Viete rozoznať kvalitné infrasauny a tie nekvalitné?

V súčasnosti je všeobecne známe, že infrasauny majú prospešné účinky pre zdravie. Platí to ale len vtedy, ak využívate kvalitné infrasauny. Viete, ako ich rozpoznať?

Elektromagnetické polia a extrémne nízke frekvencie

Možno ste už narazili na diskusiu o účinkoch elektromagnetických polí (EMF) a extrémne nízkych frekvencií (ELF) v infrasaunách. Nehovorí sa o tom často, no na trhu nájdete mnoho infrasáun, ktoré produkujú zdraviu škodlivé EMF a ELF. Najskôr si tieto pojmy vysvetlíme.

EMF sú energetické vlny s frekvenciou do 300 Hz alebo cyklov za sekundu. Extrémne nízke frekvencie ELF označujú intenzitu elektrického poľa s frekvenciou 3 – 30 Hz.

EMF sa uvádzajú v miliGaussoch, skratka mG. Bezpečná hodnota EMF je 3 a menej mG. Niektoré z infrasáun, ktoré bežne nájdete na trhu, však majú túto hodnotu až 20 x vyššiu.

Informujte sa o hodnote EMF a ELF

Hodnoty EMF a ELF si môžete sami namerať prístrojmi, ktoré sú bežne dostupné alebo požiadate predajcu, aby vám ukázal certifikáty k infrasaunám. Pri kúpe sa o túto hodnotu zaujíma len málokto a mnoho ľudí o nich ani netuší.

Ak si kúpite nekvalitnú infrasaunu neznámej značky, môže sa ľahko stať, že si nekúpite kvalitný model ale len akúsi kabínu, ktorej budete vystavení nebezpečnému EMF a ELF.

Vaša investícia potom nebude investíciou do zdravia, ale kúpite si niečo, čo vášmu zdraviu bude škodiť.

Nie je vhodné podceňovať negatívne účinky EMF a ELF.

Kvalitné infrasauny kontrolujú hodnoty EMF

Ak sa rozhodnete pre kvalitné infrasauny, môžete si od predajcu žiadať certifikát, ktorý dokazuje, že hodnoty EMF sú v nich nulové alebo celkom zanedbateľné. V kvalitných infrasaunách sú tieto hodnoty výrazne pod stanovenou bezpečnou normou.

Vaša investícia sa tak oplatí a bude investíciou s prínosom pre zdravie a relaxáciu, ktorá vám bude slúžiť po celý život.

Na nasledovnom obrázku sa môžete pozrieť, aké sú nameraní hodnoty EMF kvalitných infrasáun z našej ponuky.

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Domáci wellness jednoducho a rýchlo: Výber vhodnej vírivky či sauny dokáže pekne zamotať hlavu. My sme tu ale pre Vás, aby sme Vás týmto mnohokrát náročným procesom previedli – ľahko a bez obáv.

Aké sú negatívne účinky infrasauny: Odhaľte s nami negatívne účinky neoverených infrasáun! Pozrite sa, ako Vám môžu nekvalitné infrasauny ublížiť a prečítajte si, ako môžete svoje zdravie a zdravie svojich blízkych ochrániť.

Prečo by ste si mali vybrať infrasaunu Clearlight: Uvažujete o kúpe sauny a nie ste si istí, ktorá je tá najlepšia? Pripravili sme pre Vás súhrn otázok a odpovedí, prečo si zaobstarať to najlepšie, čo súčasný trh so saunami ponúka – infrasaunu Clearlight.

7 dôvodov pre sauny SaunaMed: Už viac ako 25 rokov skúseností ponúkajú kvalitné infrasauny SaunaMed. Chcete poznať dôvody, prečo si zaobstarať práve ju? Máme ich pre Vás rovno sedem!

10 dôvodov pre kvalitné infrasauny Clearlight: Infrasauny Clearlight patria už 20 rokov na prvé priečky v saunovom obore. Tí, ktorí vlastnia infrasaunu Clearlight, sú majiteľmi nielen kvalitnej infrasauny, ale zároveň tiež najviac účinnej infrasauny na trhu.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *