Nie je vírivka ako vírivka alebo čo sa iste nedozviete na prvý pohľad

Bežnému zákazníkovi sa môže zdať, že všetky vírivky sú rovnaké. Existujú však medzi nimi rozdiely, ktoré síce na prvý pohľad nevidno, no majú nezanedbateľný vplyv na kvalitu vírivky. Prezradíme vám, v čom sa tieto rozdiely skrývajú.

Každá vírivka má teplú vodu, ktorá prúdi z trysiek, v každej uvidíte bublinky a poskytne vám masáž. V niektorých nájdete aj osvetlenie, integrované reproduktory či fontánky.

Vírivky vyzerajú na pohľad veľmi podobne a aj tak medzi nimi vidíte veľké rozdiely v cene.

Najčastejšou voľbou zákazníkov je najlacnejšia vírivka. Je to preto, že nevedia, v čom sa jednotlivé modely od seba odlišujú. Budú spokojní, že kúpili naozaj výhodne a s výraznou zľavou. Takáto voľba, žiaľ, neprinesie výsledok, ktorý od kúpy očakávali.

Lacné vírivky nakoniec nebudú až také lacné

Lákavá cena vo výhodnej akcii dokáže pritiahnuť mnoho zákazníkov. Tešíme sa, že sme si kúpili skvelý kúsok a neriešime, aká bude spotreba energií vírivky, či bude spoľahlivo fungovať a ako dlho.

Väčšinu zákazníkov nezaujíma dostupnosť náhradných dielov, záručný či pozáručný servis a jeho podmienky.

Nehovoriac o tom, že kvalita hydromasáže lacných víriviek je veľmi nízka.

Tieto vírivky „bez mena“ navyše nie sú pohodlné, nemajú požadované ergonomické vlastnosti a nevyhovujú ani zo zdravotného hľadiska. Ich účinok na zdravie môže byť, naopak, viac nežiadúci ako prospešný. Hydromasáž v lacnej vírivke často ani nemožno hydromasážou nazvať. A iste nemôžeme hovoriť o terapeutickej alebo relaxačnej hydromasáži. Od tej majú veľmi ďaleko.

Prečo ľudia kupujú lacné vírivky

Väčšina ľudí pozerá pri nákupoch na cenu.

Chcú si vírivku jednoducho rýchlo kúpiť bez toho, aby strácali čas dôkladným výberom.

Nestrácajú preto čas porovnávaním jednotlivých modelov a neporadia sa z odborníkmi. Vírivku si dokonca zakúpia bez toho, aby si ju vyskúšali. Až pri jej používaní zistia, že svoje peniaze minuli celkom zbytočne a vírivka sa stáva len drahou dekoráciou.

Rozdiely medzi vírivkami si nemusíte všimnúť na prvý pohľad. Pri jej výbere by ste mali najskôr venovať čas porovnávaniu jednotlivých modelov a značiek. Mali by ste si ich tiež vyskúšať. Tieto kroky sú pri výbere vírivky tie najdôležitejšie, aj keď ich väčšina ľudí vynecháva.

Dokonca aj pri kúpe drahých značkových víriviek, si ich ani nevyskúšajú.

Prečo ľudia vírivku „bez mena“ nakoniec nevyužívajú?

Prvé týždne či mesiace si vírivku „bez mena“ zakúpenú vo výhodnej akcii užíva celá rodina. Dokonca aj vaši priatelia a známi si v nej radi posedia. Počiatočný záujem však postupne klesá a po čase ju už nikto nevyužíva. Najčastejšou výhovorkou je, že nemáme dostatok času na pokojný relax. Dôvod však nie je taký jednoduchý a skrýva sa v niečom inom. Vírivka neposkytuje očakávané pohodlie a možnosť relaxu. Na zistenie, že bolo potrebné venovať sa výberu konkrétneho modelu oveľa dôkladnejšie, je už ale neskoro.

 

Čo je dôležité pri výbere vírivky

Pri výbere vírivky je najdôležitejšia jej ergonómia a dokonalé pohodlie.

Len to vám zaistí, že ju budete využívať s radosťou.

Druhým kritériom výberu je hydromasážny systém vírivky. Je preto potrebné porovnať veľkosť, funkcie a konfiguráciu použitých trysiek. Jedine vírivky s dokonale vyhovujúcou ergonómiou, správne rozmiestnenými tryskami a kvalitným prúdením vody vám vytvoria miesto, ktoré vám poskytne dokonalý relax a kvalitnú hydromasáž. Takúto vírivku budete s radosťou používať desiatky rokov.

Na čo ešte myslieť? Predpokladom dlhodobej kvality a vašej spokojnosti je kvalitná a pevná škrupina vírivky. Ďalej sú dôležité kvalita konštrukcie vírivky, jej filtračný systém, prevádzkové náklady, dostupnosť servisu, náhradných dielov a doplnkov. A to po celú dobu jej životnosti.

Pravdou je, že dokonca aj mnohí značkoví výrobcovia sa vo svojom úsilí konkurovať lacným vírivkám uchýlili k tomu, že ponúkajú lacné značkové vírivky.

Jedná sa však o „ochudobnené“ vírivky, ktoré týmto značkám nerobia dobrú povesť. Zákazníci ich vďaka známej značke radi kúpia, no lacná vírivka si nikdy naozaj nesplní svoju úlohu. Nemôžete počítať s rým, že vám poskytne dokonalé pohodlie a kvalitnú hydromasáž.

Aké sú rozdiely medzi drahšími značkovými vírivkami

Značné rozdiely sú aj medzi podobnými cenovými hladinami drahých značkových víriviek.

Ak porovnáte ich konštrukciu, jednotlivé komponenty a systémy, zistíte, že sú medzi nimi zásadné rozdiely.

Zistíte tiež, že takmer všetky značkové vírivky fungujú na zastaranom princípe fungovania.

Výmenné panely trysiek, vopred naprogramované wellness programy či jednotlivé trysky sú len reklamným klamom. Takéto vírivky vám umožňujú zavrieť vybrané trysky, presmerovať prietok vody, nasávať od trysiek vzduch alebo výmenu trysiek. Tu ste však na konci ich možností. Niekedy dokonca dochádza k tomu, že nebudete mať dostatočne silný alebo dokonca žiadny tlak.

A kto by chcel počas relaxu neustále nastavovať trysky či celé panely?

Častým nedostatkom býva aj zlá konfigurácia trysiek. Takáto vírivka nikdy neposkytne kvalitnú hydromasáž ani relax.

Kúpa vírivky — celoživotná investícia do zdravia

Keď kupujete vírivku, najskôr sa venujte dôkladnému porovnaniu jednotlivých modelov a značiek. Všímajte si najmä zásadné rozdiely, no nezabudnite ani na detaily. Nezabudnite si vo vírivkách posedieť a vyskúšať ich. Takýmto spôsobom vyberiete kvalitnú vírivku, ktorú budete radi používať desiatky rokov. Kúpite si vírivku, ktorá vám každý deň poskytne to, čo od nej očakávate.

Bezplatné poradenstvo a nezáväzné skúšanie

Pri kúpe vírivky u nás môžete využiť bezplatné poradenstvo. Vírivky si tiež môžete vyskúšať, aby ste ich mohli porovnať. Skúšanie aj poradenstvo sú celkom nezáväzné.

Obráťte sa na nás a radi vám zodpovieme na všetky vaše otázky. Podrobne vám vysvetlíme, v čom sa skrývajú rozdiely medzi jednotlivými modelmi a budeme vás informovať o každom detaile.

Ušetríte si tak mnoho času, stresu a financií. S informáciami, ktoré vám poskytneme, sa vám bude oveľa lepšie vyberať.

Pri výbere porovnajte jednotlivé značky a modely s tými najkvalitnejšími. Takýmto spôsobom sa dozviete, čo môžete od kvalitnej vírivky očakávať a podľa čoho by ste mali vyberať.

Ak hľadáte špičkovú kvalitu, ktorá naplní všetky vaše požiadavky, nájdete ju pod značkou MARQUIS. Vírivky MARQUIS sú momentálne špičkou na trhu v ponuke hydromasážnych víriviek.

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Kvalita, veľkosť, umiestnenie a údržba víriviek: Vírivky majú viac ako tisícročnú tradíciu – a nie je sa čomu diviť. Ich prospešný účinok na naše zdravie bol niekoľkokrát doložený, nehovoriac o úžasnom uvoľnení, ktoré prináša telu aj mysli.

Ako si vybrať tú najlepšiu vírivku — krátka „škola víriviek“ pre každého: Vďaka kvalitnému swim spa si užijete ďaleko viac zábavy, relaxácie aj športu. A s naozaj kvalitným swim spa bazénom môžete naviac aj ušetriť – miesto, spotrebu energie aj spotrebu chémie na úpravu vody?

Vitajte vo svete víriviek — komplexný sprievodca pri výbere: Nie ste si istí, podľa akých kritérií vírivku vybrať? Čo je najdôležitejšie a aké parametry je u tak veľkej investície potrebné zvážiť? Nestraťte sa vo svete víriviek a zaobstarajte si skutočne tú najlepšiu!

Ako rozoznať kvalitnú vírivku od nekvalitnej?: Rozdiely medzi kvalitnou a nekvalitnou vírivkou môžu byť veľmi zásadné, ale často nie sú zrejmné na prvý pohľad. Naučte sa odhaliť prázdne marketingové frázy!

Dve veci, na ktoré by ste sa mali zamerať pri výbere vírivky: Kvalitná vírivka je neoceniteľným pomocníkom v domácnosti. Slúži k odpočinku, uvolneni tela aj k stretnutiu s blízkymi. Jej výber preto skutočne nepodceňujte!

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *