené, a preto si môžu dovoliť používať izoláciu full foam. Aj tento fakt dokazujú predĺženou zárukou — ich výrobcovia si môžu byť istí, že potrubie na ich vírivkách iste nebude tiecť.

 

Kompletná izolácia a ochrana technológie je zaistená kvalitnou spodnou základnou vaňou. Tá sa vyrába zo sklolaminátu alebo ABS plastu. Jej úlohou je chrániť kvalitnú vírivku pred tým, aby sa do nej dostali hlodavci a pred zatopením vodou až do výšky do 7 cm nad úrovňou podlahy.

Aj na termokryte vírivky záleží

Kvalitné vírivky majú vystužený termokryt s nízkou hmotnosťou a vysokou nosnosťou, ktorá dokáže udržať aj väčšiu váhu napadaného snehu. Izolačná pena termokrytu musí byť uložená v parotesnom obale. Tento musí byť navyše odolný voči chemickým výparom, tlaku vodnej pary a ozónu. Na obale sa nachádza nakoniec UV stabilný koženkový kryt.

Nosnosť kvalitného termokrytu je až 100 kg!

Pomocou špeciálnych úchytiek sa dá dôkladne utesniť na vírivke, čím zabráni nežiadúcemu vstupu do vírivky. Takýmto spôsobom zabránite napríklad tomu, aby do vírivky vošli deti bez dozoru. Okrem toho bráni vniknutiu nečistôt.

Úlohou termokrytu je najmä tepelná izolácia. Najviac tepla uniká z vírivky hladinou vody — je to až 90 %. Kvalitný termokryt zabráni úniku tepla aj nadmernému odparovaniu vody, čím šetrí náklady na jej dopúšťanie a tiež energiu na ohrev.

 

Ak sa chcete dozvedieť k tejto téme niečo viac, prečítajte si náš článok Elektronika, srdce a mozog kvalitných víriviek — viete, ako vírivky fungujú?

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Nie je vírivka ako vírivka alebo čo sa iste nedozviete na prvý pohľad: Na prvý pohľad sa Vám môžu zdať všetky vírivky úplne rovnaké. Eistujú medzi nimi ale rozdiely, ktoré síce nie sú tak viditeľné, ale majú veľký vplyv na kvalitu víriviek.

7 rád na tému: Ako vybrať vírivku: V tomto článku Vám predstavíme 7 najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako si kúpite vírivku, aby Vaše investície neboli len peniaze vyhodené von oknom!

Ako si vybrať tú najlepšiu vírivku — krátka „škola víriviek“ pre každého: Vďaka kvalitnému swim spa si užijete ďaleko viac zábavy, relaxácie aj športu. A s naozaj kvalitným swim spa bazénom môžete naviac aj ušetriť – miesto, spotrebu energie aj spotrebu chémie na úpravu vody?

Dve veci, na ktoré by ste sa mali zamerať pri výbere vírivky: Kvalitná vírivka je neoceniteľným pomocníkom v domácnosti. Slúži k odpočinku, uvolneni tela aj k stretnutiu s blízkymi. Jej výber preto skutočne nepodceňujte!

Ktoré vírivky, swim spa bazény a infrasauny sú najlepšou voľbou pre vaše domáce wellness?: Otáča sa Vám zo všetkých značiek a jednotlivých modelov víriviek, sáun či swim spa bazénov hlava? Máme pre Vás niekoľko základných rád, s ktorými to zvládnete!

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *