Vedeli ste, v čom spočíva rozdiel medzi fínskou saunou a infrasaunou Clearlight?

Fínska sauna má za sebou dlhú históriu a na celom svete má mnoho miliónov verných fanúšikov. Medzi infrasaunami ale tiež saunami všeobecne je však práve teraz jednoznačnou špičkou infrasauna Clearlight. V čom teda spočíva rozdiel naproti fínskej saune?

Porovnajme prevádzkové náklady

Fínska sauna

Vo fínskej saune sa využívajú výhrevné telesá 3, 6, 9 alebo 12 kW s pomerne krátkou životnosťou. Na dosiahnutie 80 – 110 °C je ich potrebné dostatočne dlho rozohrievať. Prevádzkové náklady fínskej sauny sú preto vysoké. Na fínske sauny dostanete vo väčšine prípadov záruku 2 roky na výhrevné teleso a ovládaciu jednotku.

Záruka na kabínu sa pohybuje od 2 do 20 rokov v závislosti od konkrétneho výrobcu.

Infrasauna Clearlight

Naproti tomu infrasauna  Clearlight je pripravená na použitie už v priebehu 10 minút od začiatku nahrievania. Jej výrobca garantuje na väčšinu modelov doživotnú záruku. Prevádzkové náklady infrasauny Clearlight sú navyše minimálne.

Za jedno saunovanie zaplatíte len 20 centov.

Prínosy saunovania

Fínska sauna

Používanie fínskej sauny je pre mnohých kvôli zdravotným kontraindikáciám nevhodné. Kontraindikácií je to omnoho viac ako pri infrasaune Clearlight. A s pribúdajúcim vekom ich počet ešte narastá. Ak sa vás aj dnes ešte netýkajú, nie je zaručené, že sa tak nestane v nasledovných rokoch.

Výhody pri používaní fínskej sauny:

 • Zlepšenie prekrvenia a dôkladné prehriatie pomáha zlepšiť pohyblivosť pohybového aparátu a prispieva k zníženiu bolesti.
 • Zvýšené potenie podporuje činnosť mazových žliaz.
 • Pot vyplavuje z pokožky nečistoty. Z celého tela aj podkožných vrstiev sú odplavované odpadové látky.
 • Zlepšuje sa prekrvenie končatín, pokožky a mozgu.
 • Cievy sa počas saunovania rozširujú a pomocou následného ochladenia sa znovu zužujú. To prospieva k zvyšovaniu ich pružnosti.
 • Saunovanie je výborným prostriedkom pre otužovanie a pomáha predchádzať mnohým ochoreniam.

Infrasauna Clearlight

Infrasauna Clearlight produkuje infražiarenie, ktoré má schopnosť preniknúť hlboko do tela. Saunovanie prebieha pri nižšej teplote — len 40,5 – 51,5 °C.

Nedochádza preto iba k poteniu vody, ako pri bežnom saunovaní pri vyšších teplotách, ale aj tuku.

Výhody používania infrasauny Clearlight:

 • Hĺbková detoxikácia a omladenie organizmu.
 • Prispieva k znižovaniu bolesti a stuhnutosti pohybového aparátu.
 • Posilňuje imunitný systém.
 • Prispieva k zlepšeniu kvality pokožky. Pomáha aj pri celulitíde.
 • Saunovanie v infrasaune Clearlight znižuje únavu a odbúrava stres. Vďaka tomu navodzuje príjemný pocit pohody.
 • Zrýchľuje metabolizmus, čím pomáha pri znižovaní hmotnosti.

 

 

Ešte viac rozdielov medzi fínskou saunou a infrasaunou Clearlight

Infrasauna Clearlight produkuje rovnaké infračervené svetlo, aké produkuje aj Slnko. Jej používanie je preto bez akýchkoľvek negatívnych vplyvov. Také isté svetlo nás obklopuje v saune zo všetkých strán a preniká hlboko do kĺbov, svalov a ostatného tkaniva. Toto svetlo odstraňuje z buniek nášho tela nečistoty. Týka sa to predovšetkým tukových buniek, v ktorých sa ukladajú látky ako ťažké kovy, cholesterol a toxíny.

Infrasauna Clearlight pomáha tiež ako prevencia pred zraneniami.

Ak si na 15 minút pred plánovanou športovou aktivitou dôkladne nahrejete telo a kĺby, vaše šľachy budú pružnejšie. Infrasauna Clearlight je skvelou voľbou aj po športovaní, ako prostriedok na regeneráciu.

Spomínané benefity vám infrasauna Clearlight prinesie za minimálne prevádzkové náklady a budete môcť spokojne relaxovať pri príjemnej teplote. Napriek nižšej teplote sa budete potiť viac a oveľa zdravším spôsobom ako vo fínskej saune. Z tohto pohľadu dnes fínska sauna postupne stráca svoje opodstatnenie. Investícia do fínskej sauny je viac nostalgickým než rozumným riešením.

Pozrime sa na 3 nasledovné hodnoty: čas, financie a zdravie.

Fínska sauna má pre svoju energetickú náročnosť vyššie prevádzkové náklady. To sa týka aj životnosti výhrevných telies a času, ktorý potrebuje na nahriatie. Infrasauna Clearlight je pripravená na saunovanie už o 10 minút. Pobyt v saune vás bude stáť len 20 centov. Na každú časť sauny máte navyše doživotnú záruku. Ako bonus vám infrasauna Clearlight prinesie oveľa viac zdravotných benefitov. Okrem toho má menší počet kontraindikácií, pri ktorých jej využívanie nie je vhodné. Saunovanie si tak bude môcť vychutnávať každý člen rodiny. To vo fínskej saune nie je vždy možné.

Infrasauna Clearlight vám poskytne všetko, čo od sauny očakávate — zdravie a úsporu času aj financií.

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Ktoré vírivky, swim spa bazény a infrasauny sú najlepšou voľbou pre vaše domáce wellness?: Otáča sa Vám zo všetkých značiek a jednotlivých modelov víriviek, sáun či swim spa bazénov hlava? Máme pre Vás niekoľko základných rád, s ktorými to zvládnete!

Rady pre výber domácej infrasauny: Prečo sú práve kvalitné domáce infrasauny Clearlight jednoznačne tými najlepšími infrasaunami?

Prečo by ste si mali vybrať infrasaunu Clearlight: Uvažujete o kúpe sauny a nie ste si istí, ktorá je tá najlepšia? Pripravili sme pre Vás súhrn otázok a odpovedí, prečo si zaobstarať to najlepšie, čo súčasný trh so saunami ponúka – infrasaunu Clearlight.

10 dôvodov pre kvalitné infrasauny Clearlight: Infrasauny Clearlight patria už 20 rokov na prvé priečky v saunovom obore. Tí, ktorí vlastnia infrasaunu Clearlight, sú majiteľmi nielen kvalitnej infrasauny, ale zároveň tiež najviac účinnej infrasauny na trhu.

Domáca infrasauna — viac ako relax: Domáce saunovanie v kvalitnej infrasaune je ten najlepší a najpríjemnejší spôsob detoxikácie. Saunovaním v kvalitnej infrasaune si doprajete omladzujúce účinky na svoje telo aj ducha, naviac sa dokonale zrelaxujete a detoxikujete organizmus.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *