Prečo je dôležitá cena vírivky

Najčastejšie hľadaným výrazom pri rozhodnutí kúpiť si vírivku, je vírivka cena, či vírivky cena. Je to práve preto, lebo suma, za ktorú si môžete vírivku zakúpiť, je pri konečnom rozhodovaní naozaj dôležitá.

Cena vírivky by vás mala zaujímať

Určite ste si všimli, hlavne ak často navštevujete náš blog, že ľuďom odporúčame, aby sa pri výbere neriadili kúpnou cenou vírivky. Nerobíme to však z dôvodu zanedbávania významu ceny, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Snažíme sa upozorňovať našich zákazníkov na to, že nie je veľmi múdre kupovať si vírivky za podozrivo nízke ceny, či vírivky „za super cenu“ alebo „v akcii“. Tým sa snažíme predchádzať zbytočnému vyhadzovaniu vašich peňazí. Uvedomujeme si, že peniaze sú dôležité a chceme, aby ste za ne dostali primerane kvalitné výrobky.

A to je dôvod, prečo vás upozorňujeme, aby ste si nevyberali vírivku len podľa toho, ako veľkú zľavu na ňu dostanete. Pretože práve z takej kúpy sa môže stať nočná mora.

Ak vám však neprekáža až príliš častá spoločnosť servisných technikov alebo vám stačí ak vírivka bude slúžiť len tri či štyri roky, kľudne si takúto bezmennú vírivku za super cenu kúpte. Pokiaľ si želáte parťáka na naozaj dlhý čas — až niekoľko desiatok rokov, mali by ste zvážiť okrem ceny aj ostatné parametre.

Ide hlavne o konštrukciu a ergonómiu vírivky, dôležité technické parametre, kvalitu a životnosť všetkých komponentov, filtračný a hydromasážny systém, dostupný servis a náhradné diely. Myslite tiež na ľahkosť údržby a úpravy vody vo vírivke, jej údržbu s prevádzkou a mnoho ďalších dôležitých vecí.

 

Ako vybrať vírivku? 

Referencie zákazníkov z celého sveta, celková spokojnosť s vírivkou a reputácia výrobcu — práve to sú dôležité faktory, ktoré by ste nemali podceniť. Rovnako podstatná je aj stabilita predajcu a jeho zázemie.

Ak sa totiž objaví nejaký problém – a to sa môže stať aj tej najkvalitnejšej vírivke – potrebujete vedieť, že tu bude niekto, kto vám pomôže s opravou a zaistí náhradné diely.

Počet trysiek, vodotryskov, svetiel a podobných drobností naozaj nie je z hľadiska funkčnosti a kvality vírivky podstatný. Na kvalitu hydromasáže a celkovú pohodlnosť vírivky totiž nemajú žiadny vplyv. Trysky ako také sú dôležité, no nezáleží na ich množstve. Sústreďte sa skôr na to, ako silný prúd vytvárajú, kam smerujú, aká je kvalita ich materiálu a konštrukcie a podobné parametre.

Nehanbite sa a pokojne si to nechajte vysvetliť odborníkom. Nenechajte sa odradiť prázdnymi, medovými rečami, ktoré vírivky ospevujú bez toho, aby vám čokoľvek prezradili o ich funkciách. Iba tak dostanete dostatočné množstvo informácií na to, aby ste sa mohli dobre rozhodnúť. Dobrý predajca vie aj úplnému nováčikovi vo svete víriviek vysvetliť všetko, čo potrebuje vedieť. Žiadne prázdne a reklamné slová pritom naozaj potrebovať nebude.

 

 

Na vzhľade až tak veľmi nezáleží

Nenechajte sa očariť ani vzhľadom vírivky. To, že je pekná, má veľa svetiel a trysiek, či dostatočnú veľkosť a dokonca je za akčnú cenu, nestačí na to, aby ste spravili dobré rozhodnutie. Vôbec sa nečudujeme, že takejto ponuke veľa ľudí podľahne, veď to všetko spolu vyzerá naozaj lákavo.

Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam však vieme, že majitelia takýchto víriviek nie sú po niekoľkých rokoch vôbec spokojní.

Vo väčšine prípadov sa najviac potešia vtedy, keď sa tej svojej super kúpy konečne zbavia. Konečne majú pokoj od špinavej vody, rôznych porúch a iných problémov, ktoré používanie vírivky sprevádzajú. Nekonečné čakanie na náhradné diely, narastajúce prevádzkové náklady, množstvo telefonátov do servisu… s tým všetkým sa musia vysporiadať namiesto príjemného relaxu vo svojej vírivke. Preto sa nenechajte oklamať dobrým prvým dojmom. Vírivka má prinášať radosť a pokoj a nie ešte viac stresu a starostí.

 

V kvalite vírivek sú rozdiely

Najlepšie je porovnávať si medzi sebou modely od rôznych značiek. Rozdiely sú badateľné už na prvý pohľad. Filtračný systém je veľmi dôležitý, kvôli úprave vody a celkovej ľahkej údržbe vírivky. Môžete si všimnúť, že niektoré veľké vírivky majú len jeden filter a iné ich majú rovno päť. Nikto predsa nechce mať vo vírivke špinavú či smradľavú vodu.

Počet filtrov však nie je jediný aspekt, na ktorý si musíte dať pozor, čo sa týka filtrácie vírivky.

Okrem počtu filtrov, je potrebné zistiť si, ktorý model vírivky sa bude ľahšie udržiavať. Je totiž omnoho jednoduchšie čistiť dva filtre namiesto piatich. A je to jednoduchšie aj z hľadiska množstva spotrebovanej elektrickej energie, čistiacich a dezinfekčných prostriedkov a vody potrebnej na ich čistenie.

Nezabudnite hodiť očkom na cirkulačné a hydromasážne čerpadlá, vykurovací systém a celkovú konštrukciu vírivky. Pri porovnávaní konkrétnych modelov uvidíte, aké výrazné rozdiely medzi nimi sú.

 

 

Radi vám pomôžeme pri výbere

Všetkých aspektov, na ktoré je potrebné dávať pri kúpe vírivky pozor, je neskutočne veľa. Ale ak sa na ne naozaj podrobne zameriate, máte oveľa väčšiu istotu, že si kupujete kvalitnú vírivku. Ak máte akékoľvek nejasnosti, sme pripravení zodpovedať vám všetky otázky.

Ešte by sme vám chceli odporučiť jednu vec – pokiaľ máte možnosť, vyskúšajte si niekoľko modelov víriviek, aby ste mali istotu, že vás nikde netlačia a sú naozaj pohodlné, či sa vám náhodou niečo nešmýka a podobne.

Ak sa nad tým naozaj zamyslíte, budete vírivku nielen vlastniť, ale aj VYUŽÍVAŤ. A takáto vírivka môže byť základom pre vaše domáce wellness. Môžete si v nej užívať príjemné chvíľky hydromasáže v kruhu vašich blízkych.

Kvalitná vírivka spolu s kvalitnou infrasaunou sú super dvojicou, ktorá vám pomôže zostávať vždy vo výbornej psychickej aj fyzickej kondícii.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Mesačné náklady na vírivky a záruky vírivky: Väčšina budúcich majiteľov víriviek sa pri výbere a kúpe zameriava predovšetkým na cenu a prípadné zľavy. Oveľa dôležitejšie sú ale celkové mesačné prevádzkové náklady víriviek a tiež záruky na vírivky.

7 rád na tému: Ako vybrať vírivku: V tomto článku Vám predstavíme 7 najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako si kúpite vírivku, aby Vaše investície neboli len peniaze vyhodené von oknom!

10 otázok, ktoré sa nás pýtate pri nákupe vírivky najčastejšie: Rozumieme tomu, že nákup vírivky nie je jednoduchou záležitosťou, najmä pre laikov. Preto sme pre Vás dali dohromady zoznam najčastejších otázok aj s odpoveďami, ktorý Vám Vaše rozhodovanie pri výbere vírivky uľahčí.

Dá sa kúpiť zároveň kvalitná aj lacná vírivka?: Chcete si zaobstarať naozaj kvalitnú vírivku, ale bojíte sa, že Vás bude stáť celý majetok? Poradíme Vám, ako na kvalitnú a zároveň lacnú vírivku.

Vírivka je investícia — pri jej nákupe na to nezabúdajte: Zaobstaranie vírivky je skutočná INVESTÍCIA, a to nielen z pohľadu financií. Investujete predsa tiež do svojho zdravia, duševnej pohody a relaxácie. Na čo si dať pozor?

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *