Ako na zazimovanie vírivky?

Nie každý chce svoju exteriérovú vírivku používať aj v zime. Pripravili sme pre vás preto návod, ako zazimovať vírivku, aby ste pri jej opätovnom spustení nenarazili na žiadne problémy.

Zazimovať alebo nie?

Ešte pred tým, ako pristúpime k samotnému návodu, by sme chceli povedať, že zazimovanie vírivky často vôbec nie je potrebné. Je to škoda vzdať sa kúpania kvôli chladnému počasiu, keď to nemusíte urobiť. Niekedy sa u nás majitelia víriviek informujú na postup, ako vírivku zazimovať. Keď sa ich opýtame, prečo to vlastne chcú urobiť, zistíme, že si myslia, že vírivka sa zazimovať musí. Nie je to ale tak, paradoxne, je to celkom naopak.

Používanie exteriérovej vírivky aj v zimnom období vám prinesie viacero výhod.

Teplotu vody okolo 39 °C si v studenom počasí budete dokonale užívať. Možno oveľa viac ako v lete. Pri odchode z vírivky zažijete navyše tzv. sauna efekt. Telo rozohriate teplou vodou sa ocitne v chladnom vzduchu a ochladí sa. To prospieva imunitnému systému aj celkovému zdravotnému stavu. Zazimovanie vírivky vás o tento zážitok pripraví.

Častým dôvodom pre zazimovanie vírivky sú priveľké prevádzkové náklady kvôli nedostatočnej či žiadnej izolácii. Bez nej spotrebuje vírivka na ohrievanie vody oveľa viac elektrickej energie ako v teplejších dňoch. Takéto zimné kúpanie by vás potom stálo nemalý obnos. Preto, ak premýšľate nad kúpou exteriérovej vírivky, oplatí sa investovať do kvalitného modelu s dobrou izoláciou a kvalitným termokrytom.

Ako zazimovať vírivku?

Prvým krokom je odpojiť vírivku z elektrickej siete. Skontrolujte tiež, či je vypnutý istič a potom môžete začať vypúšťať vodu. Vodu je dôležité vyfúknuť aj z potrubia, vyhrievacieho systému a čerpadiel. Potrubie odporúčame vyčistiť pomocou prípravku SpaBalancer, ktorý odstráni usadený biofilm.

 

 

Po vypustení nechajte vírivku poriadne vysušiť. Povoľte všetky skrutky, otvorte všetky ventily a nezabudnite ani na pozostatky vody v čerpadlách. Keď je vírivka dôkladne vysušená, zakryte ju termokrytom a ochranným obalom na celú vírivku a termokryt. Ak nemáte originálny ochranný obal, môžete využiť aj inú nepremokavú plachtu, ktorá je na tento účel vhodná.

Čo urobiť pred novým napúšťaním

Keď sa na jar oteplí, budete iste chcieť vírivku opäť používať.

Začnite utiahnutím všetkých skrutiek a uzatvorením ventilov a znovu vyčistite potrubie. Aj v zime sa v ňom môžu usadiť mikro nečistoty. Vodu napúšťajte cez filter — ak máte tvrdú vodu, použite zmäkčovač. Keď bude vírivka napustená, zapojte ju do siete. Teraz je znovu pripravená na používanie.

Zazimovanie svojpomocne alebo odborníkmi?

Zazimovanie vírivky sa môže niekomu zdať veľmi jednoduché. Možno si myslíte, že by ste to zvládli pokojne sami, veľmi to ale neodporúčame. Túto činnosť je lepšie zveriť do rúk odborníkom, ktorí s tým majú dostatok skúseností. Ak by ste zazimovanie prevádzali sami, najmä ak by ste to robili prvýkrát, mohlo by sa stať, že by ste na niektorý z dôležitých krokov zabudli. To by potom mohlo viesť k poškodeniu vírivky. Na všetky škody, ktoré sú spôsobené nesprávnym zazimovaním sa nevzťahuje záruka.

Preto sa vám oplatí zaplatiť si profesionálov, ktorí vírivku odborne zazimujú.

Bude vás to stáť menej ako oprava alebo kúpa novej vírivky v prípade jej poškodenia.

 

Ak máte akékoľvek otázky, využite niektorý z nasledujúcich kontaktov a obráťte sa na nás. Radi vám odpovieme telefonicky aj prostredníctvom e-mailu, či pri vašej návšteve v našom showroome.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Viete, ktoré sú najlepšie vonkajšie vírivky, jacuzzi či spa vírivky?: Viete, prečo si ľudia z celého sveta tak radi kupujú tie najlepšie vonkajšie vírivky Marquis Spas? Aj toto sú ich dôvody…

Viete, ako sa postarať o vírivku pred dovolenkou?: Odchod na dovolenku býva často hektický a je dosť ťažké na nič nezabudnúť. Nie každý navyše vie, ako sa postarať o vírivku, aby bola aj po príchode v perfektnom stave. Našťastie to nie je tak ťažké!

Vitajte vo svete víriviek — komplexný sprievodca pri výbere: Nie ste si istí, podľa akých kritérií vírivku vybrať? Čo je najdôležitejšie a aké parametry je u tak veľkej investície potrebné zvážiť? Nestraťte sa vo svete víriviek a zaobstarajte si skutočne tú najlepšiu!

Náhradné diely a servis víriviek: Nákupom vírivky všetko ani zďaleka nekončí. Dôležitý je tiež záručný a pozáručný servis a dostupnosť náhradných dielov vírivky po celú dobu jej životnosti.

Aké pripraviť podmienky pre inštaláciu vírivky: Čo všetko je potrebné splniť pred inštaláciou samotnej vírivky? Ako vybrať najlepšie miesto, kam vírivku umiestniť, a aké sú presne podmienky pre jej inštaláciu?

 

 

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *