Prečo by ste si mali vybrať infrasaunu Clearlight

Uvažujete nad tým, že si kúpite infrasaunu a neviete, ktorá bude pre vás tá najlepšia? V nasledujúcom článku nájdete krátky súhrn najčastejších otázok a odpovedí o tom, prečo by ste si mali kúpiť práve to najlepšie, čo je možné v dnešnej ponuke na trhu nájsť — infrasauny Clearlight.

Najčastejšie otázky našich zákazníkov sú: ako vybrať infrasaunu a ako infrasaunu používať. Pripravili sme pre vás odpovede aj na ďalšie otázky, ktoré by ste pri výbere sauny mali poznať. Pomôžu vám zvoliť si infrasaunu, s ktorou budete naozaj spokojní a bude vám dlho a spoľahlivo slúžiť.

Aká je najlepšia povrchová teplota infražiaričov?

Jedným z najdôležitejších parametrov výberu je určenie infračervenej dĺžky, teda toho, aká je efektivita ohrievača. Ak hovoríme o infračervených emisiách, musíme spomenúť dva vedecké princípy: Planckov vyžarovací zákon a Wienov posunovací zákon. Tieto princípy používajú rovnice s viacerými konštantami. Jednou z nich je teplota vykurovacieho telesa. Podľa výsledkov týchto zákonov môžeme zjednodušene povedať, že čím je povrchová teplota vykurovacieho telesa nižšia, tým dlhšie sú infračervené vlny.

Tým vyšší je aj účinok infračerveného tepla na organizmus.

Je infrasauna Clearlight vybavená prednými aj zadnými žiaričmi?

Aby boli potenie a detoxikácia v infračervenej saune čo najviac účinné, je kľúčové otepľovanie jadra organizmu a zvýšenie telesnej teploty. Preto je vhodné vybrať saunu, ktorá ohrieva zadnú aj prednú časť tela. Ak nedochádza k ohrievaniu aj prednej časti, detoxikácia nie je dostatočne účinná. Predné žiariče však mnoho výrobcov vzhľadom na ich neestetickosť do infrasauny neumiestňuje. To je ale chyba. Infražiariče Clearlight True Wave II sú riešené tak, aby prehrievali jadro tela a zároveň celú jeho zadnú časť.

 

 

 

Je dlhé infračervené teplo nasmerované presne tam, kam je to potrebné?

Tradičné karbónové žiariče produkujú kvalitné infračervené teplo, nie však v dostatočnom množstve. Tiež ho nedokážu sústrediť priamo na telo. Tento typ žiaričov pracuje dobre len v malých saunách. Do väčšej saunovej kabíny už nie je dostatočný. Žiariče umiestnené nad hlavou ohrievajú len vzduch v kabíne. Infračervené svetlo sa ale pohybuje len priamo.

Mali by ste mať istotu, že neohrieva len vzduch ale hlavne jadro vášho tela.

Je nejaký rozdiel medzi sálavým a odrážajúcim teplom?

Mnoho žiaričov, s ktorými sa môžete stretnúť v infrasaune, vyzerá ako jedna tyč s kovovým reflektorom. Takéto žiariče v porovnaní s veľkoplochými panelmi neprodukujú kvalitné dlhé infračervené teplo. Jedna vykurovacia tyč musí navyše dosiahnuť vysokú teplotu, inak nebude schopná vytvoriť dostatok infračerveného tepla. Povrchová teplota je potom oveľa vyššia ako pri sálavom vykurovacom telese.

Ako vyplýva z vyššie uvedených princípov, čím vyššia je povrchová teplota, tým menší účinok má infračervené teplo.

V čom spočíva výnimočnosť karbón-keramických infražiaričoch v infrasaune Clearlight?

Na výrobu dlhého infračerveného tepla nie je najlepším riešením použitie len jedného materiálu. Aby sme zhodnotili, ako dobre dokáže konkrétny materiál vydávať infračervené teplo, pozrime sa bližšie na veličinu nazývanú „vyžarovanie“. Vyžarovanie (emisivita) vyjadruje schopnosť daného objektu vyžarovať (emitovať) infračervenú energiu s dlhou vlnovou dĺžkou.

Hodnota emisivity môže byť od 0 — takúto hodnotu má zrkadlo až po 1,0 — takúto hodnotu má teleso čiernej farby.

Veľká časť infražiaričov, ktoré sa v infrasaunách používajú, boli navrhnuté pre priemyselné použitie. Infražiariče Clearlight True Wave II však boli navrhnuté lekárom pre jeho pacientov. Myslel pri tom predovšetkým na to, aby ohrievali organizmus až k jeho jadru a boli prostriedkom k dôkladnej detoxikácii a liečbe.

Prečo sú dôležité hodnoty EMF a ELF?

Najskôr si vysvetlíme, čo tieto skratky vlastne znamenajú:

  • ELF (skratka od extrémne nízke frekvencie) sú elektrické polia s frekvenciou od 3 do 30 hertzov.
  • EMF (skratka od elektromagnetické pole) sú elektrické vlny s frekvenciou menej ako 300 hertzov alebo cyklov za sekundu.

S elektromagnetickým poľom sa stretávame každý deň. Je vyžarované elektrickým vedením, počítačovou či televíznou obrazovkou, mobilným telefónom, fluorescentným osvetlením, radarovými vežami a mnohými inými elektrickými zariadeniami. V súvislosti s elektromagnetickým poľom sa často spomína tiež výraz elektrosmog.

Čím vyššia je v infrasaune jeho hodnota, tým viac elektrosmogu vás v nej obklopuje.

S EMF sa spájajú viaceré zdravotné problémy. Napríklad bolesti hlavy, zníženie schopnosti koncentrácie, podráždenosť, nedostatok energie, depresie, chronická únava a zníženie imunity. Napriek tomu sa aj odborníci vo svojich názoroch na škodlivé účinky EMF a ELF nezhodujú. Vo všeobecnosti sa však obávajú, že sú zdraviu škodlivé.

 

 

 

True Wave II Far Infrared a True Spectrum Full Spectrum Infrared sú momentálne na trhu tie najbezpečnejšie žiariče.

Pri meraniach, ktoré sa prevádzali priamo na žiaričoch sa zistilo, že hodnoty EMF a ELF sa nachádzajú hlboko pod stanovenými normami. Niektoré infrasauny na trhu majú tieto hodnoty však až 20 x vyššie, ako je povolená norma. Infrasauny Clearlight majú hodnoty EMF a ELF najnižšie do všetkých produktov. Ponúkajú preto to najlepšie prostredie pre dostatočnú relaxáciu, liečbu a detoxikáciu bez toho, aby ste v nich boli obklopení škodlivým elektrosmogom. Infrasauny Clearlight sú v tomto ohľade naozaj to najlepšie riešenie.

Aké má infrasauna Clearlight certifikáty?

Infrasany Clearlight majú bezpečnostné certifikáty ETL a ETL-C. Tieto hovoria o tom, že infrasauny Clearlight dodržiavajú normy stanovené pre Kanadu a USA. ETL je pritom najstarším skúšobným laboratóriom na svete, ktoré sa venuje bezpečnosti výrobkov.

Pôsobí v tejto oblasti už viac ako 100 rokov.

Certifikáty ETL a ETL-C zaručujú, že všetky modely značky Clearlight prešli testami a spĺňajú kanadské a americké bezpečnostné aj výkonnostné normy. Infrasauny Clearlight majú platnosť týchto certifikátov na celú dobu životnosti.

Infrasauny Clearlight sú tiež držiteľom certifikátu Certified Safety CE. Tento je dokladom o tom, že všetky ich produkty dodržiavajú normy stanovené EU. Označenie CE musí mať každý produkt, ktorý sa na území EU predáva. Kupujúci sa vďaka tomu môže spoľahnúť na to, že produkt bol vyrobený v súlade s požiadavkami na bezpečnosť a ochranu zdravia a opatreniami, ktoré stanovuje legislatíva EU.

Ako sa vyrábajú kabíny infrasáun Clearlight?

Na výrobu kabín infrasauny Clearlight sa používa vysokokvalitné drevo cédra alebo severského smreku.

Modelový rad Premier a Sanctuary Far Infrared sa vyrába len z ekologického a certifikovaného červeného kanadského cédra triedy A. Pri výrobe infrasáun Clearlight Infrared Essential Far Infrared sa používa tvrdé drevo severského smreku triedy A.

V procese výroby sa spoločnosť riadi kontrolou kvality ISO 9001. To zaisťuje, že každá infrasauna spĺňa stanovený štandard kvality. Infrasauna Clearlight Far Infrared je tiež vlastníkom certifikátu ETL, ktorý je dokladom naplnenia všetkých bezpečnostných noriem.

Každý panel infrasauny je ručne brúsený a jednotlivé panely sú farebne zladené. Počas výroby sa nepoužívajú žiadne toxické materiály. Spoločnosť dbá tiež o precízne remeselné spracovanie zamerané na každý detail.

Infrasauny Clearlight preto nevynikajú len kvalitou ale tiež po estetickej stránke.

Akú starostlivosť vyžaduje drevo infrasauny?

Drevo je živý materiál, ktorý reaguje na klimatické podmienky dokonca aj potom, ako bolo použité vo výrobe. Preto sa na ňom môžu objaviť drobné odreniny či preliačiny. Vplyvom vlhkosti môže dôjsť tiež k miernej zmene farby. Vlhkosť môže spôsobiť aj vznikanie drobných prasklín. To všetko ale nie je chyba ale prirodzená vlastnosť tohto materiálu a funkčnosť infrasauny Clearlight to neovplyvňuje.

 

 

Dostanem k infrasaune Clearlight záruku?

Infrasauny Clearlight sú počas výroby dôkladne kontrolované. Drevo na kabíny sa vysúša, až pokiaľ nedosahuje len 7 % vlhkosti. Následne sa každý panel lisuje. Týmto spôsobom sa predlžuje životnosť materiálu. Pri výrobe elektrických komponentov sa dodržiavajú tie najnáročnejšie normy. Po dokončení výrobného procesu sa sauna zapne na plnú prevádzku až na 8 hodín.

Spoločnosť Clearlight vám na každú infrasaunu poskytne to, čo len máloktorý výrobca — doživotnú záruku. Prevádzková životnosť infražiaričov True Wave je až 30 000 hodín.

Ak by ste infrasaunu používali 5 x do týždňa, vydržali by vám 125 rokov.

Ak by nastal počas životnosti sauny akýkoľvek problém, môžete počítať s tým, že doživotná záruka sa vzťahuje na celú saunu aj jej časti. Konkrétne   na žiariče, elektriku, drevo, ovládanie či audio systém.

8 dôvodov pre infrasauny Clearlight

Ak ste sa ešte nerozhodli, tu je zoznam 8 dôvodov prečo, sú infrasauny Clearlight tou najlepšou voľbou:

  1. Infrasauny Clearlight sú dostupné v prevedení 120 V alebo 240 V podľa konkrétneho modelu.
  2. Karbón-keramické žiariče True Wave vyžarujú minimum EMF.
  3. Obklady a dlážka sú vyrobené z červeného cédra alebo severského smreku.
  4. Pri výrobe sa nepoužívajú toxické lepidlá na báze vody, nemusíte sa báť uvoľňovania chemických látok. Sklo je tvrdené.
  5. Infrasauna má okná, 3 možnosti osvetlenia, vetranie, chromoterapiu.
  6. Vysokokvalitné prehrávače a stereo reproduktory.
  7. Dvojitá klávesnica, ktorá umožní jednoduché nastavenie teploty a času, presný digitálny výstup.
  8. Jedno saunovanie vás bude stáť len 20 centov.

 

 

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Rady pre výber domácej infrasauny: Prečo sú práve kvalitné domáce infrasauny Clearlight jednoznačne tými najlepšími infrasaunami?

Vedeli ste, v čom spočíva rozdiel medzi fínskou saunou a infrasaunou Clearlight?: Fínska sauna sa pýši dlhou históriou a po celom svete má celkom iste milióny fanúšikov. Je to ale práve infrasauna Clearlight, kto je momentálne na absolútnom vrchole, a to nielen medzi infrasaunami, ale saunami všeobecne.

10 dôvodov pre kvalitné infrasauny Clearlight: Infrasauny Clearlight patria už 20 rokov na prvé priečky v saunovom obore. Tí, ktorí vlastnia infrasaunu Clearlight, sú majiteľmi nielen kvalitnej infrasauny, ale zároveň tiež najviac účinnej infrasauny na trhu.

Ako vybrať infrasaunu a čo by ste mali vedieť pred jej kúpou: Výhodami kvalitných infrasáun sú liečivé, detoxikačné a omladzujúce účinky, bezpečnosť používania, jednoduchosť ovládania a tiež nenáročnosť prevádzky a údržby. Bohužiaľ, vplyvom internetu a širokej ponuky je dnes o dosť ťažšie vybrať skutočne kvalitnú infrasaunu s priaznivými účinkami na naše zdravie.

Viete rozoznať kvalitné infrasauny a tie nekvalitné?: V súčasnosti už sa všeobecne vie, že infrasauny majú veľmi príznivé účinky na naše zdravie. To však platí iba v prípade, že ide skutočne o kvalitnú infrasaunu. Dokážete rozpoznať kvalitné infrasauny od nekvalitných?

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *