Infrasauna ovplyvňuje šťastie a pohodu

Viete, prečo sme po saunovaní v kvalitnej saune spokojnejší, zdravší a celkovo sa cítime lepšie? Pozrite sa spolu s nami na to, v čom spočíva to tajomstvo.

Tajomstvo účinkov, ktoré má infrasauna na zdravie a celkový pocit pohody, spočíva v hormónoch šťastia, dobrej nálady a zdravia. Pravidelné saunovanie v kvalitnej infrasaune prináša organizmu viac dopamínu a beta-endorfínov. Pri saunovaní sa totiž tieto uvoľňujú vo zvýšenej miere. Tieto hormóny sú pôvodcom pocitu šťastia až eufórie, upokojujú, zlepšujú naladenie, nabudia vás energiou a zvyšujú dokonca tiež znášanlivosť bolesti.

Úroveň endorfínov môže byť pri saunovaní v kvalitnej infrasaune až 3 x vyššia ako počas bežného dňa.

Hormóny, ktoré sa uvoľňujú pri saunovaní v infrasaune

Beta-endorfíny sú prirodzená súčasť obranného systému proti bolesti. Mohli ste sa s nimi stretnúť aj pod názvom prírodné opioidy. Náš prirodzený systém ochrany proti bolesti zastavuje signály bolesti pri ich prechode z iných častí tela do mozgu. Naše telo okrem toho produkuje peptid, ktorý sa nazýva dynorfín. Tento je najsilnejším opiátom nášho organizmu.

Je dokonca 300 x silnejší ako morfín.

Príjemné pocity počas saunovania spôsobuje aj vyššia hladina serotonínu, ktorý sa inak nazýva tiež hormón dobrej nálady, šťastia a pohody. Ľudské telo funguje tak, že pokiaľ máte hladinu serotonínu v norme, pociťujete pokoj, lepšie sa viete sústrediť, cítite sa byť šťastnejší a nedochádza u vás k výkyvom emócií či úzkostným stavom.

 

 

Pri opakovanom saunovaní v infrasaune sa hladina serotonínu normalizuje. Už po niekoľkých týždňoch jej pravidelného používania si na sebe všimnete, že máte viac energie. Okrem toho si iste všimnete aj ďalšie benefity. Budete mať jemnejšiu pokožku a čistejšiu pleť. Vaše telo sa rýchlejšie zotaví z únavy, zbavíte sa nahromadeného stresu a toxínov.

Pravidelné saunovanie v infrasaune prospieva aj pohybovému aparátu, ktorý je vďaka nemu flexibilnejší a pomáha zmierniť bolesti.

Posilnia sa kardiovaskulárny systém a imunita. Výsledky budete pozorovať i na vašej hmotnosti a celkovom vzhľade. Infrasauna totiž pomáha pri nadváhe, omladzuje a skrášľuje telo.

Využite možnosť nezáväzného vyskúšania infrasauny

Ak by ste chceli mať vlastnú infrasaunu u vás doma, budete si môcť všetky tieto výhody užívať v pohodlí vášho domova. Každý deň budete môcť zažívať, ako infrasauna vplýva na celkové šťastie  a pohodu a pociťovať všetky jej prínosy pre zdravie.

Ponúkame vám možnosť vyskúšať si infrasaunu celkom nezáväzne. Môžete si dokonca vyskúšať niekoľko modelov, aby ste si ich mohli navzájom porovnať. Vďaka tomu sa vám bude ľahšie rozhodovať, ktorú si vyberiete.

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Vedeli ste, v čom spočíva rozdiel medzi fínskou saunou a infrasaunou Clearlight?: Fínska sauna sa pýši dlhou históriou a po celom svete má celkom iste milióny fanúšikov. Je to ale práve infrasauna Clearlight, kto je momentálne na absolútnom vrchole, a to nielen medzi infrasaunami, ale saunami všeobecne.

12 účinkov infrasauny pre vaše zdravie: Infrasauna má na naše zdravie veľmi priaznivý vplyv. Zo všetkých liečebných benefitov sme pre Vás pripravili zoznam 12 najdôležitejších. Už viete, prečo je kvalitná infrasauna tak dobrou investíciou?

Rady pre výber domácej infrasauny: Prečo sú práve kvalitné domáce infrasauny Clearlight jednoznačne tými najlepšími infrasaunami?

Aké sú negatívne účinky infrasauny: Odhaľte s nami negatívne účinky neoverených infrasáun! Pozrite sa, ako Vám môžu nekvalitné infrasauny ublížiť a prečítajte si, ako môžete svoje zdravie a zdravie svojich blízkych ochrániť.

Domáca infrasauna — viac ako relax: Domáce saunovanie v kvalitnej infrasaune je ten najlepší a najpríjemnejší spôsob detoxikácie. Saunovaním v kvalitnej infrasaune si doprajete omladzujúce účinky na svoje telo aj ducha, naviac sa dokonale zrelaxujete a detoxikujete organizmus.

 

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *