Elektronika, srdce a mozog kvalitných víriviek — viete, ako vírivky fungujú?

Na prvý pohľad ju vôbec nevidíte, napriek tomu je dôležitou súčasťou každej vírivky. Reč je o elektronike, ktorá má vo vírivkách nezastupiteľnú úlohu.

Elektronika šetrí náklady na prevádzku vírivky, kontroluje a zabezpečuje vírivku, aby predišla poškodeniu a má na starosti aj vaše pohodlie. Najznámejší svetoví výrobcovia elektroniky do víriviek sú GECKO (Kanada) a BALBOA (USA). Tieto firmy sa sústreďujú predovšetkým na výrobu riadiacich jednotiek.

Predajcovia radi informujú nakupujúcich zavádzajúcimi informáciami. Budú vám napríklad ponúkať vírivku s riadiacim systémom BALBOA, akrylátom od Aristech alebo Lucite a titánové vykurovanie.

Môžeme vám s istotou povedať, že takýto predajca vám neponúka dostatočnú kvalitu.

Takéto vírivky sa vlastne iba pýšia „cudzím perím“. Spomínaní výrobcovia riadiacich jednotiek, motorov, akrylátu či kúrenia sú dodávateľmi drvivej väčšiny výrobcov víriviek. Pri takomto opise sa nedozviete nič o samotnej vírivke. Budete vedieť len to, kto je dodávateľom komponentov.

Nekvalitné vírivky od výrobcov bez mena

Výrobcovia bez mena vyrábajú vírivky bez kvalitného rodokmeňa. Za ich výrobou nestojí žiadny vývoj, výskum ani vlastné patenty. Pokojne sa uspokoja so zastaranými a lacnými modelmi riadiacich jednotiek či akrylátu s absenciou povrchovej úpravy Microban.

Tí výrobcovia, ktorí sa sústreďujú na výrobu vysokokvalitných víriviek, investujú nemalé prostriedky do výskumu, vývoja a vlastných patentov.

Títo výrobcovia si nechávajú riadiace jednotky vyrobiť na mieru.

 

 

 

Špeciálna elektronika, ktorá šetrí peniaze

Elektronika, ktorá prešla procesom neustáleho vývoja, skúšania a vylepšovania, šetrí vaše peniaze. Je to možné vďaka režimom a módom, ktoré si pri používaní vírivky môžete nastavovať.

Režimy elektroniky

Základné režimy elektroniky sú tri:

  1. Štandardný režim — tento režim je základný. Funguje na podobnom princípe ako tempomat v automobiloch a jeho využitie je určené pre rôzne teploty. Pracuje pri teplote -20 °C aj +10 °C. Vy pritom môžete mať nastavenú teplotu vody na 40 °C alebo 38 °C a elektronika bude túto teplotu spoľahlivo udržiavať.
  2. Ekonomický režim — úlohou ekonomického režimu je ohrievať vodu len vtedy, keď je zapnutá filtrácia. Bude ju teda ohrievať napríklad 4 hodiny večer alebo 2 ráno a 2 večer. Ohrievanie vody sa aktivuje len v prípade poklesu teploty vody pod zvolenú hodnotu. Ekonomický režim takýmto spôsobom šetrí vaše financie.
  3. Sleeping — tento režim je vhodné aktivovať vždy na to obdobie, kedy vírivku nebudete používať. Napríklad, keď odchádzate na dovolenku. Režim sleeping zabezpečí filtráciu vody a ohrievanie bude vypnuté. Keď sa vrátite, voda bude stále čistá a pripravená na použitie. Potom len zapnete režim, pri ktorom sa voda opäť ohreje na požadovanú teplotu.

Spotreba vírivky

Najvyššia spotreba vírivky je pri ohrievaní studenej vody. Budete ju ohrievať napríklad z teploty 18 °C na 38 °C. Kvôli šetreniu spotreby sa odporúča používať bezchlórovú chémiu. Tá sa spolu s filtráciou a ionizáciou postará o čistotu vody. Bezchlórová chémia je vhodná aj pre malé deti či alergikov. Nevysúša pokožku, nezanecháva zápach a po kúpaní sa nemusíte ani sprchovať.

Chlór je v súčasnosti považovaný za zastaraný spôsob dezinfekcie vody.

Voda vám pri používaní bezchlórových prostriedkov vydrží vo vírivke oveľa dlhšie — pokojne aj celý rok. Ušetríte tak aj na výdavkoch na vodné, stočné a energie na jej ohrev. Na dezinfekciu vody odporúčame napríklad bezchlórové prípravky SpaBalancer.

Moderné kvalitné vírivky majú vlastné patentované systémy filtrácie a úpravy vody vyvinuté tak, aby vyžadovali minimálnu starostlivosť.

Voda prúdi do filtrov smerom zhora cez skimer a filtre zároveň dôkladne filtrujú vodu aj z dna vírivky. Nedeje sa to len počas nastaveného času. Kvalitná vírivka rozpozná jej používanie a do pol hodiny po používaní sama aktivuje automatický filtračný proces. Vaša vírivka je tak vždy vyčistená a pripravená na nasledujúce použitie.

 

Pokračovanie nájdete v článku: Kvalitná hydromasáž v kvalitnej vírivke.

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Kvalitné vírivky s technológiou MicroSilk — viac ako vírivky: Kvalitné vírivky spolu s technológiou MicroSilk sú a navždy budú Vašou oázou mladosti. Výhody MicroSilku pre Vaše zdravie, krásu a celkové omladenie sú totiž nepopierateľné.

Ako si vybrať tú najlepšiu vírivku — krátka „škola víriviek“ pre každého: Vďaka kvalitnému swim spa si užijete ďaleko viac zábavy, relaxácie aj športu. A s naozaj kvalitným swim spa bazénom môžete naviac aj ušetriť – miesto, spotrebu energie aj spotrebu chémie na úpravu vody?

Vitajte vo svete víriviek — komplexný sprievodca pri výbere: Nie ste si istí, podľa akých kritérií vírivku vybrať? Čo je najdôležitejšie a aké parametry je u tak veľkej investície potrebné zvážiť? Nestraťte sa vo svete víriviek a zaobstarajte si skutočne tú najlepšiu!

Náhradné diely a servis víriviek: Nákupom vírivky všetko ani zďaleka nekončí. Dôležitý je tiež záručný a pozáručný servis a dostupnosť náhradných dielov vírivky po celú dobu jej životnosti.

Americké vírivky Marquis 3. časť: energetická spotreba a používané technológie: Zaujíma Vás tiež energetická spotreba a technológie víriviek MARQUIS SPAS? V tomto článku Vám predstavíme systém High Flow a prezradíme, čím je tak unikátny!

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *