Viete, ako sa postarať o vírivku pred dovolenkou?

Odchod na dovolenku je spojený s mnohými povinnosťami, a preto je ťažké na nič nezabudnúť. Nie každý okrem toho vie, ako sa postarať o vírivku, aby ju po návrate našiel vo výbornom stave. Ako na to, vám poradíme v nasledujúcom článku.

Ak vlastníte vírivku, neznamená to, že sa o ňu musíte starať každý deň a nemôžete preto odísť z domu. Stačí, ak sa pred odchodom postaráte o dostatočnú úpravu vody. Vírivka vás vďaka tomu po príchode bude čakať pripravená na používanie.

Postačí, ak dodržíte niekoľko krokov.

Pripravili sme pre vás hneď dva návody. Aj keď sú si veľmi podobné, líšia sa nasledovnými detailmi: dĺžkou dovolenky a tým, či pre úpravu vody využijete prípravky SpaBalancer alebo nie.

Starostlivosť o vírivku pred krátkou dovolenkou do 7 dní

Postup bez prípravku SpaBalancer:

  1. Zmerajte pH vody a podľa potreby ho upravte.
  2. Vyčistite filter alebo ho vymeňte za nový.
  3. Pridajte „šokovú dávku“ prostriedku na dezinfekciu vody vo vírivke.
  4. Zakryte vírivku termokrytom a skontrolujte, či je pevne zapnutý.

Postup s prípravkom SpaBalancer:

SpaBalancer sa pridáva do vírivky spravidla raz za týždeň. Pred odchodom na krátku dovolenku do 7 dní preto nemusíte robiť nič navyše.

Ak si chcete byť 100 % istí, že voda bude pripravená po vašom návrate na použitie, môžete použiť aj prípravok Ultrashock. Postačí ho len 20 ml.

 

Starostlivosť o vírivku pred dlhou dovolenkou na viac ako 7 dní

Postup bez prípravku SpaBalancer:

  1. Najskôr zmerajte pH vody a podľa potreby ho nastavte.
  2. Vyčistite filter alebo ho vymeňte za nový.
  3. Pridajte „šokovú dávku“ prostriedku na dezinfekciu vody vo vírivke.
  4. Požiadajte niekoho, aby o niekoľko dní prišiel pH vody skontrolovať a pridať potrebné prostriedky na jej úpravu.
  5. Zakryte vírivku termokrytom. Musí byť pevne zapnutý.

Postup s prípravkom SpaBalancer:

Ak dodržiavate týždenné dávkovanie, do vody nalejte 20 – 30 prípravku Ultrashock. Pre 100 % istotu odporúčame vyčistiť filter alebo ho vymeniť za nový.

Viac pre starostlivosť o vírivku počas dovolenky nebude potrebné urobiť.

Ako môžete vidieť v uvedených postupoch, rozdiely v ich náročnosti sú dosť veľké. Pre tých, ktorí používajú bezchlórovú chémiu SpaBalancer, je to celkom jednoduché. Môžete sa vydať na dovolenku s istotou, že ste sa o vírivku dobre postarali. Pri dodržaní uvedeného postupu budete môcť vírivku používať ihneď po návrate z cesty a užiť si tak dokonalý záver dovolenky.

Máte akékoľvek ďalšie otázky? Obráťte sa na nás na niektorom z našich kontaktov a radi vám odpovieme.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Termokryt vírivky — 6 vecí čo by ste o ňom mali vedieť?: U termokryte víriviek môžete ľahko nadobudnúť pocit, že pokiaľ ste videli jeden, videli ste všetky. Lenže to tak úplne nie je a my Vám v tomto článku vysvetlíme prečo.

10 otázok, ktoré sa nás pýtate pri nákupe vírivky najčastejšie: Rozumieme tomu, že nákup vírivky nie je jednoduchou záležitosťou, najmä pre laikov. Preto sme pre Vás dali dohromady zoznam najčastejších otázok aj s odpoveďami, ktorý Vám Vaše rozhodovanie pri výbere vírivky uľahčí.

Ako na úpravu vody v nafukovacej vírivke: Úprava vody v nafukovacích vírivkách je o trochu náročnejšia ako úprava vody v akrylových alebo rotačne tvarovaných polyetylénových vírivkách. V čom presne spočíva?

Vitajte vo svete víriviek — komplexný sprievodca pri výbere: Nie ste si istí, podľa akých kritérií vírivku vybrať? Čo je najdôležitejšie a aké parametry je u tak veľkej investície potrebné zvážiť? Nestraťte sa vo svete víriviek a zaobstarajte si skutočne tú najlepšiu!

Ako na zazimovanie vírivky?: Máte exteriérovú vírivku a nebudete ju cez zimu využívať? Pozrite sa, ako ju čo najlepšie zazimovať tak, aby pri ďalšom spustení bezchybne fungovala.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *