Viete, aký je zaručený prostriedok proti stresu?

Ak si kladiete otázku, ako sa zbaviť stresu, vykročili ste správnym smerom. Na túto cestu hľadania riešenia problému, ktorý začína ľudskú populáciu trápiť čoraz viac, sa vydáva kvôli rýchlemu životnému štýlu mnoho z nás. Dovoľte nám pomôcť vám nájsť tú správnu odpoveď. 

Stres — najväčší zdravotný problém súčasnosti

Stres sa postupne stáva najväčším zdravotným problémom moderného sveta. Až 75 – 90 % všetkých zdravotných problémov, s ktorými chodia ľudia k praktickým lekárom, má svoj základ v strese (zo štúdie Paula J. Rosche, M.D., F.A.C.P., 1991).

Pre dospelého človeka je jedným z hlavných zdrojov stresu zamestnanie.

Horšie je, že úroveň stresu narastá aj u mladších ročníkov, ako sú teenageri a vysokoškoláci a dokonca aj u starších ľudí. Stresom trpí v dnešnej dobe takmer každý. Aby sme s týmto faktom mohli jednať, je potrebné ho prijať. Americká psychologická asociácia vykonala štúdiu, v ktorej odkryla, že pre 61 % ľudí je dôležité naučiť sa ovládať stres. Tento výskum tiež upozorňuje na to, že stres je hlavným faktorom, ktorý stojí za mnohými inými zdravotnými problémami.

Emočné aj fyziologické poruchy

So stresom priamo súvisí mnoho fyziologických aj emočných porúch. Napríklad depresia, poruchy imunitného systému, vysoký krvný tlak, úzkosť, autoimunitné ochorenia, infarkt, mŕtvica, reumatická artritída či roztrúsená skleróza.

Stres dokonca vplýva na stav pokožky, trávenie, kvalitu spánku a prispieva k vzniku neurologických ochorení (Parkinsonova choroba a iné).

Stres hrá svoju rolu tiež pri zhoršovaní už existujúcich chorôb. Preto je nutné s ním bojovať — čím skôr, tým lepšie. Zdravie máme len jedno a naučiť sa, ako ovládať stres, nám ho pomôže chrániť. Tým, že poznáme dôvody, prečo sa stres prejavuje, dokážeme určiť spôsob, ako ho ovládať a zo svojho života postupne odstrániť.

 

Ako eliminovať stres

Na eliminovanie stresovej záťaže je výborným pomocníkom vírivka. Prinesie vám takmer okamžité uvoľnenie. Z tohto uvoľnenia budú profitovať tak telo ako aj myseľ a duch. Vo vírivke budete môcť celkom vypnúť a nájdete v nej miesto, kde uniknete od všetkých povinností a starostí.

Kedykoľvek to budete potrebovať, budete si môcť dopriať teplý kúpeľ a uvoľňujúcu masáž prostredníctvom pulzujúcich trysiek.

Masáž pomôže boľavým svalom, zmierni napätie a poskytne komfort pre dokonalú relaxáciu. Vírivka sa tak stane oázou pokoja a pohody priamo vo vašom domove.

Vírivka vám môže poskytnúť celý rad relaxačných prvkov, ktoré sú v boji proti stresu veľmi účinné. Môžete si pustiť upokojujúcu hudbu, využívať chromoterapiu, aromaterapiu alebo relaxačné fontány. Vyberiete si to, čo preferujete a čo zodpovedá vašim potrebám. Vírivka prináša mnoho zdravotných benefitov a pomáha proti stresu. Je to miesto, kde si vždy výborne odpočiniete a zrelaxujete alebo si posedíte s rodinou a priateľmi.

Aj čas s rodinou a priateľmi pozitívne vplýva na celkové naladenie a ovplyvňuje vaše vzťahy.

Harmonické vzťahy sú v živote každého človeka veľmi dôležitým prvkom aj v boji proti stresu. Preto sa oplatí do nich investovať svoj čas.

V dobe rýchleho životného štýlu je hľadanie času na svojich blízkych veľkou výzvou. Vírivka sa stáva miestom, kam môžete uniknúť pred každodenným zhonom a byť na chvíľu osamote len so svojimi myšlienkami. Môžete sa poddať uvoľňujúcej hydromasáži, pozorovať hviezdy a relaxovať alebo si užiť posilňujúce upokojenie na začiatok dňa. Vírivka je okrem toho výborným miestom na zblíženie s priateľmi a rodinou ďaleko od všetkých rušivých vplyvov.

Vo vírivke vás nebude rušiť televízia, telefón ani iné médiá a formy zábavy. Budete jednoducho spolu.

 

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Americké vírivky MARQUIS — stvorené pre zdravie a relax: Americké vírivky MARQUIS sú ako stvorené pre Váš zaslúžený relax a dokonalú, zdraviu prinášajúcu hydromasáž.

Vírivky MARQUIS sú prínosom pre vaše zdravie: Vírivky súu ideálnym miestom, kde sa dá dokonale relaxovať. A nielen to. Tie skutočne kvalitné vírivky totiž zároveň napomáhajú nášmu zdraviu. Viete ako?

Viete, ktoré sú najlepšie vonkajšie vírivky, jacuzzi či spa vírivky?: Viete, prečo si ľudia z celého sveta tak radi kupujú tie najlepšie vonkajšie vírivky Marquis Spas? Aj toto sú ich dôvody…

Viete, že vírivka zlepšuje kvalitu spánku?: Kvalitný spánok je pre každého z nás nesmierne dôležitý. Vďaka dobrému spánku sa lepšie učíme, rýchlejšie riešime problémy a dokážeme sa pohotovo rozhodovať. Nie vždy je však jednoduché sa dobre vyspať…

Objavte tajomstvo zdravého a spokojného života!: Na to, ako zdraví a šťastní sa cítime, majú vplyv rôzne hormóny v našom tele. Čo Vám môže pomôcť docieliť toho, aby sa uvoľňovali práve tieto žiadané hormóny?

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *