Vitajte u nás vo svete kvalitných infrasáun ROYAL SAUNA

Infrasauny ROYAL SAUNA vytvárajú prostredie, ktoré pri relatívne nižšej teplote umožňuje maximálnu absorpciu sálavej tepelnej energie do ľudského tela. V infrasaune ROYAL SAUNA vás jemné ale hlboko prenikajúce teplo doslova objíme a dôkladne prehreje jadro vášho tela. Pritom sa generuje veľké množstvo revolučných výhod, ktoré pomáhajú liečiť a zároveň príjemne relaxovať telo aj myseľ, čo vás pocitovo omladzuje a skrášľuje.

 

Kvalitné infrasauny ROYAL SAUNA pomáhajú liečiť

Vaše zážitky zo saunovania v ROYAL SAUNE a výsledný úžitok pre vaše zdravie budú citeľne lepšie ako v bežne dostupných infrasaunách. U nás si tento zážitok v ROYAL SAUNE môžete nezáväžne vyskúšať a vzájomne porovnávať na jednom mieste s viacerými infrasaunami. Sme presvedčení, že z tohto nového poznania budete mimoriadne nadšení!

 

Modely kvalitných infrasáun ROYAL SAUNA

Túžite po kvalitnej saune, ktorá vám poskytne blahodárny pocit znovuzrodenia?

Spoľahnite sa, že v každom modeli si budete v pohodlí domova užívať všetky liečebné výhody infrasaunovania, relaxácie a detoxikácie, aké vám poskytnú iba ROYAL SAUNY.

 

Modelová rada CROWN

ROYAL SAUNY CROWN pre vás vyrábame v dvoch farebných prevedeniach: tmavšie z červeného kanadského cédra – ROYAL SAUNA CROWN LUXURY a svetlé z kanadského jedlovca – ROYAL SAUNA CROWN NICE.

Vďaka kompaktným rozmerom, dokonalej ergonómii a dômyselnému rozmiestneniu našich žiaričov ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF s Nano-Carbon ™ technológiou s mimoriadnou až 98% účinnosťou, v 360-stupňovej konfigurácii nazývanej tiež 360 CURE sa budete vo všetkých modeloch ROYAL SAUNA modelovej rady CROWN cítiť kráľovsky.

 

ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 1

Royal Sauna Crown Luxury 1

Luxusná infrasauna, ktorá aj na malom priestore poskytne dokonalú relaxáciu a terapiu.

Luxusná infrasauna ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 1 vhodná aj do malých bytov vám na malom priestore poskytne všetko, čo si môžete od infrasauny priať. Pekný klasický design, kvalitné spracovanie, najlepšie terapeutické účinky a bohatá výbava.

 

ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 2

Royal Sauna Crown Luxury 2

Kompaktná kvalitná infrasauna šetrí miesto a zároveň poskytuje tie najlepšie terapeutické účinky.

Infrasauna ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 2 vychádza z konceptu svojho menšieho brata, ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 1, a ponúka svoje služby dvom dospelým osobám na pohodlnej ergonomickej lavičke, pričom vďaka kompaktným rozmerom šetrí miesto vo vašom byte.

 

ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 3

Royal Sauna Crown Luxury 3

Skvelá infrasauna vždy pripravená poskytnúť celej rodine to najlepšie z relaxácie a terapie.

Elegantne a priestranne pôsobiaca infrasauna ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 3 je náš najžiadanejší model. Je vždy pripravená poskytnúť celej rodine to najlepšie ako absolútne pohodlie, dokonalú relaxáciu aj tie najlepšie terapeutické účinky.

 

ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 4

Royal Sauna Crown Luxury 4

Ideálna rodinná infrasauna pre rodiny s deťmi, veľmi vhodná aj na chaty, chalupy a penzióny.

Skvele navrhnutá a dostatočne presvetlená ideálna rodinná infrasauna ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 4 svojim priestorom uspokojí aj tých najnáročnejších milovníkov saunovania. Každý, kto má priestor, si vyberá tento skvelý model.

 

 

Zdravotné výhody ROYAL SAUNY

Mierne rovnomerné a jemné liečivé infračervené teplo preniká hlboko!

Far Infrared Heat Energy

Vysoká intenzita liečivého infračerveného žiarenia ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiaričov a zároveň ich nižšia povrchová teplota sú zárukou oveľa príjemnejšieho pobytu v ROYAL SAUNE oproti bežne dostupným infrasaunám.

V ROYAL SAUNE ucítite, ako toto jemné liečivé teplo preniká hlbšie do vášho tela, a váš zážitok aj úžitok zo saunovania bude lepší.

Z lekárskeho hľadiska rovnako ako z hľadiska hĺbkovej detoxikácie organizmu je isté, že nižšia teplota (41 až 53 °C) a dlhší pobyt v saune nášmu telu oveľa viac prospievajú.

Je to tým, že nižšie teploty jemne prehrievajú telo do hĺbky a stimulujú ho na potenie z tuku, čím výrazne eliminujú toxíny v tuku uložené.

Vysoké teploty vo fínskej saune podporujú len povrchové potenie vody. ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiariče sú vďaka vysokej intenzite infračerveného žiarenia schopné dosiahnuť optimálnu teplotu veľmi rýchlo.

ROYAL SAUNA je pre vás pri izbovej teplote pripravená na použitie približne za 10 minút.

 

Jedinečné zdravotné výhody ROYAL SAUNY

• Pravidelné saunovanie v ROYAL SAUNE prispieva k dôkladnej detoxikácii vášho organizmu od ťažkých kovov, uhľovodíkových zvyškov, alkoholu, nikotínu, sodíka, cholesterolu, rezíduí liekov a pod.

• Používaním ROYAL SAUNY významne posilňujete váš kardiovaskulárny systém a pomôže vám aj pri cukrovke.

• Vaša ROYAL SAUNA vám účinne pomôže pri liečbe podvrtnutia, svalových kŕčov, stuhnutia svalov a kĺbov, ale aj v prevencii.

• Saunovanie v ROYAL SAUNE zmierni vaše bežné bolesti a prinesie úľavu.

• Pravidelné používanie ROYAL SAUNY výrazne zlepší kvalitu vašej pokožky a pleti, budete sa cítiť mladšie.

• Saunovanie v ROYAL SAUNE vám pomôže od akné, psoriázy, ekzémov, jaziev a popálenín (po zahojení).

• Pravidelné používanie ROYAL SAUNY zbystrí vaše zmysly, zmierni stres a únavu a pomôže odstrániť aj nahromadený stres.

Saunovanie v ROYAL SAUNE stimuluje endorfíny vo vašom mozgu a tým vám vždy zlepší náladu.

• Pravidelné saunovanie v ROYAL SAUNE zlepší váš imunitný systém a zabíja mikroorganizmy ako sú baktérie a parazity.

• Používaním ROYAL SAUNY významne posilňujete vaše celkové zdravie a odolnosť voči chorobám.

• Saunovanie v ROYAL SAUNE vám zlepšuje a pomáha odstraňovať celulitídu, najúčinnejšie spolu so zmenou stravovacích návykov.

• ROYAL SAUNA vám pomôže vyčistiť tukové bunky a znížiť hmotnosť, keď to potrebujete.

 

V pohodlí ROYAL SAUNY budete relaxovať a pritom účinne spaľovať kalórie (až 600 kalórií pri jednom saunovaní). A to všetko v absolútnom súkromí a bezpečí svojej ROYAL SAUNY, ktorá vďaka kvalitným ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiaričom produkuje hlboko pod normatívne až takmer nulové EMF.

 

Prečo ROYAL SAUNA?

• Technológia ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF žiaričov

• Čo je EMF/ELF a ako ovplyvňuje ľudské telo?

• História vzniku infračervenej terapie

• Vývoj technológie dlhého infračerveného žiarenia pre potreby liečby

• Prečo ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF žiariča?

• Ako si správne vybrať – poradenstvo pri výbere vašej sauny

 

Spoznajte TOP dôvody, prečo si vybrať ROYAL SAUNU

1. Všetky modely ROYAL SAUNA sú mimoriadne energeticky úsporné. Jednohodinové saunovanie vyjde na iba menej ako 1 € podľa veľkosti sauny.

2. Všetky modely ROYAL SAUNA sú zdravotne bezpečné, emisivita EMF/ELF je takmer nulová. Pozrite sa na „Čo je EMF/ELF a ako ovplyvňuje ľudské telo“.

3. Všetky modely ROYAL SAUNA sú mimoriadne zdravotne prospešné.

4. Všetky modely ROYAL SAUNA sú mimoriadne pohodlné, majú ergonomicky tvarovanú opierku chrbta, hlboké a ergonomicky tvarované lavice.

5. Všetky modely ROYAL SAUNA sú dokonale vybavené, už v základnom prevedení majú duálne ovládanie cez intuitívny ovládací panel zvonku aj zvnútra, audiosystém s Bluetooth a USB, vonkajšie aj vnútorné osvetlenie, chromoterapiu, ozonátor s ionizátorom.

6. Všetky modely ROYAL SAUNA sú vybavené žiaričmi ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF s Nano-Carbon™ technológiou s mimoriadnou, až 98% účinnosťou, v 360-stupňovej konfigurácii nazývanej tiež 360 CURE, pre tie najlepšie relaxačné a liečebné účinky.

7. Všetky modely ROYAL SAUNA sú do detailov dokonale remeselne spracované a vyrábané z kvalitného výberového červeného kanadského cédra alebo kanadského jedľovca.

8. Všetky modely ROYAL SAUNA majú príjemný klasický kompaktný dizajn, ktorý z nich v spojení s najmodernejšou technológiou vytvára jedno z najúčinnejších a najefektívnejších wellness zariadení vôbec.

9. Všetky modely ROYAL SAUNA významne pomáhajú v liečbe a prevencii chorôb. Tým, že dokážu relatívne rýchlo a efektívne prehriať telo do hĺbky – do jadra, dokážu navodiť stav horúčky ešte pred vypuknutím samotnej choroby.

 

„Dajte mi horúčku a dokážem vyliečiť každú chorobu.“
– Hippokrates, otec modernej medicíny

 

Očakávaná životnosť každého žiariča je 32 000 hodín, čo zodpovedá hodine používania ROYAL sauny denne počas nasledujúcich 80 rokov. Doživotná záruka je preto samozrejmosťou.

 

Technológia ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF ŽIARIČOV

ROYAL HEALTHY WAVE Ultra Low EMF zářiče

Všetky ROYAL SAUNY používajú výhradne patentovanú revolučnú Ultra Low EMF Nano-Carbon ™ technológiu s mimoriadnou až 98% účinnosťou.

Naše ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiariče sú vyrobené z mikročastíc organického uhlíka (Nano-Carbon™) v kombinácii s patentovanou zmesou 17 minerálov, ktoré sú lisované pri vysokej teplote pomocou patentovanej techniky vákuového lisovania. Preto sa našim žiaričom niekedy hovorí aj karbón-keramické.

 

ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF žiariče sú lepšie

Patentovaná technika vákuového lisovania umožňuje našim ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiaričom dosiahnuť vyššiu úroveň infračerveného žiarenia za súčasnej rovnomernej relatívne nízkej povrchovej teploty.

Tá je pre používanie príjemná a bezpečná. Jemné teplo prechádza plynulo hlboko do tkanív.

ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF žiariče produkujú infračervené lúče blízke dokonalosti, ktoré pracujú s prirodzenou harmóniou ľudského tela v spektre vlnových dĺžok 6 – 14 μm, ktoré je pre človeka ideálne.

Absorpční koeficient

Obzvlášť preto, že maximalizovaný výstup infračerveného žiarenia ROYAL HEALTHY WAVE Ultra Low EMF žiaričov je sústredený k vlnovej dĺžke 9,4 mikrónov, čo plne korešponduje s vrcholným výstupom infračerveného žiarenia ľudského tela.

Táto liečivá energia infračerveného žiarenia ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiaričov je preto ľudským telom veľmi ľahko absorbovaná s pozitívnymi výsledkami na telesné i duševné zdravie, pokiaľ sa používa v bežnom režime starostlivosti o zdravie.

Veľký povrch ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiaričov v 360-stupňovej konfigurácii nazývanej tiež 360 CURE typické pre všetky ROYAL SAUNY vytvára vysoko efektívnu expozíciu tela pre hlbšiu penetráciu liečivého infračerveného tepla do tkanív a dokonalé prehriatie tela do jadra.

Naše ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiariče sa vyznačujú vynikajúcou odolnosťou. Očakávaná životnosť každého žiariča je 32 000 hodín (hodina používania ROYAL sauny denne počas nasledujúcich 80 rokov!).

 

Čo je EMF a ako ovplyvňuje ľudské telo?

Elektromagnetické polia (EMF) sú oblasti energie, ktoré obklopujú elektronické zariadenia. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vysvetľuje, že elektrické polia sa vytvárajú rozdiely v napätí a magnetické polia sa vytvárajú pri prúdení elektrického prúdu.

Podľa WHO na nás elektromagnetické polia pôsobia, pretože naše ľudské telá majú svoje vlastné elektrické a biochemické reakcie (napr. nervový systém, trávenie, mozgové funkcie, srdcové funkcie).

Takže vystavenie EMF môže interagovať s vašim telom nepriaznivým spôsobom.

Elektromagnetické polia (EMF) môžu spôsobiť príznaky chorôb u dojčiat, detí a dospelých, najmä u tých so zníženou imunitou.

Zdravotní rizika EMF a ELF

Ak ste citliví na EMF, môžu vás postihnúť podobné príznaky:

• príznaky nervového systému ako sú únava, stres a poruchy spánku

• kožné príznaky ako je pichanie na tvári, pocity pálenia a vyrážky

• telesné príznaky ako bolesti kĺbov či bolesti svalov

• očné príznaky ako napríklad pocity pálenia

• rad menej častých príznakov ako sú príznaky dráždenia ucha, nosa alebo krku alebo poruchy trávenia

• neplodnosť

• leukémia u detí, rakovina prsníka alebo rakovina súvisiaca s vysokou expozíciou EMF

 

Z ďalších nepríjemných príznakov to môže byť:

• strata pamäte

• depresia

• strata energie

• podráždenosť

• neschopnosť sústrediť sa

• oslabený imunitný systém

• chronická únava

• bolesti hlavy

 

Ziariče používané vo väčšine bežných infrasáun vyžarujú vysoké EMF. Preto, pokiaľ uvažujete o kúpe infrasauny za účelom zlepšenia vášho zdravia, sústreďte sa na výber podľa kvality a bezpečnosti žiaričov produkujúcich liečivé infračervené teplo.

V opačnom prípade riskujete možnosť poškodenia zdravia kvôli vysokému EMF – aký to má potom zmysel?

 

História vzniku infračervenej terapie

Naše telá vyžarujú dlhé infračervené vlny – tepelnú energiu cez pokožku v rozmedzí 3 až 50 mikrónov, väčšina z nich je vo vlnovej dĺžke 9,4 μm. Naše dlane tiež emitujú FIR energiu, a to medzi 6 a 14 mikrónmi, hovorí sa tomu „Palm Healing“.

Prastará tradícia v Číne využíva liečivé vlastnosti dlhých infračervených lúčov už viac ako 3 000 rokov.

Títo prírodní liečitelia vydávajú na liečenie energiu a teplo vyžarujúce z ich rúk, podobne ako liečitelia Reiki.

Súčasný výskum uskutočňovaný na Taiwane meral významnú energiu infračerveného žiarenia emitovanú z rúk majstrov Chi Gongu. Jogíni v Indii tiež využívajú liečenie energiou z dlaní a odporúčajú ho najmä na zmiernenie namáhania očí.

Termálna terapia existuje v skutočnosti už tisíce rokov a siaha až k starovekým civilizáciám ako boli Rimania, starí Číňania alebo americkí indiáni.

Odpradávna ľudia verili, že vystavenie slnečnému žiareniu môže udržiavať a dokonca zlepšovať zdravie. Slnečná terapia je forma prírodnej FIR termálnej terapie.

Tabulka elektromagnetické vlny

Dlhé infračervené lúče sú neviditeľné lúče prirodzeného slnečného žiarenia, ktoré majú najväčšiu vlnovú dĺžku. Je ale potrebné opaľovať sa s mierou, pretože slnečné svetlo obsahuje aj ultrafialové lúče, ktoré sú potenciálne škodlivé.

Různé vlny

 

Vývoj technológie dlhého infračerveného žiarenia pre potreby liečby

Po mnoho desaťročí sa vedeckými dôkazmi zistilo, že hlboké teplo môže zvýšiť priaznivé účinky liečebnej terapie. Vedci skúmali spôsoby, ako vyvinúť účinnejšie formy tepelného spracovania zamerané na konkrétne oblasti a umožňujúce hlboký prienik tepla.

Využití dlouhého infračerveného záření

Tradičné formy tepelnej terapie môžu byť nebezpečné, nepohodlné, nehygienické a neúčinné.

Tradičné sauny vytvárajú extrémne vysoké teploty, ktoré spôsobujú tepelný stres, ktorý môže mať nepriaznivé účinky na zdravie, najmä u ľudí so srdcovými problémami alebo s vysokým krvným tlakom.

Tepelné kompresie a zábaly sú nepríjemné, teplo sa ľahko stratí, teplota nezostáva konštantná a udržiavanie tepelnej kompresie alebo zábalu je problematické a nepohodlné.

Výskum a vývoj v 60. rokoch vykonávaný predovšetkým v Japonsku a Nemecku predstavil tepelnú technológiu Far Infrared Ray (FIR). Táto revolúcia v tepelnej technológii priniesla bezpečný, prírodný, hygienický a efektívny prístup k tepelnej terapii.

V súčasnosti existuje na celom svete mnoho zdravotníckych a lekárskych odborníkov, ktorí rehabilitujú a liečia množstvo fyzických problémov pomocou tepelnej terapie u ľudí aj zvierat.

Japonskí a čínski vedci a lekári ukončili rozsiahly výskum liečebných postupov v infračervenej oblasti a informovali o svojich úžasných objavoch.

V Japonsku existuje „infračervená spoločnosť“ zložená z lekárov a fyzioterapeutov, ktorá sa venuje ďalšiemu výskumu dlhého infračerveného žiarenia. Ich objavy podporujú vynikajúce zdravotné prínosy terapie dlhým infračerveným žiarením ako metódu liečby.

Dr. Tadashi Ishikawa, člen oddelenia výskumu a vývoja spoločnosti Fuji Medical, získal v roku 1965 patent na infračervený ohrievač používaný v prvých liečivých infračervených tepelných systémoch. Lekári v Japonsku používali infračervené tepelné systémy 14 rokov ako jediní. V roku 1979 boli tieto systémy konečne uvoľnené na verejné použitie. Táto technika bola ďalej zdokonalená do FIR tepelných systémov, ktoré sa v USA predávajú od roku 1981.

Technológia Far Infrared prináša vynikajúce výsledky a rýchlo si získava celosvetové pochopenie a uznanie. Výhody technológie FIR sú skutočne fenomenálne nad rámec počiatočných pocitov pohody a relaxácie.

Na svetovom trhu je k dispozícii široká škála zdravotných a fitness systémov, ako napríklad FIR sauna, žiariče z uhlíkových kryštálov FIR rôznych kvalít, halogénové žiariče, keramické žiariče, FIR sauna pre nohy atď.

Mnoho tradičných sáun teraz obsahuje Far Infrared, ale výhody sú sporné kvôli zdroju INFRA ŽIARENIE. Preto je teraz mimoriadne dôležitá otázka kvality a bezpečnosti infražiaričov použitých v saunách.

ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF žiariče používané štandardne vo všetkých ROYAL SAUNÁCH s istotou patria k najkvalitnejším, najbezpečnejším a najúčinnejším infra žiaričom na trhu, o čom okrem mimoriadnych zdravotných benefitov svedčí aj ich doživotná záruka.

 

Prečo odporúčame ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiariče vyrobené technológiou Nano-Carbon z organického uhlíka?

Organický uhlík je prvok ľudskému telu najbližší. Ľudské telo sa skladá predovšetkým z uhlíka a vody, takže spektrum emitované naším žiaričom z uhlíkových vlákien je ľudským telom oveľa lepšie absorbované.

Naše žiariče majú nízku povrchovú teplotu a produkujú liečivé teplo vo vlnovej dĺžke harmonizujúcej s ľudským telom.

V 360 stupňovej konfigurácii nazývanej tiež 360 CURE typickej pre všetky ROYAL SAUNY dôkladne prehrejú telo až do jadra, čím pomáhajú liečiť a efektívne detoxikovať z hĺbky tela.

Všimnite si, aké pokrytie vám poskytujú jednotlivé žiariče:

ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF žiariče

Záření z ROYAL HEALTHY WAVE Ultra Low EMF zářičů

Bežné karbónové žiariče

Záření z běžných karbonových zářičů

Keramické žiariče

Záření z keramických zářičů

 

ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiariče svojou povrchovou plochou a 360 stupňovou konfiguráciou 360 CURE vo všetkých ROYAL saunách výrazne prevyšujú povrchovú plochu vykurovania keramických ohrievačov v bežných saunách. Celková vyhrievacia plocha v porovnateľne veľkej ROYAL saune s ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiaričmi je približne 4 až 6-krát väčšia oproti bežnej porovnateľne veľkej saune s keramickými žiaričmi.

Liečivé infračervené teplo vychádzajúce z veľkoplošných ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiaričov na rozdiel od tenkej trubice keramického alebo halogénového žiariča zabezpečuje rovnomerné 360 stupňové rozloženie tepla a tým dokonalé prehriatie celého tela až do jadra.

Vitatech Electromagnetics

Vysoká intenzita liečivého infračerveného žiarenia ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiaričov zaručuje dôkladnú hĺbkovú detoxikáciu tela a všetky zdravotné benefity, ktoré kvalitné infrasauny poskytujú.

Vďaka vysokej intenzite liečivého infračerveného žiarenia z našich žiaričov získavate nielen najvyššiu kvalitu infračerveného tepla, ale vďaka 360 stupňovej konfigurácii 360 CURE, dostanete toto liečivé teplo presne tam, kde ho potrebujete – do jadra vášho tela.

ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiariče v ROYAL SAUNÁCH obklopujú celé vaše telo a sústredia rovnomerné jemné liečivé teplo priamo do jadra vášho tela. Nikdy nepocítite žiadne pálenie, svrbenie, prehriatie hlavy alebo chlad z prednej strany.

Jemné liečivé teplo v našich ROYAL SAUNÁCH vás doslova celé objíme od chodidiel, cez lýtka a stehná, až po predné aj bočné časti tela a chrbát.

Karbónové žiariče bežne dostupné na trhu sa vyrábajú z rôznych kvalít uhlíkových materiálov a tiež rôznymi výrobnými procesmi.

Preto existujú aj lacno vyrobené žiariče so slabým výkonom, ale zato s vysokým EMF, a tiež existujú vysoko kvalitné a vysoko výkonné žiariče s minimálnym alebo nulovým EMF.

Špecializované „nano“ formy uhlíka používané v našich ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiaričoch pochádzajú z Japonska „Nano Carbon Heating Plate“ a len veľmi málo spoločností vlastní technológiu spracovania uhlíka na výrobu týchto vysoko výkonných karbónových žiaričov.

Karbonové panelové zářiče s koncentrovanými nano formami uhlíku

Karbónové panelové žiariče s koncentrovanými „nano“ formami uhlíka a patentovanou zmesou minerálov sú drahé na výrobu a používa ich len niekoľko saunových značiek ako je napríklad aj naša ROYAL SAUNA.

Bežné karbónové panelové žiariče vyrábané obvykle pre priemyselné využitie alebo ako vykurovacie fólie sú nenáročné na výrobu, majú výrazne nižšiu intenzitu infračerveného žiarenia a navyše v nie najvhodnejšom vlnovom spektre, majú tiež vyššiu emisivitu EMF a používa ich mnoho bežných značiek lacných infrasáun.

Také lacné karbónové žiariče sú v saunách veľmi ľahko rozpoznateľné.

Pokrývajú veľkú časť vnútorných stien sauny a siahajú vysoko až k stropu sauny, čo spôsobuje okrem iného aj nepríjemné prehrievanie hlavy, ako môžete vidieť na obrázku nižšie, pričom z prednej časti tela cítite chlad.

Podobne sú na tom sauny využívajúce rôzne tzv. keramické žiariče alebo predtým žiarovky rôznych farieb svetla (červené, žlté, oranžové) s rôznymi honosnými „značkovými“ názvami uložené v rôznej forme paraboly.

Royal Sauna

Royal Sauna

Majú vysokú povrchovú teplotu, zo zadnej strany od chrbta pociťujete silné pálenie, ale z prednej časti tela chlad. Nie je to príjemné a v priebehu saunovania musíte takýmto žiaričom uhýbať.

V takých saunách samozrejme nie je možné získať všetky zdravotné benefity infrasaunovania, pretože také sauny nedokážu splniť ani základný princíp infrasaunovania, ktorým je prehriatie tela do jadra.

Okrem toho väčšina z nich produkuje vysoké dávky potenciálne zdraviu škodlivého EMF.

 

Na čo sa teda zamerať pri výbere infrasauny?

Rôzne infrasauny používajú rôzne infražiariče. Keramické, halogénové, LED diódy či karbónové v rôznych kvalitách. Účinky každého zo žiaričov sú úplne odlišné.

Najvýraznejšie je to pri karbónových žiaričoch, hoci pre laika môžu vyzerať vzhľadovo podobne bez ohľadu na kvalitu a bezpečnosť.

Aj keď všetky typy žiaričov produkujú infražiarenie, všeobecne sa uznáva, že panely z uhlíkových vlákien spôsobujú hlbšie potenie. Toto je významný rozdiel, ktorý je potrebné vziať do úvahy, pretože časť potenia spôsobeného keramickými alebo halogénovými žiaričmi sa pripisuje ich vysokej povrchovej teplote, ktorá vedie detoxikáciu len na úrovni povrchu.

Vysoké povrchové teploty infražiaričov nie sú všeobecne žiadúce, pretože práve detoxikácia z hlbšie uložených tkanív je oveľa účinnejšia, a dosiahneme ju iba prehriatím tela do jadra žiaričmi s nízkou povrchovou teplotou a najlepšie v 360 stupňovej konfigurácii.

Vysoká prevádzková teplota keramických alebo halogénových žiaričov môže spôsobiť pocit pálenia, niekedy aj ťažkosti s dýchaním či pálením v očiach a celkovo nie je veľmi príjemné sedieť v malej kabínke s takto vriacim žiaričom za chrbtom.

Na trhu vidíte mnoho žiaričov, ktoré sú tvorené ohrievacou trubicou a za ňou je kovový reflektor slúžiaci na odrážanie tepla. Kvalitné infražiarenie je sálavé teplo, nie odrazené. Preto tieto žiariče vo všeobecnosti produkujú len málo kvalitného infračerveného žiarenia. Ako je uvedené vyššie, čím vyššia je teplota povrchu, tým menej účinné bude infračervené teplo.

Poznáme vedecké princípy, ktorými sa riadi emisivita infražiarenia: nazývajú sa Planckov vyžarovací zákon a Wienov posúvací zákon. Oba tieto zákony spočívajú v rovnici s niekoľkými konštantami a ich jedinou premennou je povrchová teplota vyhrievacieho telesa.

Oba zákony hovoria, že čím nižšia je povrchová teplota vyhrievacieho telesa, tým dlhšie sú infračervené vlny a tým vyššia je účinnosť infračerveného tepla na vaše telo.

Princíp hĺbkového potenia, účinnej detoxikácie a liečby v infrasaune spočíva v dokonalom prehriatí telesného jadra a tým zvýšení telesnej teploty vášho tela.
Preto nemôžete dosiahnuť účinnú detoxikáciu v infrasaune bez toho, aby ste dostatočne prehriali telo do jadra, teda aj prednú časť tela a boky. Mnoho výrobcov sáun z dizajnových dôvodov odmieta žiariče vpredu.

U žiaričov s vysokou povrchovou teplotou to ani nie je technicky možné kvôli tomu, že sa infračervené teplo pohybuje v priamom smere, a vy by ste sa pri žiaričoch s vysokou povrchovou teplotou cítili ako v grile.

Navyše karbónové žiariče v bežne dostupných saunách siahajú až vysoko k stropu sauny, čo nemá žiadny význam z hľadiska účinnej detoxikácie, pretože všetka plocha týchto žiaričov nad vašimi ramenami ohrieva len vzduch v saunovej kabíne a vám akurát nepríjemne prehrieva hlavu.

Royal Sauna shora

Royal Sauna zevnitř

Naše ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiariče s 360 stupňovou konfiguráciou 360 CURE vo všetkých ROYAL saunách sú rozmiestnené tak, že pokrývajú celé telo a sú priamo zamerané na jadro vášho tela pre dokonalé prehriatie a tú najúčinnejšiu detoxikáciu a liečbu.

Ako už bolo spomenuté, infračervené teplo sa pohybuje v priamom smere a vy si tak môžete byť istí, že naše ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiariče s 360 stupňovou konfiguráciou 360 CURE vo všetkých ROYAL saunách bezpečne odovzdávajú teplo jadru vášho tela a nielen vzduchu okolo vás .

Vysoká emisivita liečivého infračerveného žiarenia ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiaričov vám dáva záruku ohľadom dôkladnej hĺbkovej detoxikácie tela a všetkých zdravotných benefitov, ktoré kvalitné infrasauny ponúkajú.

Liečivé infračervené žiarenie tiež známe ako FIR (Far Infrared Ray) alebo IR-C – dlhé infračervené vlny (3 μm – 1000 μm) produkované ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF žiaričmi vo vlnových dĺžkach harmonizujúcich s ľudským telom ako tepelná tera.

Dlhé infračervené žiarenie je „teplá“ energia ľudí, zvierat a rastlín, ktorá sa tiež emituje zo slnečného žiarenia. Intenzita infračerveného žiarenia produkovaného ľudským telom neustále kolíše.

Keď je jeho intenzita vysoká, cítime sa zdraví a sme schopní prekonať neduhy. Dlhé infračervené teplo je úplne zdravé a bezpečné pre všetko živé.

ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiariče svojou povrchovou plochou a 360 stupňovou konfiguráciou 360 CURE vo všetkých ROYAL saunách výrazne prevyšujú povrchovú plochu vykurovania keramických ohrievačov v bežných saunách.

Celková vyhrievacia plocha v porovnateľne veľkej ROYAL saune s ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiaričmi je približne 4 až 6-krát väčšia ako v bežnej porovnateľne veľkej saune s keramickými žiaričmi.

 

Najväčší poklad je zdravie!

Investícia do kvalitnej infrasauny ROYAL SAUNA sa vám vždy oplatí.

Je to jedinečná investícia do vlastného zdravia a relaxácie s doživotnou zárukou. Nekupujete „zajaca vo vreci“, pri výbere si môžete sauny ROYAL SAUNA nezáväzne reálne vyskúšať a na jednom mieste porovnať s inými infrasaunami.

TERMÍN SKÚŠANIA SÁUN SI REZERVUJTE TELEFONICKY ALEBO E-MAILOM

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
info@welldo.cz