4 tipy ako si vybrať vírivku do záhrady

Vírivka do záhrady, inak nazývaná aj exteriérová vírivka, môže byť veľmi prospešná a osožná. Aby vyhovovala vašim potrebám, treba vedieť, podľa akých kritérií ju vyberať.

Pred tým, ako si začnete prezerať jednotlivé produkty, si preto položte nasledovnú otázku:

Budeme záhradnú vírivku využívať celoročne alebo ju budeme chcieť zazimovať?

Kvalitné vírivky do záhrady je možné bez problémov používať až do teplôt – 30 °C. Ich dokonalá izolácia umožňuje bez akýchkoľvek problémov aj celoročnú prevádzku. Dokonca aj prípade, že ju v zimných mesiacoch nakoniec nebudete využívať, je prevádzkovanie vírivky lacnejšie, ako keď si na jej zazimovanie zavoláte servis.

Tepelná izolácia vírivky do záhrady


Ako prvé si pri výbere vírivky do záhrady overte z viacerých zdrojov  kvalitu jej izolácie. Skontrolujte aj kvalitu termokrytu, ktorá je tiež veľmi dôležitá.

Od predajcov vírivky si vyžiadajte certifikát. Okrem toho by ste si mali vyhľadať referencie na výrobcu.

Mnoho ich nájdete aj na zahraničných stránkach. Niektorí predajcovia používajú slovné spojenia ako „najväčší svetový výrobca“, „kanadský výrobca“ alebo „predávajú sa aj v Kanade“, „tam sú iné zimy a izolácie“.

Ak nejaký výrobca vyrába najviac víriviek, nezaručuje vám to, že ich vyrába v najvyššej kvalite. Znamená to len, že sa venuje výrobe víriviek pre masy zákazníkov. Kvalitu nezaručuje ani fakt, že sa jedná o kanadského výrobcu.

Vírivka do záhrady a šetrenie energiami

Ďalším veľmi dôležitým bodom pri kúpe vírivky do záhrady je jej energetická náročnosť.

Pod týmto pojmom sa skrýva spotreba elektrickej energie, ktorá bude potrebná na prevádzku vírivky a vy ju budete musieť zaplatiť.

Nebudem tu priveľmi spomínať praktiky predajcov pri predaji víriviek. Ani o ľahostajnosť kupujúcich, ktorí si vírivky do záhrady vyberú pokojne z akéhokoľvek e-shopu kvôli ponúkanej zľave. Môžete sa spoľahnúť, že takéto vírivky boli najskôr umelo predražené a len vďaka tomu v akcii vyzerajú tak lákavo. Spotreba energie je pri týchto vírivkách vyššia až o desiatky percent oproti kvalitným modelom. Veľmi nákladné sú tiež náhradné diely a servis.

Keď kupujete vírivku do záhrady, buďte preto prezieraví.

Znakom kvality sú certifikát a dobré referencie aj v zahraničí. Keďže predajcovia kvalitných exteriérových víriviek nemajú čo skrývať, nebudú mať z prekladaním certifikátu žiadny problém.

 

 

Vírivky do záhrady pre váš komfort

Pri kúpe vírivky do záhrady je veľmi podstatnou vecou to, aby ste ju radi používali. Preto je dôležitá aj jej ergonómia a vaše pohodlie.

Ak si vyberiete vírivku do záhrady bez toho, aby ste si ju vyskúšali, vám alebo niekomu z vašej rodiny až s 90 % pravdepodobnosťou nebude vyhovovať. Preto nie je vhodné kúpiť ani tú najkrajšiu vírivku za najpriaznivejšiu cenu bez vyskúšania. Aby ste vedeli, ako sa vám bude záhradná vírivka používať, mali by ste si v nej posedieť aspoň pol hodinu.

Veď napríklad aj auto si pred tým, ako sa ho rozhodnete kúpiť, vyskúšate.

A vírivka je navyše určená pre relaxáciu a terapeutický zážitok. Ak vám má na tento účel poslúžiť, kúpa bez predchádzajúceho vyskúšania je obrovským rizikom.

Regulácia masáže


Štvrtým bodom, ktorý sa iste neoplatí pri výbere vírivky podceniť, je kvalita, prínos a možnosť regulovať terapeutickú hydromasáž aj relaxačnú masáž.

Aj v tomto bode platí, čo v predchádzajúcom: skúšajte, skúšajte, skúšajte a kupujte až potom, keď sú všetci členovia rodiny spokojní. V opačnom prípade sa môže stať, že sa zo záhradnej vírivky stane len dekorácia.

A investícia, ktorú ste do nej vložili, sa vám už viac nevráti.

 

 

MOHLI BY VÁS ZAUJÍMAŤ AJ TIETO ČLÁNKY:

Termokryt vírivky — 6 vecí čo by ste o ňom mali vedieť?: U termokryte víriviek môžete ľahko nadobudnúť pocit, že pokiaľ ste videli jeden, videli ste všetky. Lenže to tak úplne nie je a my Vám v tomto článku vysvetlíme prečo.

7 rád na tému: Ako vybrať vírivku: V tomto článku Vám predstavíme 7 najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako si kúpite vírivku, aby Vaše investície neboli len peniaze vyhodené von oknom!

Viete, ktoré sú najlepšie vonkajšie vírivky, jacuzzi či spa vírivky?: Viete, prečo si ľudia z celého sveta tak radi kupujú tie najlepšie vonkajšie vírivky Marquis Spas? Aj toto sú ich dôvody…

Vírivky, jacuzzi, vírivé vane, hot tub — viete, aký je medzi nimi rozdiel?: Či už sa jedná o vírivku, jacuzzi, hot tub alebo vírivú vaňu akejkoľvek konštrukcie, veľkosti alebo krajiny pôvodu, môžeme všeobecne povedať, že sa vždy jedná o jedno a to isté.

Predaj víriviek neznamená to isté ako pomoc s ich výberom: Predaj víriviek nie je len našou hlavnou prioritou, u nás Vám totiž predovšetkým pomôžeme s ich výberom. Pozrite sa, aký je medzi týmito dvomi situáciami rozdiel.

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *