8 prínosov pre zdravie, ktoré má infrasauna Clearlight

 Teplo, ktoré ľudskému telu poskytujú sauny, má priaznivý účinok. Ak chcete, aby bol ich prínos ešte väčší, stačí, ak si zvolíte infražiariče v infrasaune Clearlight.

Kvalita infražiarenia v infrasaune Clearlight prináša jeho lepšie prenikanie do organizmu, výraznejšiu detoxikáciu, pomoc pri bolestiach svalov a kĺbov, pri chudnutí, posilňovaní imunity aj liečbe niektorých ochorení. Infrasauny Clearlight patria medzi svetovú špičku v tomto odbore. Dôvodov, prečo je tomu tak, je až osem.

1.      Infrasauna Clearlight pre detoxikáciu

Pod vplyvom infračerveného žiarenia sa stimulujú potné žľazy a zrýchli krvný obeh. Tieto účinky vedú k rýchlejšiemu vylučovaniu toxínov z organizmu. Každodenné používanie infrasauny pomáha detoxikovať ľudské telo od nahromadeného kadmia, niklu, ortuti, olova a iných ťažkých kovov.

Vyplavuje tiež zvyšky alkoholu, nikotínu a organických aj anorganických zlúčenín.

Dr. John C Cline, M.D., B.Sc., IFMCP, medicínsky riaditeľ Cline Medical Centre a Oceanside Functional Medicine Research Institute:

„V klasickej saune dochádza k detoxikácii potením. V infrasaune Clearlight sú okrem toho podporované bunky k tomu, aby toxíny uvoľňovali. Následne sú tieto látky odstránené z pečene a čriev.“

Dr. Sherry Rogers, Total Wellness, máj 2000:

„Najlepší spôsob, ako dosiahnete odstránenie zvyškov uložených ťažkých kovov, pesticídov a iných škodlivých látok, je jednoznačne infračervená sauna Clearlight. Táto značka nie je na trhu žiadnym nováčikom, stretávame sa s ňou už niekoľko desaťročí. Potenie v tejto saune je výborným prostriedkom na to, aby ste sa nahromadených chemických látok zbavili.

Saunovanie je jednou z metód detoxikácie, ktoré sa používajú v Environmental Units v Dallase a v North Charlestone. Mnoho ľudí, vrátane mňa však klasickú fínsku saunu nemôže používať. Počas saunovania sú slabí, zrýchli sa im tep, točí sa im hlava a majú pocit, že omdlievajú. Môžu sa vyskytnúť tiež bolesti hlavy. Technológia v infračervenej saune Clearlight týmto ľuďom viac vyhovuje. Teplota v saune je oveľa nižšia a lepšie znášaná. Napriek tomu preniká hlbšie do organizmu.

2.      Infrasauna Clearlight posilňuje imunitu

Dlhé infračervené žiarenie v infrasaune Clearlight zvýši prirodzenú teplotu tela a navodí stav akejsi umelej horúčky. Spustí sa tým mechanizmus ľudského tela, pri ktorom dochádza k posilneniu imunitného systému a urýchľovaniu reakcie na ochorenia. Ide o rovnakú reakciu, k akej dochádza, keď sa naše telo stretne s infekčným ochorením. Pravidelné používanie infrasauny prináša lepšiu činnosť imunitného systému a detoxikáciu.

Pomocou potenia tak prispieva k zlepšeniu vášho zdravotného stavu aj odolnosti voči chorobám.

3.      Infrasauna Clearlight pomáha pri únave a strese

Príjemné teplo, ktoré si môžete užívať v infrasaune Clearlight, prináša zníženie únavy a uvoľnenie od stresu. Napätie a úzkosti či obavy z bežného života sa ľahšie rozplynú. Už po niekoľkých minútach zažijete, ako sa po vašom tele rozlieva nová energia. O tom, aké príjemné pocity, môžete zažiť v infrasaune Clearlight, hovoria mnohí naši zákazníci.

4.      Infrasauna Clearlight uvoľňuje stuhnuté kĺby a zmierňuje bolesť

Pôsobenie sálavého tepla sa v mnohých krajinách používa pri rôznych formách artritídy. Využíva sa tiež pri liečbe podvrtnutia, neuralgie, stuhnutých kĺbov, svalových kŕčoch, zápaloch a iných ochoreniach pohybového aparátu.

Pobyt v infrasaune Clearlight znižuje intenzitu bolesti, lieči mnoho ochorení kĺbov, kostí a svalov.

Tento fakt sa týka tiež problémov, ktoré prichádzajú s narastajúcim vekom.

5.      Infrasauna Clearlight pomáha liečiť bolesti svalov

Teplo prenikajúce do organizmu v infrasaune Clearlight rozširuje cievy, podporuje prúdenie krvi, uľavuje od bolesti a lieči mäkké tkanivo svalov. Zrýchlenie krvného obehu prináša lepšie odvádzanie odpadových látok a prispieva k výraznejšiemu okysličeniu tkanív, čím urýchľuje ich hojenie. Svaly sa navyše vďaka prehrievaniu uvoľnia a dosahuj vyššiu flexibilitu.

Dlhé infračervené lúče uvoľňujú napäté svaly a podporujú prirodzené schopnosti organizmu liečiť sa.

Infračervené žiarenie navyše znižuje bolesť, eliminuje svalové kŕče a svaly prehrieva.

6.      Infrasauna Clearlight pomáha pri chudnutí a urýchľuje metabolizmus

Predstavte si, že si len pokojne relaxujete v infrasaune, necháte sa príjemne prehrievať infračerveným teplom a vaše telo zatiaľ pracuje. Potí sa, v cievach prúdi krv a vy spaľujete kalórie. Pôsobením nadmerného potenia sa organizmus zároveň ochladzuje, srdce pumpuje krv a podporuje krvný obeh.

Váš metabolizmus sa preto zrýchľuje a rýchlejšie sú spaľované tiež kalórie.

Ak budete infrasaunu používať pravidelne, sami zistíte, aké je príjemné vychutnávať si ten úžasný pocit, že chudnete popritom, ako odpočívate.

Časopis Journal of American Medical Association:

„Pravidelný pobyt v saune vplýva priaznivo na srdcovocievny systém a môže sa preto stať účinným prostriedkom na podporu kardiovaskulárnej kondície, spotreby kalórií a chudnutia ako pravidelné cvičenie.“

 

 

 

7.      Infrasauna Clearlight zmierňuje celulitídu

Pomarančová koža, ktorá je známym prejavom celulitídy, je spôsobená nerovnomerným zapustením tukových buniek. Týmto problémom trpí až 90 % dospievajúcich žien aj žien starších ako 20 rokov. takmer každá žena sa tak s celulitídou v určitom štádiu už stretla. U mužov sa tento problém vyskytuje len veľmi zriedkavo. Najčastejšie postihnutými oblasťami sú zadok, stehná a brucho.

Celulitída pritom vôbec nesúvisí s obezitou a vyskytuje sa aj u štíhlych žien.

Vzhľad celulitídy nemusí vôbec ovplyvniť ani úbytok na váhe. Vyskytuje sa v podkožnej tukovej vrstve. Koža je k svalom pripojená zvislými vláknami tkaniva. Kombinácia týchto spojivových tkanív rozťahuje kožu a usadeniny tuku a fibróza vyvíja tlak smerom ku koži. To má za následok viditeľné jamky a pomarančový vzhľad kože.

Dlhé infračervené teplo v infrasaune Clearlight ohrieva až do trojnásobne väčšej hĺbky ako bežná sauna. Oveľa viac vplýva tiež na redukciu celulitídy.

Spomalenie metabolických procesov a ukladanie toxínov v bunkách tukového tkaniva spolu súvisí.

V infrasaune sa zrýchľuje činnosť srdca a krvného obehu. Tieto procesy vplývajú na hromadenie kvapaliny v tukových bunkách a znižujú tým prejavy celulitídy.

8.      Infrasauna Clearlight pre kvalitu vašej pokožky

Potenie pri pôsobení infračerveného tepla v infrasaune Clearlight už po niekoľkých minútach pomáha odvádzať z organizmu usadené nečistoty a odumreté bunky. Pokožka zostáva žiarivá, svieža a dokonale čistá. Získa tiež krajší tón a vyššiu pružnosť.

Zrýchlenie krvného obehu počas saunovania v infrasaune zmierňuje prejavy akné, pomáha pri ekzémoch a psoriáze.

Infrasauna je prospešná aj pri liečbe popálenín, malých raniek alebo iných drobných poranení pokožky. Urýchľuje hojenie otvorených rán a zjemňuje vzhľad jaziev.

Malý bonus v podobe prídavných benefitov infrasauny Clearlight

V infrasaunách Clearlight sa používajú patentované karbón-keramické infražiariče True Wave II™. Pobyt v saune je vďaka nim oveľa príjemnejší, pretože majú nižšiu povrchovú teplotu. Vzhľadom na túto skutočnosť je tiež teplota v inafrasaune nižšia ako pri iných typoch sáun. To však nevplýva na kvalitu infračerveného žiarenia — to preniká do organizmu hlbšie. Preto vám poskytne oveľa účinnejšiu detoxikáciu a pôžitok zo saunovania.

Infrasauny Clearlight odporúčajú lekári po celom svete, ktorí ich používajú nielen pre dôkladnejšiu detoxikáciu pre svojich pacientov.

Teplota v infrasaune dosahuje len 40,5 – 51,5 °C a umožňuje dlhší pobyt v saune. Ten ľudskému organizmu v mnohých ohľadoch prospieva. Nízke teploty podporujú potenie tuku, nielen vody. Ako výsledok tohto procesu sa znižuje obsah toxínov uložených v tukových bunkách.

Žiariče True Wave II™ dosiahnu optimálnu teplotu oveľa rýchlejšie. Infrasaunu Clearlight môžete používať už o 10 minút od jej zapnutia.

Prvoradá je bezpečnosť

Kvalitné infrasauny Clearlight sú bezpečné. Nemusíte sa obávať toho, že by ste v nich boli vystavení nebezpečnému EMF/ELF. Žiariče True Wave II™ ho nevyžarujú.

V infrasaune Clearlight si budete užívať rovnaké infračervené teplo, aké produkuje slnko. Toto teplo potrebujú všetky živé organizmy pre život a zdravie. Sálavé teplo z infrasauny Clearlight vás objíme, prenikne do tkanív vášho tela, svalov a kĺbov. Odvedie nečistoty, najmä z tukových buniek, v ktorých sa toxíny, ťažké kovy, zbytky alkoholu, cholesterol a iné nečistoty, ukladajú.

 

Chceli by ste si pozitívne účinky infrasauny Clearlight vyskúšať? Môžete tak urobiť celkom nezáväzne. Ak máte akékoľvek otázky, radi vám na ne odpovieme na niektorom z našich kontaktov.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Klasická fínska sauna a infrasauna Clearlight — porovnanie, ktoré veľa prezradí: Viete, aké sú rozdiely medzi fínskou saunou a infrasaunou Clearlight? Je ich veľa a zatiaľ čo niektoré sú len nepatrné, iné sú zásadné a nemenné a výrazne ovplyvňujú účinky saunovania.

10 dôvodov pre kvalitné infrasauny Clearlight: Infrasauny Clearlight patria už 20 rokov na prvé priečky v saunovom obore. Tí, ktorí vlastnia infrasaunu Clearlight, sú majiteľmi nielen kvalitnej infrasauny, ale zároveň tiež najviac účinnej infrasauny na trhu.

Prečo by ste si mali vybrať infrasaunu Clearlight: Uvažujete o kúpe sauny a nie ste si istí, ktorá je tá najlepšia? Pripravili sme pre Vás súhrn otázok a odpovedí, prečo si zaobstarať to najlepšie, čo súčasný trh so saunami ponúka – infrasaunu Clearlight.

Vedeli ste, v čom spočíva rozdiel medzi fínskou saunou a infrasaunou Clearlight?: Fínska sauna sa pýši dlhou históriou a po celom svete má celkom iste milióny fanúšikov. Je to ale práve infrasauna Clearlight, kto je momentálne na absolútnom vrchole, a to nielen medzi infrasaunami, ale saunami všeobecne.

Prečo by ste si mali vybrať infrasaunu Clearlight: Uvažujete o kúpe sauny a nie ste si istí, ktorá je tá najlepšia? Pripravili sme pre Vás súhrn otázok a odpovedí, prečo si zaobstarať to najlepšie, čo súčasný trh so saunami ponúka – infrasaunu Clearlight.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *