5 dôvodov pre cvičenie vo vode

Cvičenie vo vode, tzv. aquafitness už dávno nie je len pre seniorov či tehotné ženy. Cvičenie vo vode si môžete užívať v každom veku. Stačí len vybrať vhodné cviky, ktoré zodpovedajú vašim schopnostiam a výdrži.

1.      Cvičenie pre spevnenie tela

Prúdenie vody v bazéne viacerými smermi vytvára odpor vody, ktorý môže byť až 42 x vyšší ako odpor vzduchu. Preto je cvičenie vo vode porovnateľné s náročným tréningom, posilňuje a spevňuje telo.

Ak začnete vo vode pravidelne cvičiť, zmenu si všimnete už do 2 mesiacov.

2.      Pre lepšiu pružnosť tela

Telo je vo vode nútené prispôsobovať sa tlaku a vztlaku vody. Na tieto faktory reagujú najmä kĺby. Pôsobenie vody zvyšuje ich rozsah a pružnosť.

Preto sa cvičenie vo vode odporúča starším ľuďom, ktorí sa často na rôznych aeróbnych cvičeniach v bazénoch zúčastňujú.

Tieto výhody pôsobenia vody si ale môže užívať každý bez ohľadu na vek.

3.      Cvičenie vo vode a krvný tlak

Cvičenie vo vode znižuje krvný tlak. Tlak vody vplýva na krv, ktorá vďaka tomu cirkuluje po tele oveľa účinnejšie. To vedie k znižovaniu krvného tlaku.

Pravidelné cvičenie vo vode preto prispieva k zvyšovaniu produktivity srdca a znižovaniu jeho tepovej frekvencie.

 

4.      Prospieva kĺbom, svalom a šľachám

Voda naše telo nadnáša a je v nej preto ľahšie. Cvičenie vo vode je vďaka tomu pre kĺby, svaly a šľachy menšou záťažou. Menšia záťaž znamená zároveň nižšie riziko zranenia.

Cvičenie vo vode je takmer bez rizík.

5.      Spaľuje kalórie

Odpor vody zvyšuje náročnosť každého cviku. Podľa toho, aký typ cvičenia si vyberiete, a tiež podľa aktuálnej teploty vody a jej objemu sa cvičenie vo vode postará o spálenie množstva kalórií.

Môžete ich za jednu hodinu spáliť až 500!

Chceli by ste si do vašej domácnosti kúpiť trampolínu, bežecký pás alebo iné aquafitness zariadenia? Obráťte sa na nás a pomôžeme vám pri výbere.

KONTAKTUJTE NÁS:
0907 559 466
info@welldo.sk

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Viete, aký je zaručený prostriedok proti stresu?: Pokiaľ ste si položili otázku, ako sa zbaviť stresu, znamená to, že ste na dobrej ceste. Hľadáte totiž riešenie problému, ktorý začína ľudstvo v tejto uponáhľanej dobe trápiť čím ďalej častejšie.

Ako si vybrať tú najlepšiu vírivku — krátka „škola víriviek“ pre každého: Vďaka kvalitnému swim spa si užijete ďaleko viac zábavy, relaxácie aj športu. A s naozaj kvalitným swim spa bazénom môžete naviac aj ušetriť – miesto, spotrebu energie aj spotrebu chémie na úpravu vody?

Vitajte vo svete víriviek — komplexný sprievodca pri výbere: Nie ste si istí, podľa akých kritérií vírivku vybrať? Čo je najdôležitejšie a aké parametry je u tak veľkej investície potrebné zvážiť? Nestraťte sa vo svete víriviek a zaobstarajte si skutočne tú najlepšiu!

Počuli ste už o aquafitness?: Počuli ste už o aquafitness? Je to skvelý spôsob, ako si pretiahnuť svaly, potrénovať telo a využívať pri tom nadnášanie a odpor vody. Ako to presne funguje?

Cvičenie jogy vo vírivke: Jóga dopraje nášmu telu uvoľnenie a zdravý pohyb, vírivka zase pomáha telo regenerovať a uspokojuje tiež myseľ. Čo s Vaším telom urobí jóga vo vírivke?

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *