10 otázok, ktoré sa nás pýtate pri nákupe vírivky najčastejšie

Nákup vírivky nie je vôbec ľahká záležitosť. A to najmä vtedy, ak nemáte s vírivkami žiadne skúsenosti. Zostavili sme pre vás preto zoznam najčastejšie kladených otázok a odpovedí, ktorý vám pri kúpe vírivky iste pomôže.

1.   Aké rozmery vírivky zvoliť?

Ako prvé si premyslite, koľko ľudí bude používať vírivku naraz. Ak hľadáte model pre dve osoby, na výber máte z dvoch možností. Môžete si vybrať vírivku pre dve osoby alebo zvoliť väčší, aby ste mali pripravené miesto pre prípadnú návštevu. Vyberiete si tak vírivku pre tri osoby. Aj pri modeloch, ktoré sú vyrobené pre 3 – 5 osôb je vhodné, aby ste počítali s jedným miestom navyše. Predovšetkým pri vírivkách, ktoré majú menej ako 80 cm, a to pre vytlačovanie vody pri plne obsadenej kapacite. Ak by ste si chceli vírivku najskôr vyskúšať, využite túto možnosť v našom showroome.

2.   Pre ktorý typ vírivky sa rozhodnúť?

Kvalitné vírivky môžeme rozdeliť na dva typy. Sú to prevažne relaxačné vírivky a prevažne hydromasážne vírivky. Všetky vírivky vám poskytnú terapeutickú aj relaxačnú masáž. Rozdiely spočívajú v ich ergonómii a hydromasážnom systéme. Vaše rozhodovanie bude závisieť len od vašich preferencií.

Vy rozhodnete, ktorý typ vírivky naplní vaše očakávania a potreby a v ktorom sa budete cítiť lepšie.

Toto kritérium je to najdôležitejšie. Vírivka vám musí vyhovovať predovšetkým svojím hydromasážnym systémom a ergonómiou. Ak by to tak nebolo, nebudete v nej tráviť čas s radosťou a tak často, ako by ste chceli. Nakoniec by ste ju možno celkom prestali používať. Preto je veľmi dôležité pred zakúpením konkrétneho modelu vírivku vyskúšať. Nielen si v nej chvíľu posedieť, ale vyskúšať celý jej hydromasážny systém. U nás je takéto vyskúšanie možné bez akéhokoľvek záväzku.

3.   Kde vybrať miesto pre vírivku?

Vírivka sa dá umiestniť do interiéru alebo exteriéru. Práve druhej voľbe dávame u nás prednosť. Možností, kam ju postavíte, je viacero. Môže sa nachádzať na terase, balkóne, na dvore, v zimnej záhrade alebo altánku či inde.

Ak sa rozhodnete umiestniť ju na také miesto, pod ktorým sa nachádzajú ďalšie priestory domu, preverte si statiku.

Musíte počítať s tým, že vírivka zaťaží podlahu váhou približne 500 kg/m2. Interiérové vírivky navyše potrebujú miestnosť s dostatočným odvetrávaním.

Vírivka môže voľne stáť na podlahe, byť spolovice alebo aj celkom zapustená do terénu. Ak sa rozhodnete pre poslednú možnosť, je dôležité, aby bola jama dôkladne odkanalizovaná. Okrem toho je potrebné ponechať dostatok priestoru okolo vírivky pre prístup v prípade opravy.

 

 

4.   Ako pripraviť plochu pod vírivku?

Podklad pod vírivkou musí byť vodorovný a pevný. Musí tomu tak byť pod celou jej plochou. Vírivky nedisponujú nožičkami na nastavenie, na podklade sú položené celou plochou dna. Podklad pod vírivkou môže byť z rôznych materiálov: dreva, plastu, dlažby aj betónu. Okolitý terén by okrem toho nemal byť vyšší ako je miesto pre vírivku.

Ak by tomu tak bolo, budete sa musieť postarať aj o odkanalizovanie okolia vírivky.

5.   Čo všetko je zahrnuté v cene vírivky?

Čo sa týka ceny vírivky, môžeme vám poskytnúť odpoveď len ohľadom modelov, ktoré nájdete v našej ponuke. Každý predajca na Slovensku aj v Čechách môže mať rozdielne stanovené ceny. V našom obchode je v cene vírivky zahrnutá cena za dopravu až k vám domov, cena za inštaláciu, napustenie vodou a uvedenie do prevádzky aj zaškolenie o tom, ako vírivku používať a starať sa o úpravu vody. Zaškolenie o úprave vody je zamerané na ten typ chémie, ktorý si zákazník zvolí.

Cena vírivky okrem toho zahŕňa technickú podporu, ktorú môžete využívať kedykoľvek počas životnosti vašej vírivky.

Získate tiež prístup k náhradným dielom a doplnkom, záručný a pozáručný servis. V cene nie je zahrnuté len vyloženie vírivky u vás doma. Je to kvôli tomu, že vopred nepoznáme všetky podmienky, ktoré by tento proces mohli sťažiť. Vyloženie vírivky vám však po predchádzajúcej dohode radi zaistíme.

6.   Akú spotrebu energií má vírivka?

Spotreba energie konkrétneho modelu závisí od kvality a presnosti inštalácie vírivky, od kvality jej izolácie, používanej technológie a tepelno-izolačných vlastností termokrytu. Najnižšiu spotrebu majú spravidla kvalitné vírivky. Ďalší faktor, ktorý na spotrebu energie vplýva je to, ako často ju budete používať a doba, počas ktorej nie je zakrytá termokrytom. Na spotrebu majú vplyv tiež hygiena pri vstupe pred kúpeľom, používaná chémia na úpravu vody a filtračný systém vírivky. Platí, že čím lepšia je hygiena pri vstupe, čím kvalitnejšia je filtrácia aj používaná chémia, tým dlhšie môžete používať napustenú vodu.

Preto ju nemusíte dlhšie meniť a znovu ohrievať.

Tieto faktory šetria váš čas, financie za vodné a stočné aj spotrebu energií a chémie na úpravu vody. Tej je počas 14 dní od napustenia novej vody potrebné používať väčšie množstvo.

7.   Ako sa správne starať o vodu vo vírivke?

Odpoveď na túto otázku sa bude líšiť v závislosti od toho, aký druh chémie na úpravu vody používate. Je totiž rozdiel, či používate chlórovú alebo bezchlórovú chémiu. Kvalitná bezchlórová chémia sa postará o jednoduchú a bezpečnú úpravu vody. Myslite tiež na to, že je potrebné požívať jeden komplexný systém na starostlivosť o vodu.

Nie je vhodné používať viacero rôznych prípravkov.

Dávkovanie chémie na úpravu vody vám zaberie len 2 – 3 minúty za týždeň. Okrem toho budete musieť pravidelne a dôkladne čistiť filtre. Ich čistota je pre kvalitu vody vo vírivke dôležitá. Viac na tému, ako čistiť filtre, sa dozviete v ďalších článkoch nášho blogu.

8.   Ako budeme vstupovať do vírivky?

Vstup do vírivky by mal byť predovšetkým bezpečný. K vírivke si preto kúpte kvalitné schodíky. Pre starších ľudí ponúkajú výrobcovia aj bezpečnostné madlo. Pred kúpeľom sa odlíčte, aby ste na tvári nemali make-up. Vhodné je tiež osprchovať sa v teplej vode, aby ste zmyli z pokožky telové či pleťové mlieko a krémy.

V týchto produktoch sa nachádzajú tuky, ktoré by sa ukladali na stenách vírivky, na hladine vody a tiež vo filtrácii.

Tieto nánosy postupne znižujú účinok filtrácie a upchávajú ju. Ideálne je nevstupovať do vírivky ani v plavkách. Pri plnej prevádzke totiž vírivka pracuje intenzívnejšie ako práčka.

9.   Ako často je vhodné využívať vírivku?

Svoju vírivku si môžete užívať pokojne každý deň. Väčšina našich zákazníkov ju využíva 1 – 4 x za týždeň. Pravidelný kúpeľ vo vírivke s kvalitnou hydromasážou má mnoho priaznivých účinkov na zdravie. Pri výbere preto myslite na to, aby vám vyhovovala ergonómia vírivky a aby ste sa v nej aj pri plnej prevádzke cítili pohodlne. Na to vplýva tiež kvalita a možnosti regulácie hydromasážneho systému.

Ak si vyberiete podľa týchto kritérií, budete svoju vírivku používať často a radi. Pocítite tiež jej prínosy pre zdravie.

10.   Ako dlho by sa malo kúpať vo vírivke?

Pri kúpeli vo vírivke si dajte pozor na kontraindikácie. Ak žiadne nemáte, vhodné je absolvovať dva hydromasážne cykly v trvaní 2 x 15 minút. K tomuto času pripočítajte 15 – 30 minút na relaxáciu po masáži. Konkrétny čas si môžete zvoliť podľa vašich potrieb a preferencií.

Ak sa potrebujete o niečom poradiť, môžete nás kontaktovať na prostredníctvom nášho telefonického alebo e-mailového kontaktu.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

7 rád na tému: Ako vybrať vírivku: V tomto článku Vám predstavíme 7 najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako si kúpite vírivku, aby Vaše investície neboli len peniaze vyhodené von oknom!

Viete, kedy je najvhodnejší čas na kúpeľ vo vírivke? Bude mať naň čas?: Máte už vírivku doma, ale nemáte na ňu čas? Alebo o jej kúpe ešte len uvažujete a nie ste si istí, kedy do nej budete chodiť, ako často ju budete používať a či sa Vám investícia do vlastnej vírivky vôbec vyplatí? Prinášame Vám 5 našich tipov, kedy je kúpeľ vo vírivke najlepší!

7 tipov pre váš záhradný večierok s vírivkou: Obstaranie vírivky priamo láka k usporiadaniu večierku s niekoľkými priateľmi! Aby ste si spoločne strávený čas naozaj užili, je dobré nastaviť niekoľko základných pravidiel. Vďaka nim predídete nejasnostiam a vyhnete sa aj niektorým nepríjemnostiam.

Ako si vybrať tú najlepšiu vírivku — krátka „škola víriviek“ pre každého: Vďaka kvalitnému swim spa si užijete ďaleko viac zábavy, relaxácie aj športu. A s naozaj kvalitným swim spa bazénom môžete naviac aj ušetriť – miesto, spotrebu energie aj spotrebu chémie na úpravu vody?

Vedeli ste, že osvetlenie vo vírivke vám môže zlepšiť náladu?: Svetlo má na našu psychiku nemalý vplyv. Väčšinou mávame lepšiu náladu keď svieti slniečko, ako keď je zamračené a pochmúrne. Vplyvu svetla na naše zdravie sa dokonca venuje jeden vedný odbor.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *