Ako dosiahnuť, aby bola voda vo vírivke čistá a zdravá?

Chceli by ste mať istotu, že je voda vo vašej vírivke naozaj čistá a zdravá? Postačí, ak vírivku aj všetky jej súčasti pred každým novým napustením dôkladne vyčistíte. Poradíme vám, ako pritom postupovať.

Ako vyčistiť vírivku

Čistenie vírivky sa skladá z troch krokov:

  1. čistenie škrupiny,
  2. čistenie trysiek a potrubia,
  3. čistenie kabinetu a termokrytu.

Škrupinu, termokryt a kabinet vírivky môžete čistiť podľa potreby. Na jar a na jeseň je vhodné po vyčistení aplikovať navyše krém alebo sprej na povrch. Tieto prípravky vylepšia ich vzhľad a navyše predĺžia ich životnosť. Krém alebo sprej si môžete vybrať od ktorejkoľvek značky, čo sa vám osvedčila. Pre nás je takouto značkou nemecký SpaBalancer.

Kvalita tohto výrobcu je, odvažujeme sa povedať, nekompromisná. SpaBalancer je práve preto lídrom na nemeckom trhu.

Zvýšenú pozornosť je potrebné venovať čistote potrubia vírivky. Aj v tomto kroku odporúčame používať prostriedky značky SpaBalancer. Prostriedok na čistenie potrubia SpaBalancer ho zbaví nánosov a biofilmu, v ktorom sa nachádza množstvo baktérií. Mnoho ľudí o tom, že sa v potrubí vírivky ukladá biofilm, vôbec nič netuší, preto sa jeho čistenie často podceňuje. Potrubie vírivky bude po jeho aplikácii dokonale čisté a vírivka bude zdravotne nezávadná.

Po vyčistení vírivky je vhodné aplikovať ďalšie produkty SpaBalancer pre úpravu vody. Tie sa postarajú o dlhotrvajúci čistotu vody. Nebudete ju potom musieť upravovať tak často ako s bežnými prostriedkami. SpaBalancer šetrí vaše náklady na chémiu aj námahu na úpravu vody.

Vírivka bude lepšie vyzerať a vy aj vaša rodina sa v nej budete cítiť oveľa príjemnejšie.

O úprave vody vo vírivke sme písali tiež v článku Úprava vody vo vírivke, swim spa a bazénoch — porovnanie chlórových a bezchlórových prípravkov.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte a kontaktujte nás na našom telefónnom čísle alebo e-maile.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Úprava vody vo vírivke, bazénoch a swim spa – základné pojmy: Čistá voda vo vírivke, swim spa alebo bazéne sa nazaobíde bez úpravy. S ňou sa spája niekoľko dôležitých pojmov, ktoré je potrebné poznať. Vďaka ich znalostí bude úprava vody jednoduchšia a Vy si svoju vírivku, swim spa či bazén budete môcť užívať dlhšie.

Prečo sa vyhnúť používaniu chlórovej dezinfekcie vody vo vírivke?: Dôvodov, prečo nedoporučujeme používať pre úpravu vody vo vírivke chlórové prostriedky, je hneď niekoľko. Máme pre Vás pripravený zoznam 5 negatívnych účinkov, ktoré by Vás mali zaujímať.

Viete, ako sa postarať o vírivku pred dovolenkou?: Odchod na dovolenku býva často hektický a je dosť ťažké na nič nezabudnúť. Nie každý navyše vie, ako sa postarať o vírivku, aby bola aj po príchode v perfektnom stave. Našťastie to nie je tak ťažké!

Úprava vody a čistenie filtrov vo vírivke: Dôkladné čistenie filtrov vírivky má obrovský vplyv nielen na čistotu, ale tiež na iskru a kvalitu vody vo Vašej vírivke. Ale nie je čistenie filtrov ako čistenie.

Čistenie filtrov vo vírivke je veľmi dôležité. Možno viac, ako ste si mysleli: Čistenie filtov víriviek sa často podceňuje a len málo majiteľov víriviek ich vykonáva pravidelne a dostatočne. Čisté filtre sú ale predpokladom pre čistú a zdravú vodu a ušetria Vám náklady na jej úpravu.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *