Infrasaunou k detoxikácii organizmu

V modernom svete plnom zhonu sme neustále vystavovaní účinkom mnohých chemických látok. Infrasauna by sa pre svoje detoxikačné, omladzujúce a liečivé účinky mala preto nachádzať v každej domácnosti.

Náš organizmus je plný chemikálií

Aj keď si to počas dňa neuvedomujeme, dnešný človek je plný množstva chemikálií. Tento chemický mix tvoria priemyselné chemikálie, pesticídy, potravinové prísady, ťažké kovy, tabak, alkohol, kofeín a liečivá. A to sme ešte nespomenuli nečistoty v ovzduší a mnoho iných vplyvov. Najlepším spôsobom, ako detoxikovať organizmus od týchto vplyvov, je pobyt v infrasaune Clearlight.

Táto značka ponúka momentálne tie najlepšie zariadenia pre detoxikáciu s použitím infražiarenia.

Detoxikácia v infrasaune

O priaznivých účinkoch infrasauny Clearlight hovoria mnohé lekárske štúdie. Teplo, ktoré tieto infrasauny produkujú, stimuluje uvoľňovanie toxínov z ľudského tela. Kratšie aj dlhšie vystavenie týmto teplotám podporuje nielen potenie vody ale aj tuku. Takýmto spôsobom sa účinne z organizmu vyplavujú toxíny, ktoré sú v ňom uložené a tiež toxíny z hlbších vrstiev organizmu. Pot, ktorý v infrasaune Clearlight telo produkuje, obsahuje 80 – 85 % vody. Zbytok je tvorený toxínmi, ktoré sú v tukoch rozpustné. Sú to cholesterol, amoniak, sodík, kyselina močová, ťažké kovy (kadmium, ortuť a iné) a kyselina sírová.

Pobyt v infrasaune s detoxikáciou prospieva aj osobám s poruchou imunitného systému, chemickou citlivosťou alebo syndrómom chronickej únavy či inými ochoreniami.

Detoxikácia od ťažkých kovov je veľmi dôležitá pre udržanie dlhodobého zdravia. Práve ťažké kovy prispievajú k znehodnoteniu dôležitých látok pre fungovanie tela, ako sú napríklad proteíny. Často vplývajú aj na hormóny, enzýmy a bunkové receptory.

 

  

Nezabúdajme na zdravý životný štýl

Pri potení sa spolu s toxínmi môžu z organizmu uvoľňovať aj látky, ktoré naše telo potrebuje, ako sú elektrolyty a minerály. Sú to dôležité prvky — sodík, vápnik, draslík a iné, ktoré telo potrebuje pre správne fungovanie nervovej a pohybovej sústavy či vyrovnávanie hladiny tekutín. Preto samotná pravidelná detoxikácie nestačí. Okrem toho je potrebné dodržiavať zásady zdravého životného štýlu. Nezabúdajte preto na dostatok spánku a pohybu a dostatočný pitný režim.

Vyhýbať sa je potrebné nadmernému užívaniu liečiv s stresu.

Nezabúdajme na vyváženú stravu. Vo vašom jedálničku by nemali chýbať potraviny s obsahom draslíka (banány, avokádo), vápnika (špenát, listový zelenina či pomaranče) a horčíka (špenát, orechy). Tieto látky podporujú zdravie buniek. Vápnik je tiež nevyhnutný pre nervový systém.

Ako používať infrasaunu

Kvalitné infrasauny Clearlight sú vhodné na každodenné používanie. Sú tiež celkom bezpečné. Pri saunovaní však myslite na dostatočnú hydratáciu tela. Pred samotným saunovaním a aj počas neho a po jeho ukončení vypite dostatok tekutín. Príjem tekutín zabezpečte nesladenými nápojmi.

Sladené nápoje, káva či alkohol nie sú vhodné.

Dĺžka saunovania by nemala presiahnuť 40 minút naraz s ohľadom na teplotu. Teplota, pri ktorej sa aktívne vylučuje pot, je okolo 43 °C. Do sauny si môžete sadnúť aj počas jej nahrievania a užívať si pokoj a relaxáciu.

 

 

Pred tým, ako vstúpite do sauny, je vhodné sa osprchovať. Odstránite tým zvyšky kozmetiky z pokožky a uvoľníte póry. Póry zapchaté zbytkami kozmetických prípravkov by bránili hĺbkovej detoxikácii. Počas saunovania sa často utierajte. Platí, že čím viac budete pot utierať, tým viac sa budete potiť a tým dôkladnejšia bude aj detoxikácia. Do sauny si so sebou vezmite ešte dva uteráky. Jeden si položte pod nohy a druhý pod seba na lavicu.

Okrem pohodlnejšieho sedenia sa postarajú o odvádzanie potu.

Ak budete infrasaunu Clearlight používať pravidelne, po čase si iste všimnete, že sa budete potiť rýchlejšie. Rýchlejšiemu nárastu telesnej teploty prospieva aj cvičenie pred saunovaním.

Liečivé a detoxikačné účinky môžete naplno využívať len vtedy, keď sú infražiariče v prevádzke. Ak si infrasaunu nastavíte na 60 °C, vojdite do nej už po dosiahnutí teploty 35 – 40 °C. Tak získate z infračerveného žiarenia infrasauny Clearlight najväčší prospech.

V prípade, že sa vám v organizme nahromadili toxíny, môžu ich uvoľňovanie sprevádzať chorobné príznaky.

Vopred by ste s týmto faktom mali počítať a pri saunovaní byť spočiatku opatrní. Nie každý sa však s týmito príznakmi stretne. Každý, kto na vlastnej koži vyskúšal účinky infrasauny Clearlight, pocítil jej omladzujúce, liečivé a detoxikačné účinky.

Ak by ste si chceli priaznivé účinky infrasauny Clearlight vyskúšať, môžete tak celkom nezáväzne urobiť v našom showroome. Môžete tiež infrasauny Clearlight porovnať s inými značkami. Termín si zarezervujte na niektorom z našich kontaktov.

0907 559 466
info@welldo.sk

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Rady pre výber domácej infrasauny: Prečo sú práve kvalitné domáce infrasauny Clearlight jednoznačne tými najlepšími infrasaunami?

Aké účinky na zdravie má infrasauna: Výhodou kvalitných infrasáun je, že majú minimum kontraindikácií a zároveň maximum pozitívnych účinkov na naše zdravie. Aké sú to a čo na to hovoria odborníci?

Kvalitná infrasauna pomáha detoxikácii organizmu: Nekvalitné infrasauny produkujú elektrosmog a toxíny, ktoré Vás môžu intoxikovať a vážne poškodiť Vaše zdravie. To sa Vám s kvalitnými infrasaunami nestane! Ako to?

10 dôvodov pre kvalitné infrasauny Clearlight: Infrasauny Clearlight patria už 20 rokov na prvé priečky v saunovom obore. Tí, ktorí vlastnia infrasaunu Clearlight, sú majiteľmi nielen kvalitnej infrasauny, ale zároveň tiež najviac účinnej infrasauny na trhu.

Vedeli ste, v čom spočíva rozdiel medzi fínskou saunou a infrasaunou Clearlight?: Fínska sauna sa pýši dlhou históriou a po celom svete má celkom iste milióny fanúšikov. Je to ale práve infrasauna Clearlight, kto je momentálne na absolútnom vrchole, a to nielen medzi infrasaunami, ale saunami všeobecne.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *