4 spôsoby, ako vírivka zlepšuje stav pokožky

Kúpeľ vo vírivke je úžasnou možnosťou, ako sa starať o svoje zdravie. Viete však, že dôležitá úloha vírivky tkvie aj v tom, že vám pomôže udržiavať krásnu a žiarivú pokožku? Objavte s nami 4 príčiny, prečo je to tak.

1. Eliminácia toxínov

Pravidelné kúpanie vo vírivke zlepšuje cirkuláciu krvi. To prospieva vašim svalom aj pokožke. Zvýšený prietok krvi pomáha odstraňovať z celého tela nahromadené toxíny a odplavuje z buniek prebytočný odpad.

Ten sa často prejavuje aj na našej pokožke.

2. Rozširovanie pórov

Otvorené póry sa ľahšie čistia a koža tak lepšie prijíma starostlivosť, ktorú jej poskytnete. Navyše sa zlepšuje jej schopnosť liečiť sa.

Pravidelný kúpeľ vo vírivke dopraje pleti aj pokožke celého tela paru, ktorá póry otvára a udržiava ju čistú a zdravú.

 

3. Znižovanie stresu

Tak ako mnohé iné faktory aj stres nepriaznivo vplýva na stav pokožky. Vírivka vám poskytne prostredie, kde sa nahromadeného stresu zbavíte.

Znižovaním jeho hladiny sa z tela uvoľňujú endorfíny, myseľ sa upokojuje a vy dôkladne zrelaxujete.

4. Čistenie do hĺbky

Pri potení sa odumreté čiastočky kože a baktérií odplavujú. Pokožka je zároveň zásobovaná minerálmi a inými živinami.

Pot navyše udržiava v podkožnom tkanive kolagén, čím pomáha proti vráskam, celulitíde a akné. 

 

Ak by ste chceli, aby aj vaša vírivka mala na pokožku čo najlepšie účinky, dôležité je starať sa o čistotu vody v nej. Pre úpravu vody vyberajte produkty bezchlórovej chémie. Vo vode by ste tiež nemali byť dlhšie ako 30 minút. Pri dlhšom kúpeli dochádza k nadmernému vysúšaniu a dehydratácii kože.

Ak chcete prospech vírivky ešte znásobiť, najvhodnejšia je kombinácia vírivky Marquis s technologiou MicroSilk. Viac sa o tejto kombinácii dozviete v článku Kvalitné vírivky s technológiou MicroSilk — viac ako vírivky.

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Vírivky a zdravie — ako spolu súvisia?: Kvalita hydromasáže závisí predovšetkým na kvalite hydromasážnych systémov a tiež hydromasážnych možnostiach vírivky.

Vírivky MARQUIS sú prínosom pre vaše zdravie: Vírivky súu ideálnym miestom, kde sa dá dokonale relaxovať. A nielen to. Tie skutočne kvalitné vírivky totiž zároveň napomáhajú nášmu zdraviu. Viete ako?

Vitajte vo svete víriviek — komplexný sprievodca pri výbere: Nie ste si istí, podľa akých kritérií vírivku vybrať? Čo je najdôležitejšie a aké parametry je u tak veľkej investície potrebné zvážiť? Nestraťte sa vo svete víriviek a zaobstarajte si skutočne tú najlepšiu!

5 prínosov hydroterapie pre zdravie: Nie ste si istí, či má virivka skutočne tak priaznivé účinky? Hydroterapiu doporučujú aj samotní lékari a oblastí, kde Vám môže pomôcť, je hneď niekoľko!

Viete, ako vám pomôže vodoliečba?: Sladká či slaná, morská či vo vani – liečivé účinky vody sú známe už od nepamäti. Vyskúšajte okrem vani alebo bazénu tiež vodoliečbu vo Vašej vírivke.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *