Ako pomáha vírivka pri chudnutí

Anglická Univerzita Loughborough uverejnila pred časom štúdiu, ktorej výsledky priniesli prielom do oblasti znižovania hmotnosti. Uvádza sa v nej, že pobyt vo vírivke môže mať podobné účinky ako jedna hodina behu. Prečítajte si overené fakty o tom, ako vírivka pomáha pri chudnutí.

Čo dokáže hodina pobytu v teplej vode

Univerzita previedla výskum na vybranej skupine mužov. Výsledok poukazuje na to, že 60 minút v teplej vode spáli rovnaké množstvo kalórií ako 60 minút behu. Ešte prekvapivejšie bolo zistenie, že v teplej vode poklesla hladina cukru v krvi o 10 % viac ako pri kardio tréningu.

Máme teda prestať cvičiť?

Výsledky tejto štúdie, samozrejme, neprinášajú záver, že máme prestať cvičiť. Aktívny pohyb je neodmysliteľná súčasť zdravého životného štýlu. Táto štúdia však odkryla fakt, že nášmu zdraviu prospieva aj pobyt v kvalitnej vírivke.

Samotný kúpeľ vo vírivke prispieva k úbytku na váhe. Je však potrebné vziať do úvahy aj prínos pre vaše zdravie, ktorý vám ponúka.

Ak spojíte benefity vírivky a prínos cvičenia pre váš organizmus, vírivka vám pomáha žiť plnohodnotný život s dobrým zdravím a kondíciou. Ak spojíte viaceré spôsoby znižovania hmotnosti: dostatok pohybu s pravidelným cvičením, pobyt vo vírivke a zdravé stravovanie, výsledok na seba nenechá dlho čakať. Okrem toho, že budete viditeľne chudnúť, pocítite prínos aj pre váš celkový zdravotný stav.

 

Ako pomáha kvalitná vírivka k štíhlej línii?

  1. Teplá voda vo vírivke uvoľní svaly, znižuje krvný tlak a zlepší krvný obeh. To pomáha k zotaveniu po cvičení.
  2. Pobyt vo vírivke upokojí kĺby. Znižuje sa tak nebezpečenstvo chronických bolestí a zranení. Týmto účinkom vírívka zvyšuje schopnosť voľného pohybu.
  3. Vírivka pomáha aj tým, že vás doslova nabije novou energiou. Pocítite tiež zbystrenie zmyslov a dokážete sa lepšie sústrediť na cieľ zníženia hmotnosti.
  4. Teplý kúpeľ prispieva k odbúraniu stresu a podporuje kvalitu spánku. To sú dve z príčin vyššej hmotnosti.
  5. Kvalitná vírivka prospieva aj pri rôznych ochoreniach, ako sú artritída, cukrovka a iné, ktoré bránia znižovaniu hmotnosti.

Okrem rýchlejšieho chudnutia vám kvalitné vírivky prinesú aj iné zdravotné benefity. Stimulácia krvných ciev zabraňuje zadržiavaniu vody v tkanivách, ktoré má za následok rôzne opuchy. Vírivka týmto spôsobom pomáha aj pri celulitíde. Kúpa kvalitnej vírivky sa tak stáva investíciou do pohody, relaxácie, krásy aj zdravia zároveň.

Ak hľadáte vírivky s najlepším pomerom medzi cenou a kvalitou, nájdete ich v našom e-shope. Pre všetky vaše otázky môžete využiť niektorý z našich kontaktov.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Vírivky a zdravie — ako spolu súvisia?: Kvalita hydromasáže závisí predovšetkým na kvalite hydromasážnych systémov a tiež hydromasážnych možnostiach vírivky.

Vírivky MARQUIS sú prínosom pre vaše zdravie: Vírivky súu ideálnym miestom, kde sa dá dokonale relaxovať. A nielen to. Tie skutočne kvalitné vírivky totiž zároveň napomáhajú nášmu zdraviu. Viete ako?

Prečo profesionálni atléti využívajú vírivky: Atléti, ktorí chcú dosahovať perfektných výsledkov, na sebe musia pracovať aj mimo závodiska. Musia sa naučiť, ako predchádzať bolestiam a zraneniam. A k tomu im pomáha tiež vírivka

Vitajte vo svete víriviek — komplexný sprievodca pri výbere: Nie ste si istí, podľa akých kritérií vírivku vybrať? Čo je najdôležitejšie a aké parametry je u tak veľkej investície potrebné zvážiť? Nestraťte sa vo svete víriviek a zaobstarajte si skutočne tú najlepšiu!

Viete, ako vám pomôže vodoliečba?: Sladká či slaná, morská či vo vani – liečivé účinky vody sú známe už od nepamäti. Vyskúšajte okrem vani alebo bazénu tiež vodoliečbu vo Vašej vírivke.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *