Domáca infrasauna — viac ako relax

Domáce saunovanie v kvalitnej infrasaune môže byť dokonalým relaxom. A nielen to. Je to najlepší a najpríjemnejší spôsob detoxikácie. Saunovanie v kvalitnej infrasaune má navyše omladzujúci účinok na organizmus.

Nepopierateľné účinky infrasauny s minimom kontraindikácií

Viete o tom, že kvalitné infrasauny vám poskytnú až štvornásobok detoxikačného účinku ako fínske sauny a sú pritom 10 x menej nákladné? To, ako dlho a ako kvalitne sa budete saunovať, závisí vo veľkej miere od dvoch faktorov.

Sú to okolitá teplota miesta, kde sa infrasauna nachádza a predovšetkým typ infražiaričov.

Pre domáce saunovanie v infrasaune odporúčame používať tri uteráky. Jeden si položíte na lavicu, druhý pod nohy na podlahu a tretím sa môžete utierať. Utieranie je veľmi dôležité — čím viac sa utierate, tým viac vypotíte.

Keramické infražiariče

Z našich skúseností môžeme povedať, že najhoršími žiaričmi v saune sú bežne používané keramické infražiariče. Tieto pri zapnutí svietia tromi farbami — červenou, oranžovou alebo žltou. Toto svetlo je veľmi nepríjemné pre zrak. Tieto keramické infražiariče majú okrem toho vysokú povrchovú teplotu 300 – 500 °C. Preto musia byť vybavené mrežou na ochranu pred popálením. Tieto infražiariče dokážu vo veľmi krátkom čase dosiahnuť teplotu nad 60 °C.

V infrasaune je tak takmer okamžite teplo. To je však ich jediná výhoda.

Hlavný problém spočíva v tom, že žiarenie je síce na pocit intenzívne, no nedostáva sa do hlbších štruktúr tela a výsledkom je nedokonalá detoxikácia. Prospešnému infražiareniu ste v takejto saune vystavení len 65 % času, ktorý v nej strávite. Infražiariče rýchlo dosiahnu vysokú teplotu a vy potom už len sedíte vo vyhriatej kabíne. Po poklese teploty sa žiariče znovu zapnú a po jej dosiahnutí sa zase vypnú.

Nedostatok spočíva aj v tom, že takéto infrasauny produkujú vysoké hodnoty EMF a ELF.

Kvalitné keramické infražiariče

Môžete sa stretnúť aj s infrasaunami, v ktorých sa nachádzajú kvalitné keramické infražiariče. Tieto nesvietia a nemusíte sa obávať ani popálenia. Používajú tiež dobrú vlnovú dĺžku a poskytnú dostatočnú detoxikáciu. Budete si však musieť dohliadnuť na nastavenú teplotu, aby sa počas saunovania samé nevypli.

Karbónové infražiariče

Pred niekoľkými rokmi zaznamenali rozmach karbónové žiariče. Tie majú priaznivý vplyv na organizmus, pretože vyžarujú časť spektra v dlhých vlnách. Tieto žiariče sa však dosť dlho zohrievajú. V infrasaune s použitím karbónových žiaričov je preto dlhšiu dobu chladno. Aby výrobcovia zvýšili teplotu v saune, umiestňujú ich od podlahy až k stropu, čo je pri relaxovaní v saune dosť nepríjemné. Pri takomto rozmiestnení dochádza k prehrievaniu hlavy.

Ideálne je, ak sú žiariče umiestnené len do výšky krku, no pri karbónových žiaričoch sa s tým stretnete len veľmi zriedka.

Ktoré sú najvhodnejšie žiariče pre infrasauny

Po dlhoročnom skúšaní a porovnávaní mnohých modelov infrasáun mnohých značiek sme dospeli k záveru, že najvhodnejšou voľbou sú karbón-keramické infražiariče. Vyskúšali sme desiatky iných typov, no nič lepšie sme zatiaľ nenašli.

Karbón-keramické žiariče si patentovala spoločnosť Clearlight, ktorá je známym výrobcom infrasáun. Pri saunovaní v infrasaune od tohto výrobcu budete vďaka týmto žiaričom vystavení 100 % času priaznivému infražiareniu. Potešujúce sú aj výsledky merania EMF a ELF a v saune budete sedieť pri príjemnej teplote 43 – 53 °C.

Je to najľahšia, najpríjemnejšia a tiež najlacnejšia forma detoxikácie celého tela so štvornásobným účinkom naproti fínskej saune.

Vďaka využívaniu karbón-keramických infražiaričov sú infrasauny Clearlight najlepšou alternatívou, ktorú môžete v súčasnosti na trhu dostať. Sami sme nikdy nepredávali ani neskúšali nič kvalitnejšie.

 

U nás si môžete celkom bez záväzku všetky sauny vyskúšať a jednotlivé produkty si budete môcť porovnať. Pravdepodobne sa nami po vyskúšaní budete súhlasiť v tom, že karbón-keramické žiariče sú najvhodnejšou voľbou. Pri výbere a porovnávaní myslite najmä na to, že infrasauna je predovšetkým investíciou do zdravia.

Preto buďte pri výbere nanajvýš opatrní.

 

Pre viac informácií o infrasaunách Clearlight sa na nás môžete obrátiť na niektorom z našich kontaktov.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

12 účinkov infrasauny pre vaše zdravie: Infrasauna má na naše zdravie veľmi priaznivý vplyv. Zo všetkých liečebných benefitov sme pre Vás pripravili zoznam 12 najdôležitejších. Už viete, prečo je kvalitná infrasauna tak dobrou investíciou?

Ktoré vírivky, swim spa bazény a infrasauny sú najlepšou voľbou pre vaše domáce wellness?: Otáča sa Vám zo všetkých značiek a jednotlivých modelov víriviek, sáun či swim spa bazénov hlava? Máme pre Vás niekoľko základných rád, s ktorými to zvládnete!

Infrasaunou k detoxikácii organizmu: Súčasná doba je plná zhonu, napätia a náš životný štýl je čím ďalej viac zahltený chémiou. Infrasauna so svojimi liečivými, omladzujúcimi a detoxikačnými účinkami by tak mala byť výbavou každej domonácnosti.

Rady pre výber domácej infrasauny: Prečo sú práve kvalitné domáce infrasauny Clearlight jednoznačne tými najlepšími infrasaunami?

Viete rozoznať kvalitné infrasauny a tie nekvalitné?: V súčasnosti už sa všeobecne vie, že infrasauny majú veľmi príznivé účinky na naše zdravie. To však platí iba v prípade, že ide skutočne o kvalitnú infrasaunu. Dokážete rozpoznať kvalitné infrasauny od nekvalitných?

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *